Numer zamówienia: PCE-SMM 1

Wilgotnościomierz / miernik wilgotności gleby PCE-SMM 1

1.365,00 zł
1.678,95 zł
:
4250348708151
PCE-SMM 1
Cena netto (nie zawiera kosztów dostawy)
nicht zerstörend
extern
Ja
Keine
Czas dostawy: 1-2 dni

Opis

Miernik wilgotności gleby PCE-SMM 1

n

Miernik do określania wilgotności gleby / z sondą 250 mm / zakres pomiarowy do 50% / wodoodporność

Ilość wody w glebie odgrywa ważną rolę w wielu obszarach rolnictwa , ogrodnictwa i ochrony środowiska. Ponieważ wilgotność w glebie pozwala wyciągnąć wnioski między innymi na temat zachowania, żyzności i zdolności magazynowania wody. Miernik wilgotności gleby firmy PCE Instruments z sondą o długości 250 milimetrów został specjalnie opracowany do szybkiego, łatwego i precyzyjnego określania zawartości wilgoci w glebie.

Przyjazny dla użytkownika miernik wilgotności gleby niezawodnie pokazuje zawartość wody w glebie na obszarze od 0 do 50 procent z rozdzielczością 0,1 procent. Korzystanie z miernika wilgotności gleby jest proste i skuteczne. Po włożeniu czujnika z dwubiegunową elektrodą wilgotności do obudowy, sondę można zamocować dokręcając pierścień. Po zdjęciu nasadki ochronnej głowicy czujnika, miernik wilgotności gleby jest gotowy do użycia. W celu określenia zawartości wody w glebie sondę miernika wilgotności gleby należy wbić w glebę na głębokość co najmniej dziesięciu centymetrów. Miernik wilgotności gleby PCE SMM 1 w rolnictwie.Wyniki pomiaru są następnie szybko i wyraźnie wyświetlane na dużym wyświetlaczu LCD miernika wilgotności gleby. Producent wyposażył miernik wilgotności gleby w praktyczną funkcję zapisu danych, która zapamiętuje minimalną i maksymalną wartość pomiaru. Kompaktowe wymiary i zasilanie bateryjne umożliwiają mobilne użytkowanie miernika wilgotności gleby, a stabilna i wodoszczelna obudowa z tworzywa sztucznego chroni wewnętrzne podzespoły nawet w trudnych warunkach pracy. Aby zasilany bateryjnie miernik wilgotności gleby był zawsze gotowy do użycia, wcześnie wskazuje, kiedy konieczna jest wymiana baterii. Miernik wilgotności gleby może być używany w zakresie temperatur od 0 do 50 stopni Celsjusza i przy wilgotności do 80 proc.

Szklany pryzmat cyfrowego refraktometru Brixa, który jest zamknięty we wnęce ze stali nierdzewnej, można go regulować przed i po pomiarze, można go szybko i łatwo wyczyścić, jest uszczelniony plastikową osłoną pryzmatu. Producent zaprojektował refraktometr Brixa w taki sposób, aby szklany pryzmat był chroniony przed uszkodzeniem. Wygodna obsługa za pomocą trzech przycisków gwarantuje przyjazną dla użytkownika obsługę. W celu oszczędzania baterii urządzenia pomiarowego producent wyposażył cyfrowy refraktometr Brix w automatyczne wyłączanie. Kiedy nie jest używany, refraktometr Brixa wyłącza się automatycznie po jednej minucie. Wystarczy kilka kropel wody destylowanej, aby samodzielnie skalibrować refraktometr Brixa za naciśnięciem jednego przycisku.

Obszary zastosowania

Miernik wilgotności gleby gwarantuje maksymalną niezawodność i precyzję. Dlatego miernik wilgotności gleby jest idealnym towarzyszem dla każdego, kto musi określić właściwości gleby, na przykład w celu określenia żyzności lub kontroli działań związanych z nawadnianiem. Za pomocą miernika wilgotności gleby można szybko i łatwo określić zawartość wody w glebie. PCE SMM 1 miernik wilgotności w przedszkolu.Miernik wilgotności gleby jest zatem idealny do niezawodnych natychmiastowych analiz w rolnictwie, ogrodnictwie i ochronie środowiska, jest wszechstronny i łatwy w użyciu. Wodoodporna obudowa pozwala na łatwe czyszczenie i użytkowanie w każdych warunkach atmosferycznych. Dzięki poręcznej i solidnej konstrukcji oraz zasilaniu bateryjnemu miernik wilgotności gleby może być używany zawsze i wszędzie. Jego prosta obsługa sprawia, że miernik wilgotności gleby jest niezastąpiony podczas sprawdzania gleby i jest odpowiedni również dla niedoświadczonych użytkowników.

Wilgotność gleby

Gleba jest całkowicie nasycona wodą, gdy wszystkie pory w glebie są wypełnione wodą. Na skutek grawitacji część wody przedostaje się do głębszych warstw gleby. Ta pionowo poruszająca się woda jest również znana jako odciek i ostatecznie staje się wodą gruntową. Wilgotność gleby lub woda związana z powierzchnią przez napięcie powierzchniowe i siły kapilarne nie jest wodą gruntową i dlatego jest również określana jako woda zatrzymana. Wilgotność gleby dzieli się na pięć klas wilgotności (mokra, wilgotna, świeża, sucha, sucha). Ważnymi czynnikami, które określają zdolność absorpcji lub zdolności magazynowania wody w warstwach blisko powierzchni, są wielkość porów i gęstość gleby, ponieważ określają one zdolność zatrzymywania wody.


Najważniejsze cechy

- prosta obsługa
- zakres pomiarowy do 50%
- rozdzielczość: 0,1%
- duży wyświetlacz LCD
n - Sonda o długości 250 mm
- Funkcje Min, Max i Data Hold
- Wskaźnik niskiego poziomu baterii
- Wodoodporna obudowa z tworzywa ABS

Specyfikacja

Dane techniczne
Zakres pomiarowy 0 - 50%
Rozdzielczość0,1%
Dokładność ±(5 % + 5 cyfr) zakresu pomiarowego
Częstotliwość pomiaruok. 0,8 s
Temperatura otoczenia0 - 50°C, < 80% RH
Waga267 g
Pobór prądu ok. 5mA
Zasilacz4 x 1,5 V AAA
Długość całkowita: 374mm

Zakres dostawy

Zakres dostawy
1 x miernik wilgotności gleby PCE - SMM 1, baterie i instrukcja obsługi

Dokumenty / Pliki