Tester akumulatorów PCE-CBA 20

Numer zamówienia: PCE-CBA 20
368,00 zł
452,64 zł
4250348721969
PCE-CBA 20
Cena netto (nie zawiera kosztów dostawy)
Czas dostawy: 1-2 dni

Tester akumulatorów samochodowych do akumulatorów rozruchowych 12 V i 24 V

Pomiar obwodu rozrusznika i ładowania / wyświetlacz LCD / gumowa kabura / łatwy w użyciu

Tester akumulatorów samochodowych sprawdza akumulatory rozruchowe 12 V i 24 V. Tester akumulatora samochodowego sprawdza stan akumulatora samochodowego poprzez napięcie akumulatora w cyklu ładowania, podczas rozruchu lub na biegu jałowym. Tester akumulatorów wykorzystuje napięcie akumulatora do określenia, czy akumulator rozruchowy nadal działa. Tester akumulatorów pokazuje również stan akumulatora w % na wyświetlaczu LCD i sugeruje, czy należy wymienić akumulator rozruchowy.

Tester akumulatorów samochodowych do samochód w warsztacie”. class=Podczas testu akumulatora za pomocą testera akumulatora samochodowego, po uruchomieniu samochodu, urządzenie testowe mierzy spadek napięcia w akumulatorze. Różnica napięć dostarcza informacji o stanie akumulatora 12 V lub 24 V. Oprócz sprawdzenia akumulatora, tester akumulatora pojazdu może również sprawdzić alternator samochodu. Wszystkie odczyty i wyniki testów są wyświetlane na wyświetlaczu LCD. Do pomiaru napięcia akumulatora tester wykorzystuje cęgi Kelvina na przewodach pomiarowych o długości 70 cm.

Aby przeprowadzić pomiar, tester akumulatora samochodowego musi być najpierw podłączony do akumulatora. Po podłączeniu testera akumulatora samochodowego włącza się on sam. Aby tester akumulatorów samochodowych mógł się włączyć, testowany akumulator musi mieć napięcie szczątkowe 9 V i nie może przekraczać 35 V. W ten sposób tester akumulatora samochodowego jest zasilany napięciem przez testowany akumulator. Dzięki temu tester akumulatorów samochodowych nie wymaga zasilania z innego akumulatora ani z napięcia sieciowego. Następnie w testerze akumulatorów pojazdu należy wprowadzić kilka specyfikacji akumulatora, w tym napięcie i typ akumulatora. Następnie można wybrać tryb pomiaru dla testera akumulatorów. Na przykład napięcie ładowania alternatora lub CCA można zmierzyć za pomocą testera akumulatorów samochodowych.

Tester akumulatorów samochodowych do samochód na akumulator samochodowy”. class=CCA to skrót od „cold cranking amps” i oznacza prąd zimnego rozruchu. Wskazuje maksymalny prąd, jaki akumulator może dostarczyć w temperaturze -18°C i przez 30 sekund. Tester akumulatorów samochodowych może również wykonać ten pomiar. Ze względu na swoją rozbudowaną funkcjonalność oraz łatwość obsługi, tester akumulatorów samochodowych nie powinien zabraknąć w żadnym warsztacie samochodowym.

Tester akumulatorów powinien być sprawdzany pod kątem aktualnego stanu przez tester akumulatorów pojazdu w regularnych odstępach czasu, aby uniknąć nagłej awarii akumulatora. Zwłaszcza w miesiącach zimowych może się zdarzyć, że akumulator samochodu nagle straci moc wymaganą do uruchomienia silnika. Za pomocą testera akumulatorów samochodowych można z wyprzedzeniem określić aktualny stan akumulatora.


- Możliwość testowania akumulatorów rozruchowych 12 V i 24 V
- Przewody łączące Kelvina
- Wyświetlacz LCD
- Krótki czas pomiaru
- Pomiar prądu zimnego rozruchu
- Możliwość testowania akumulatorów DIN, JIS, EN, SAE

Przedmiot Akumulatory rozruchowe 12 V / 24 V
Standardy baterii DIN, JIS, EN, SAE
Czas testu 3 ... 10 s
Prąd zimnego startu CCA   100 . .. 1700 A
Wyświetlacz 2,75" Wyświetlacz LCD
Zasilacz     9 ... 35 V DC przez napięcie testowe
Połączenie Cęgi Kelvina
Wymiary 185 x 95 x 41 mm
Długość kabla ok. 70 cm
Waga ok. 250g

1 x tester akumulatorów samochodowych PCE-CBA 20
1 x instrukcja obsługi