Wielopunktowe mieszadło magnetyczne PCE-MSR 405

Numer zamówienia: PCE-MSR 405
6.494,00 zł
7.987,62 zł
4250348718877
PCE-MSR 405
Cena netto (nie zawiera kosztów dostawy)
Mit Drehzahlanzeige
Mit Timer
10 l
Mit Heizung
Czas dostawy: 1-2 dni

Mieszadło magnetyczne wielopunktowe PCE-MSR 405

Magnetyczne mieszadło z ogrzewaniem / regulacja temperatury do 120°C / 5 punktów mieszania / 
z funkcją timera i trybem pulsacyjnym

 

Informacje o wielopunktowym mieszadle magnetycznym

Wielopunktowe mieszadło magnetyczne PCE MSR 405 laboratorium badań aplikacyjnychDzięki wielopunktowemu mieszadłu magnetycznemu ze zintegrowanym ogrzewaniem kilka cieczy może być ogrzewanych i mieszanych oddzielnie w tym samym czasie. Miejsce postojowe wielopunktowego mieszadła magnetycznego pełni również funkcję grzałki. W ten sposób płyny umieszczone w odpowiednich zlewkach można w razie potrzeby szybko wymieszać i jednocześnie podgrzać do 120 stopni Celsjusza. Wielopozycyjne mieszadło magnetyczne oferuje zatem praktyczną i użyteczną kombinację ogrzewania i/lub mieszania, ponieważ różne media zmieniają swoje właściwości wraz ze zmianami temperatury.

Wielostanowiskowe mieszadło magnetyczne tej konstrukcji miesza jednocześnie szeroką gamę mediów na kilku sekwencyjnie połączonych półkach. Mieszadło magnetyczne, tak zwane mieszadło, znajduje się w pojemniku na ciecz, zwykle zlewce lub kolbie Erlenmeyera, na płycie podstawy. Ten pręt mieszający podąża za powierzchniami indukcyjnymi i w ten sposób wprawia ciecz w ruch.

Aby móc pracować z kilkoma cieczami w eksperymencie laboratoryjnym, wielopunktowe mieszadło magnetyczne jest wyposażone w dużą podstawę (456 x 118 mm). W ten sposób można jednocześnie używać do pięciu punktów mieszania. Maksymalna objętość na punkt mieszania wynosi 400 ml. Wielopozycyjne mieszadło magnetyczne umożliwia użytkownikowi mieszanie 2000 ml cieczy w zlewkach łącznie w pięciu punktach mieszania jednocześnie. W razie potrzeby temperaturę ogrzewania wielopunktowego mieszadła magnetycznego można stopniowo regulować przy mocy grzewczej do 375 watów. Aby móc dokładnie kontrolować temperaturę, temperaturę pola mieszania można regulować w praktycznych krokach co 1 stopień. Płyn w naczyniu szybko dostosowuje się do ustawionej temperatury dzięki ruchowi mieszania. 

Producent wyposażył wielopozycyjne mieszadło magnetyczne, które może być zasilane napięciem sieciowym 230 V, w odporny na zużycie silnik bezszczotkowy, co czyni urządzenie szczególnie trwałym i nisko- utrzymanie. Prędkość mieszania wielostanowiskowego mieszadła magnetycznego można regulować w zakresie od 300 do 1500 obrotów na minutę. Użytkownik ma możliwość regulacji prędkości w krokach co 10 obr./min. Ponadto niektóre funkcje specjalne umożliwiają użytkownikowi realizację kontrolowanych czasowo procesów mieszania za pomocą wielopunktowego mieszadła magnetycznego. Dokładny czas mieszania można ustawić w minutach za pomocą funkcji timera. Wielopunktowe mieszadło magnetyczne wyświetla pozostały czas pracy i ostatecznie wyłącza się automatycznie po upływie tego czasu. Mieszadło magnetyczne posiada również funkcję pulsacyjną.

Włączenie tej funkcji pulsacyjnej powoduje zmianę kierunku ruchu mieszadła w określonych odstępach czasu. W przypadku wielu materiałów prowadzi to do silniejszych turbulencji i lepszego mieszania. Czas trwania cyklu zmiany kierunku obrotów można ustawić na wartości od 30 do 99 sekund. Jeśli konieczne będą prace konserwacyjne lub naprawcze, serwis naprawczy firmy PCE-Instruments może podłączyć wielopozycyjne mieszadło magnetyczne do komputera za pośrednictwem interfejsu RS232 w celu wymiany danych.

 

Obszary zastosowań wielopozycyjnych mieszadeł magnetycznych

Chemiczne mieszadło magnetyczne do wielu miejsc laboratoryMieszadła magnetyczne, często nazywane również mieszadłami laboratoryjnymi, są dostępne w różnych wersjach. Spektrum waha się od prostych mieszadeł magnetycznych z jednym punktem mieszania do okazjonalnego użytku, poprzez podgrzewane mieszadła magnetyczne wielopunktowe, aż po programowalne urządzenia wysokiej klasy do użytku w laboratoriach chemicznych. Mieszadła magnetyczne są idealnym narzędziem do wielu eksperymentów w zakresie rozwoju, diagnostyki i kontroli jakości. Większość mieszadeł magnetycznych nadaje się również do długotrwałej pracy i charakteryzuje się niskimi wymaganiami konserwacyjnymi, kompaktową, solidną konstrukcją, niewrażliwymi powierzchniami i łatwością obsługi.

Wielopunktowe mieszadła magnetyczne są idealne do mieszania kilku cieczy jednocześnie i zgodnie z określonymi kryteriami w powtarzalnych warunkach. Małe magnetyczne pręty mieszające są całkowicie zanurzone w cieczy i obracają się tylko dzięki efektowi magnetycznemu powierzchni indukcyjnej. Dlatego też pojemniki z płynami, które mają być zmieszane, mogą być również przykryte lub nawet uszczelnione, aby nic nie odparowało ani nie wyparowało. Mieszadła magnetyczne z regulowaną funkcją podgrzewania mogą być również wykorzystywane do podgrzewania cieczy do określonej temperatury dla pożądanego badania. Ciecz w pojemniku jest podgrzewana przez powierzchnię styku z mieszadłem magnetycznym. Pałeczki do mieszania umieszczone w płynie mogą być również używane do mieszania. Dzięki ruchowi mieszania obszary cieczy o różnych temperaturach są dobrze wymieszane i szybko ustala się równomierna temperatura dla całej ilości cieczy.

Do pomiaru właściwości lepkościowych np. olejów, farb czy klejów można przygotować jednocześnie pięć różnych kompozycji substancji na wielopozycyjnym mieszadle magnetycznym przy tę samą temperaturę, intensywność mieszania i czas mieszania, a następnie zmierzyć i ocenić. Następnie można przeprowadzić drugą serię pomiarów z innym składem lub w innej temperaturze lub z innymi parametrami mieszania. Wielopozycyjne mieszadło magnetyczne przyspiesza badanie różnych mieszanin przez kilka punktów pomiarowych i zapewnia powtarzalność takich porównawczych serii pomiarowych.

Jeśli czas mieszania jest dłuższy, praktyczne jest, aby mieszadło magnetyczne stale wyświetlało, ile czasu pozostało do końca mieszania. W przypadku niektórych pomiarów w cieczach elektrodę pomiarową należy przesuwać tak, aby miała stały kontakt z nową cieczą. Jeśli pomiary te można przeprowadzić na reprezentatywnych próbkach w laboratorium, elektrodę pomiarową można również przymocować do statywu, a ciecz można przemieszczać za pomocą mieszadła magnetycznego. Upraszcza to przeprowadzanie pomiaru. Użytkownik ma wolne obie ręce i może skoncentrować się na obserwacji i rejestrowaniu mierzonych wartości. Próbki można również doprowadzić do określonej temperatury za pomocą mieszadła magnetycznego. Przykładem tego jest amperometryczny pomiar tlenu rozpuszczonego w cieczach z wykorzystaniem zasady elektrody Clarka. Jednak przeprowadzając taki pomiar w laboratorium należy zadbać o to, aby próbka miała jak najmniejszy kontakt z otaczającym powietrzem, tak aby nasycenie tlenem nie uległo zmianie.


- Wielopozycyjne mieszadło magnetyczne z 5 pozycjami mieszania
- do maksymalnie 400 ml płynu na pozycję mieszania
- prędkość mieszania regulowana od 300 do 1500 obr./min
- Pozycje mieszania można nagrzewać maksymalnie do 120°C w krokach co 1°C
- Funkcja timera do ustawiania czasu mieszania od 1 do 999 minut lub do wyłączenia
- Funkcja pulsacyjna do zmiany kierunku obrotów w odstępach od 30 do 99 s
- odpowiednie mieszadła magnetyczne zawarte w dostawie i dostępne jako akcesoria

n n n
   
Dysk punktów mieszaniaSilniki bezszczotkowe
Liczba punktów mieszania5
Maks. Ilość mieszania400 ml na punkt mieszania
 łącznie 2000 ml
Regulowana prędkość 300 ... 1500 obr/min
Dokładność prędkości 10 RPM
Temperatura grzaniaTemperatura otoczenia ... 120 °C
Dokładność Temperatura± 1 °C
Zakres timera1 ... 999 minut Nieskończoność
Zalecana długość prętów mieszających    25 mm
Wymiary pola mieszania456 x 118 mm
Moc cieplna375 W (220 V)
Klasa ochrony IP 42
Warunki pracy 5 ... 40 °C, maks. 80 RH
Zasilanie /220 V AC / 1,7 A
Pobór prądu  
Pobór mocy 400 W
Wymiary 565 x 136 x 75 mm
Waga ok. 3 kg
Interfejs RS232
   

1 x mieszadło magnetyczne wielopozycyjne PCE-MSR 405
1 x pręt mieszający 25 mm
1 x kabel połączeniowy
1 x instrukcja obsługi