Zmotoryzowany stół do testowania materiałów PCE-MTS500-DFG N 5K-KIT

Numer zamówienia: PCE-MTS500-DFG N 5K-KIT
14.078,00 zł
17.315,94 zł
PCE-MTS500-DFG N 5K-KIT
Cena netto (nie zawiera kosztów dostawy)
Czas dostawy: 5-7 dni
Zmotoryzowany stół testowy PCE-MTS500
Zmotoryzowany stół testowy do 5000 N  - z miernikiem siły, wszystkie mierniki siły z serii PCE mogą być wyposażone w wewnętrzny i zewnętrzny czujnik tensometryczny, duży skok, regulowany posuw prędkość
Nasz zmotoryzowany stół testowy  można łączyć i obsługiwać w wielu różnych wariantach z naszymi siłomierzami serii PCE-DFG. Stanowisko testowe z napędem silnikowym umożliwia powtarzalne wykonywanie prawie wszystkich zastosowań związanych ze ściskaniem i rozciąganiem. Zastosowanie zmotoryzowanego stanowiska testowego zapewnia operatorowi najbardziej precyzyjne stanowisko testowe i równość próbek.

Maksymalny zakres siły zmotoryzowane stanowisko testowe wynosi 500 kg. Korzystanie ze zmotoryzowanego stanowiska testowego wymaga podłączenia zasilania. Prędkość posuwu można regulować w zakresie od 30 mm/min do 230 mm/min. Dzięki temu zmotoryzowane stanowisko testowe gwarantuje precyzyjny i precyzyjny pomiar. Stanowisko do pomiaru siły i przemieszczenia jest kompatybilne z następującymi seriami urządzeń: seria PCE-DFG, seria PCE-FM oraz PCE-PTR 200.

Uwaga: Siłomierz można zawsze zamówić jako opcję dla zmotoryzowanego stanowiska probierczego! Wszędzie tam, gdzie ludzkie ciało osiąga swoje granice w zakresie pomiaru siły, do gry wchodzi zmotoryzowany stół testowy. Użytkownik stanowiska do prób silników jest zobowiązany do sporządzenia analizy ryzyka. Jeśli okaże się, że rodzaj zastosowania i próbki stanowią zagrożenie dla użytkownika, może być wymagane urządzenie zabezpieczające – zwłaszcza w przypadku ram testowych napędzanych silnikiem elektrycznym.

Miernik naprężenia PCE-DFG N 5K
z zewnętrzną celą pomiarową i interfejsem USB do podłączenia do komputera.

Miernik siły mierzy zarówno siły rozciągające, jak i ściskające z bardzo dużą rozdzielczością. Siła rozciągająca i siła ściskająca są często określane w laboratorium badawczym, np. w celu określenia granic plastyczności, siły odrywania, siły wymaganej do uruchomienia przycisku lub przełącznika.  Siłomierz jest dostarczany z zewnętrzną celą pomiarową. W zależności od modelu siłomierz może mierzyć do 10 000 N. Modele dla 1000N, 2500N i 5000N są nadal dostępne. Do cel pomiarowych można dopasować różne oczka lub haczyki z gwintem M10 lub M12. Można jednak zamontować własne urządzenia z tym gwintem na celi pomiarowej. 

Siłomierz wyposażony jest w interfejs USB. Interfejs ten umożliwia odczyt danych pomiarowych do oprogramowania komputerowego. Dzięki temu możliwe jest tworzenie protokołów pomiarowych oraz ich zapisywanie i eksportowanie. Siłomierz posiada graficzny wyświetlacz LCD, który wyświetla mierzone wartości zarówno numerycznie, jak i graficznie. Ponadto siłomierz jest chroniony zgodnie z IP54 i dlatego może być używany również w trudnych warunkach przemysłowych. Testy rozciągania i ściskania można bez problemu przeprowadzać również na zewnątrz w złych warunkach pogodowych. Wewnętrzna pamięć danych oraz dołączone haczyki, przedłużki i końcówki dopełniają możliwości tego siłomierza. Podczas pomiaru sił zaufaj sprawdzonej jakości przemysłowej. Cechą szczególną siłomierza PCE-DFG N jest możliwość wymiany cel pomiarowych pomiędzy modelami. Wprowadzając czułość w mV/V, wszystkie cele pomiarowe mogą być używane z tylko jednym urządzeniem ręcznym. 

- regulowana prędkość posuwu
- wygórowany skok
- solidna stalowa konstrukcja
- regulowany skok
- duży zakres pomiaru siły
- Podłączenie do sieci elektrycznej
- Możliwość dostosowania do wszystkich urządzeń PCE
- Procedura ręczna lub automatyczna
- Miernik siły (0 ... 5000 N)
- Interfejs USB
- Wyświetlacz graficzny
- Szybki czas reakcji
- Oprogramowanie PC
- Pamięć na 100 pomiarów
- Łatwo wymienne celki pomiarowe

Stół do badań materiałów PCE-MTS500 
Obszar sił                                    maks. 5000 N
Podróż maks. 300 mm
Prędkość posuwu   30 mm/min ... 230 mm/min
Stół testowy Ř 160 mm
Szerokość próbki maks. 200 mm
Kolumny prowadzące Ř 32 mm
Wymiary 1020 x 400 x 250 mm
Waga ok. 60 kg

Przetwornik siły PCE-DFG NF 5K  
Zakres pomiarowy 0 ... 5000 N / 500 kg
Rozdzielczość0,5 N
Dokładność ±0,5% zakresu pomiarowego
Jednostki N, kg , lb, kPa
Wyświetlacz 2,8" Wyświetlacz graficzny TFT
Tryby alarmu wewnątrz, na zewnątrz, pęknięcie, Wyłączenie
Częstotliwość próbkowania 6 ... 1600 Hz n
Pamięć 100 pomiarów
Zasilacz Akumulator NiMh, 6 V / 1600 mAh
Czas pracy baterii ok. 10 godzin
Zasilacz / ładowarka 12 V / 1 A
Wyjścia Interfejs: USB
Wyjście przełączające: 12 V / 50 mA
Klasa ochrony IP 54
Warunki pracy i przechowywania    -10 ... 50 °C
5 ... 95 % wilgotności względnej bez kondensacji
Wymiary manometru Ř 32 mm / H 16 mm / gwint M5
(patrz rysunek techniczny )
Ciśnieniomierz długości kabla ok. 3 m
Wymiary 200 x 97 x 42 mm
Waga 540 g

1 x zmotoryzowane stanowisko testowe PCE-MTS500-DFG N 5K-KIT
1 x siłomierz
1 x instrukcja obsługi