Technologia pomiaru środowiska Wilgotnościomierz PCE-MWM 230

Numer zamówienia: PCE-MWM 230
17.972,00 zł
22.105,56 zł
PCE-MWM 230
Cena netto (nie zawiera kosztów dostawy)
Czas dostawy: Brak w magazynie!


Czujnik pasmowy PCE-MWM 230 VHF / ciągły pomiar wilgotności piasku, torfu, skrobi (przenośnik taśmowy)

Uniwersalne, uniwersalne narzędzie do przemysłowego pomiaru wilgotności. Za pomocą tego czujnika wilgotności można mierzyć różnorodne ciekłe media i ciała stałe.

Czy to piasek na przenośnikach taśmowych w produkcji betonu, mieszanka gliny w przetwórstwie przemysłowym, torf do spalania (wytwarzanie dymu) w produkcji whisky), produkcja i przetwarzanie wyrobów z kauczuku naturalnego, skrobia kukurydziana do produkcji cukierków i gum owocowych, zboża w silosach i pojemnikach – można również mierzyć płynne emulsje o wyższej zawartości wody.


Czujnik wilgotności


Szczególną zaletą wszystkich czujników wilgoci produkowanych przez PCE Instruments, których zasada pomiaru oparta jest na falach pasma VHF, jest ich niewrażliwość na niejednorodne wtrącenia w mierzonym materiale.

W porównaniu z metodami pomiarowymi opartymi na mikrofalach i Warto również zauważyć, że do korelacji z sygnałami czujników nie jest wymagana duża liczba próbek ani ilość danych dotyczących rzeczywistych poziomów wilgotności. Z reguły około 10 - 15 wartości (określonych za pomocą wagi wagosuszarki) wystarcza do osiągnięcia niskich maksymalnych błędów bezwzględnych w pomiarze wilgotności w linii.

Czujnik wilgoci składa się z cylindryczna głowica, która wyposażona jest w gwint G1 1/2". Do głowicy przyspawane są dwa pręty czujnika, które nawiązują kontakt z materiałem. Dzięki zastosowaniu stali nierdzewnej oraz nowoczesnych materiałów dielektrycznych czujnik wilgotności jest odporny na korozję wolny i może być stosowany w temperaturach do +90 °C (maks. +250 °C) może pracować w sposób ciągły w pomiarach wilgotności w linii Kluczowym miejscem instalacji jest przenośnik taśmowy, ale czujnik wilgoci jest coraz częściej wkręcany w ściany silosów i kontenerów.


Dane techniczne:
Zakres pomiarowy 0 ... 100%
dopuszczalny błąd maksymalny (bezwzględny)Δ= 0,02 +0,025 W
Zakres temperatur pracy0 ... +90 °C (standardowe środowisko przemysłowe)
0 ... +115 °C (podwyższony zakres temperatur)
n 0 .. +250 °C (zastosowanie w suszarniach drewna)
Tryb pracypraca ciągła
Czas pomiaru 0,3 ... 1,5 s
Zasilanie napięciem24 (18 ... 36 ) VDC
Pobór prądu200 mA
Czas nagrzewania (uruchomienie)30 min
Pobór mocy<0.1 W
Wyjścia RS485 (Modbus RTU), 4-20 mA
[RS485: maks. długość kabla 1000 m; 4-20 mA: maks. długość kabla 100 m (maks. długość kabla do PLC)]
Wejścia
cyfrowe 24 VDC
Długość czujnikaL 500 ... 1000 mm, Ř 15 ... 30 mm
(w zależności od rodzaju zastosowania )
Klasa ochronyIP54
Masa5 kg
W połączeniu z kontrolką & Jednostka sterująca firmy PCE Instruments zmienia czujnik do pomiaru wilgotności w rzeczywiste sterowanie

1 x wilgotnościomierz PCE-MWM 230
1 x oprogramowanie konfiguracyjne
1 x instrukcja obsługi
2 x 5 m kabel połączeniowy