Stroboskop PCE-DSX 20-ICA wraz z certyfikatem kalibracji ISO

Numer zamówienia: PCE-DSX 20-ICA
2.457,00 zł
3.022,11 zł
PCE-DSX 20-ICA
Cena netto (nie zawiera kosztów dostawy)
Drehzahl
Nein
Nein
Czas dostawy: 5-7 dni
Stroboskop z certyfikatem kalibracji ISO z wejściem wyzwalającym
Przenośny, stroboskopowy dla profesjonalistów / jasna ksenonowa lampa błyskowa /
Wyświetlacz LED / zewnętrzne wejście wyzwalające / ustawianie za pomocą przycisków i pokrętła

Stroboskop jest używany głównie do pomiaru prędkości lub wibracji albo do obserwacji ruchu. Ten stroboskop ma małą konstrukcję i jest lekki. W ten sposób stroboskop można wygodnie wykorzystać nawet do pomiarów w trudno dostępnych miejscach. Urządzenie jest idealnym narzędziem dla praktyków. Częstotliwość błysków ustawiana jest za pomocą pokrętła na stroboskopie i pokazywana na cyfrowym wyświetlaczu. Ciągła praca jest łatwo możliwa dzięki stroboskopowi. Urządzenie posiada również wejście wyzwalające, które umożliwia zewnętrzne wyzwalanie lub synchronizację. Napięcie zasilania zapewnia kabel zasilający.  Połowę lub dwa razy większą prędkość można wybrać za pomocą klawiatury.

Obszary zastosowania

Ten stroboskop to idealne narzędzie dla serwisantów i personelu zajmującego się utrzymaniem ruchu w zakładach i maszynach przemysłowych. Sprawdź prędkość, synchronizację lub uwidocznij błędy, których nie widać gołym okiem - zatrzymaj procesy optycznie. Stroboskop od lat sprawdza się w wielu procesach przemysłowych, ale także w badaniach i rozwoju:
-   na rozlewniach i etykieciarkach browarów i producentów wody mineralnej

- na maszynach papierniczych i drukarskich: Stosowany jest tutaj stroboskop do identyfikacji rejestru Prędkości powyżej 60 m/min. Sieć jest oglądana za pomocą stroboskopu przed jej zwinięciem. Za pomocą stroboskopu można optycznie uwidocznić najmniejsze błędy procesu, takie jak pulsacje. Poniższe zdjęcie zostało zrobione na czterodrutowym drucie maszyny papierniczej. Wszystkie listwy i przyssawki pod drutem biegnącym wzdłuż tych listew działały bez zarzutu, z wyjątkiem jednego. Oczywiście nie było to widoczne wizualnie. Dzięki stroboskopowi   Można wykryć źródło błędu w postaci bardzo drobnych oznaczeń na gotowym papierze

- na maszynach tkackich w fabrykach włókienniczych
 - w przemyśle motoryzacyjnym
 - na szybkich maszynach i silnikach: stroboskop jest niezbędny do określenia prędkości, jak pokazano na sąsiednim obrazie  patrz jest używany. Jest to często używane do sprawdzania lub dostosowywania szybkości  duże szybkobieżne maszyny z danymi z systemu sterowania procesem lub wartością prędkości podaną na cyfrowym wyświetlaczu, który zwykle pochodzi elektrycznie z napędu. Ponadto wał wału jest sprawdzany pod kątem koncentryczności. To sprawia, że stroboskop jest idealnym narzędziem do inspekcji silników, wałów, pasków napędowych, cylindrów… wszystkiego, co obraca się podczas pracy. 

 - o systemach wentylacyjnych w przemyśle klimatyzacyjnym
 - o walcowniach taśm w przemyśle stalowym
 - wszędzie tam, gdzie obracające się części są używane lub w  Stroboskop to idealne narzędzie do procesów produkcyjnych o dużej objętości.

Wskazówka Aby zapobiec wypadkom podczas korzystania ze stroboskopu: Wszystkie obiekty zatrzymane optycznie przez stroboskop poruszają się z dużą prędkością. Dlatego zawsze zachowuj bezpieczną odległość i nie dotykaj badanego obiektu.

Ogólne informacje o korzystaniu ze stroboskopu

Sąsiednie zdjęcia pokazują jak prawidłowo używać stroboskopu, aby wygenerować prawidłowe wartości lub optymalny nieruchomy obraz lub jaka jest przyczyna np. obr/min) prędkość. Oczywiście ogólnie obowiązuje prawidłowa procedura, nawet jeśli omówiono tutaj tylko przykład napędu i wału napędowego

Podczas badania tylko jednego napędu pasowego łatwo jest uzyskać zatrzymanie optyczne (tam jest zawsze widocznym punktem, w którym można ustawić stroboskop).

Podczas oglądania kilku pasków klinowych za pomocą stroboskopu należy w miarę możliwości np. Kiedy maszyna jest zatrzymana, zaznacz kredą linię odniesienia prostopadłą do kierunku jazdy na wszystkich pasach.

Przykład pomiaru na wale:

Jeśli wał i wirnik są dobrze lub optymalnie wyśrodkowane, zawsze mierz rzeczywistą prędkość, gdy jest optycznie nieruchomy. Jeśli jednak wirnik ma bicie osiowe lub niewyważenie, na przykład za pomocą stroboskopu zmierzysz dwukrotnie większą prędkość.    
Funkcja Miga / RPM
Zasięg 50 ... 35000 RPM/FPM
Rozdzielczość <1000 PRM: 0,1 obr./min
  <9999 obr./min: 1 obr./min
  <35000 RPM: 10 RPM
Dokładność ±(0,05% Mw + 2 Dgt)
   
Funkcja Flash Współczynnik
Zakres 0,833 .. 583 , 3 Hz
Rozdzielczość <599,9 RPM: 0,001 Hz
  <5999 RPM: 0,01 Hz
  <35000 RPM: 0,1 Hz
Dokładność ±(0,05% wartości średniej + 2 cyfry)
   
Funkcja Przesunięcie fazowe
Zasięg 0 ... 359°
Rozdzielczość
Dokładność ±(0,1% mv + 2 cyfry)
   
Funkcja Zewn. Wyzwalacz
Zakres 0 ... 1200 ms
Rozdzielczość <1000 PRM: 0,1 obr./min
  <9999 obr./min: 1 obr./min n
  <35000 obr./min: 10 obr./min
Dokładność ±(0,1% mv + 2 cyfry)
   
Poziom zewn. Wyzwalacz Wysoki: 2,5 ... 12 V
  Niski: <0,8 V
    
typ lampy Ksenonowa lampa błyskowa
Czas reakcji lampy błyskowej     10 . .. 30 µs
Temperatura barwowa 6500 K
Moc błysku 8 dżuli
Zasilacz    PCE-DSX 20: 230 V AC 50/60 Hz
  PCE-DSX 20-US: 110 V AC, 50/60 Hz
Pobór prądu 240 mA przy 3600 FPM
Warunki pracy 0 ... 50 °C / maks. 80 % wilgotności względnej
Wymiary 230 x 110 x 150 mm
Waga ok. 1145 g
   

1 x stroboskop PCE-DSX 20
1 x złącze wejścia wyzwalającego
1 x kabel zasilający 
1 x instrukcja obsługi
1 x Certyfikat kalibracji ISO