Refraktometr do miodu PCE-DRH 1

Numer zamówienia: PCE-DRH 1
1.569,00 zł
1.929,87 zł
4250348716934
PCE-DRH 1
Cena netto (nie zawiera kosztów dostawy)
Imkerrefraktometer
Czas dostawy: 1-2 dni

Refraktometr miodowy PCE-DRH 1

Do oznaczania zawartości wody w miodzie / z kompensacją temperatury i automatycznym wyłączaniem / do małych ilości próbek / stopień ochrony IP 65

Zawartość wody jest jednym z najważniejszych kryteriów jakości miodu. Cyfrowy refraktometr do miodu firmy PCE Instruments został specjalnie zaprojektowany do precyzyjnego określania jakości miodu w ciągu kilku sekund. Refraktometr miodowy służy do dokładnego określenia zawartości cukru i wody w miodzie. W ten sposób pszczelarz może mieć pewność, że jego produkt nie zostanie rozwodniony. Zbyt duża zawartość wody w miodzie może prowadzić do fermentacji, co wpłynęłoby na trwałość, konsystencję i smak naturalnego produktu.

Refraktometr do miodu to urządzenie pomiarowe, które opiera się na oznaczaniu współczynnik załamania cieczy. Za pomocą refraktometru do miodu pszczelarz może już przy niewielkiej próbce zmierzyć stężenie wody i cukru. Wystarczy wlać kilka kropli miodu do nierdzewnego korytka urządzenia pomiarowego, aby uzyskać miarodajny wynik. Pryzmat jest osadzony w studzience próbki, a stężenie cukru i wody w miodzie jest mierzone za pomocą załamania światła. Zintegrowane źródło światła w cyfrowym refraktometrze do miodu zapobiega błędom pomiaru, które są szybko wywoływane przez sztuczne światło, takie jak świetlówki w analogowym refraktometrze do miodu.

Po automatycznej kompensacji temperatury (10 do 40°C) wynik pomiaru jest szybko i precyzyjnie wyświetlany na dużym, czytelnym wyświetlaczu LCD refraktometru do miodu. Użytkownik refraktometru pszczelarskiego może wybierać spośród różnych powszechnie stosowanych parametrów pomiarowych: Brix (0 do 90,00%), woda (5,00 do 38,00%), Bé (33,00 do 48,00) lub współczynnik załamania światła (1,3330 do 1,5177 nD). Dodatkowo wyświetlacz dostarcza informacji o zmierzonej temperaturze miodu dzięki zintegrowanemu wyświetlaczowi temperatury.

Szklany pryzmat refratometru pszczelarskiego, który jest zamknięty w korytku ze stali nierdzewnej, można szybko i łatwo wyczyścić przed i po pomiarze i jest uszczelniony plastikową osłoną pryzmatu. Refraktometr do miodu PCE-DRH 1 plaster miodu 2.Producent zaprojektował miodowy refraktometr w taki sposób, aby szklany pryzmat był chroniony przed uszkodzeniem. Wygodna obsługa za pomocą trzech przycisków gwarantuje przyjazną obsługę i prawie całkowicie wyklucza błędną obsługę refraktometru do miodu. W celu oszczędzania baterii urządzenia pomiarowego producent wyposażył refraktometr miodowy w automatyczne wyłączanie. Gdy nie jest używany, refraktometr miodu wyłącza się automatycznie po jednej minucie. W razie potrzeby użytkownik może w dowolnym momencie samodzielnie skalibrować refraktometr dla pszczelarzy, dodając kilka kropel wody destylowanej do studzienki pomiarowej i naciskając przycisk, aby rozpocząć kalibrację.


Obszary aplikacja

Refraktometr to optyczne urządzenie pomiarowe, za pomocą którego użytkownik może określić współczynnik załamania światła substancji płynnych lub stałych. Dla pszczelarzy refraktometr miodowy jest jednym z najważniejszych narzędzi w produkcji miodu. Pszczelarze potrzebują refraktometru, aby określić dokładną zawartość wody w miodzie. Ten pomiar jest niezbędny, jeśli miód ma być sprzedawany. Ponieważ niemieckie rozporządzenie w sprawie miodu ograniczyło maksymalną zawartość wody do 20 procent. Dokładne oznaczenie jest prawie niemożliwe bez refraktometru do miodu.

Dzięki przyjaznej dla użytkownika obsłudze refraktometr do miodu firmy PCE Instruments jest idealny do oznaczania zawartości wody i cukru w ciągu kilku sekund. Dzięki poręcznej konstrukcji miodowy refraktometr może być używany zawsze i wszędzie. Jego prosta obsługa i elastyczne możliwości zastosowania sprawiają, że cyfrowy refraktometr do miodu firmy PCE Instruments jest niezastąpiony w produkcji miodu i zapewnia pszczelarzowi ważną pomoc w podejmowaniu decyzji. Ze względu na solidną i wodoodporną obudowę z ABS refraktometr do miodu jest specjalnie zaprojektowany do użytku na zewnątrz.


- precyzyjny wynik pomiaru w kilka sekund
- duży wyświetlacz LCD (mierzona wartość i temperatura)
- wodoodporna obudowa ABS IP 65
- automatyczna kompensacja temperatury
- mała ilość próbki
- prosta kalibracja wodą destylowaną
- studzienka ze stali nierdzewnej ze szkłem pryzmat
- Łatwy w użyciu dzięki trzem przyciskom
- System kontroli baterii
- Automatyczne wyłączenie po 1 minucie przerwy

Kompensacja temperatury

automatyczny 10 ... 40 °C

Pomiar prędkości

ok. 1 s

Głośność próbki 4 ... 5 kropli
Dołek na próbki Pierścień ze stali nierdzewnej ze szklanym pryzmatem
Obudowa ABS, IP 65
Bateria 1 x 1,5 V AAA
Automatyczne wyłączanie po 1 minucie przerwy pomiar
Klasa ochrony IP 65
Wymiary 121 x 58 x 25 mm
Waga 90 g bez baterii
 
Parametry pomiaru
Zakres
Brix 0 … 90,00 %
Zawartość wody 5,0%... 38,0%
33,0 … 48,0
Współczynnik załamania światła 1,3330 … 1,5177 nD
 
Rozdzielczość
Brix 0, 10%
Zawartość wody 0,10%
0,1
Współczynnik załamania światła 0,0001 nD
 
Dokładność
Brix ±0,2%
Zawartość wody ±0,2%
±0,2
Współczynnik załamania światła ±0, 0003 nD

1 x refraktometr miodowy PCE-DRH1
1 x pipeta
1 x osłona pryzmatu
1 x instrukcja obsługi
1 x bateria