Miernik terenowy PCE-MFM 2400

Numer zamówienia: PCE-MFM 2400
3.744,00 zł
4.605,12 zł
4250348722096
PCE-MFM 2400
Cena netto (nie zawiera kosztów dostawy)

Miernik pola

Wysoce precyzyjny miernik pola z dokładnością 1% /
automatyczne wyłączanie / pomiar poprzeczny / podświetlenie /
Pomiar Tesli i Gaussa / dla statycznych pól magnetycznych

Magnesy są wykorzystywane w wielu procesach w przemyśle, badaniach i kontroli jakości. Regularne pomiary pola magnetycznego zapewniają optymalne wykorzystanie w różnych obszarach. Ciągłe monitorowanie magnesów trwałych zapobiega dodatkowym kosztom wynikającym z nieplanowanych przestojów. Idealnym narzędziem do sprawdzania magnesów trwałych jest urządzenie testujące EMF firmy PCE Instruments. Urządzenie testujące EMF to kompaktowe, precyzyjne urządzenie. Został specjalnie opracowany do pomiaru magnetyzmu i nadaje się do pomiarów Tesli i Gaussa. Urządzenie testujące EMF jest stosowane wszędzie tam, gdzie wymagane są pomiary natężenia pola na magnesach trwałych. Urządzenie testujące EMF przekonuje maksymalną niezawodnością i precyzją, a także łatwością obsługi.

Dzięki zakresowi pomiarowemu od 0 do 200 mT lub od 200 do 2400 mT urządzenie testujące EMF obejmuje duży zakres zadań pomiarowych. Urządzenie testujące EMF ma praktyczną funkcję przełączania i może automatycznie przełączać się między dwoma zakresami pomiarowymi. Jeśli wartość prądu mieści się w zakresie od 0 do 200 mT, urządzenie testujące EMF przełącza się na zakres pomiarowy 200 mT. W przypadku przekroczenia znaku 200 mT urządzenie automatycznie przełącza się na zakres 2000 mT. Wyświetlacz w przejrzysty sposób informuje użytkownika o aktualnym obszarze.
Urządzenie testujące EMF umożliwia bardzo precyzyjne pomiary pola magnetycznego z dokładnością do 1%. Na przykład urządzenie testujące EMF może być używane do testowania przekaźników i magnesów trwałych pod kątem istniejącego pola magnetycznego. Tester EMF pokazuje wyniki pomiarów w czytelny sposób na dużym wyświetlaczu. Podświetlenie zapewnia łatwy odczyt mierzonych wartości nawet przy słabym oświetleniu.

Urządzenie testujące EMF składa się z kompaktowego wyświetlacza i czujnika. Czujnik wykorzystał efekt Halla do określenia pól magnetycznych. Korzystanie z urządzenia testującego EMF jest proste i skuteczne. Przed każdym pomiarem należy adiustować czujnik do temperatury otoczenia. Aby zarejestrować zmierzoną wartość, należy zdjąć pokrywę i umieścić głowicę czujnika w środku mierzonego pola magnetycznego. Aby móc prawidłowo odczytać odpowiednią wartość maksymalną, tester EMF ma funkcję wstrzymania. Po naciśnięciu przycisku urządzenie testujące EMF wyświetla zmierzoną wartość maksymalną w zakresie ujemnym i dodatnim.
Ponadto producent wyposażył urządzenie testujące EMF w inną praktyczną funkcję: W razie potrzeby pomiar urządzenie może wyświetlać kierunek padania linii pola magnetycznego.
W celu oszczędzania baterii urządzenia testującego EMF, przyrząd pomiarowy posiada automatyczne wyłączanie. Jeśli przez pięć minut nie zostanie wprowadzony żaden sygnał, analizator pola magnetycznego wyłączy się automatycznie, zapobiegając w ten sposób całkowitemu rozładowaniu akumulatora.

Obszary zastosowań miernika pola

Urządzenie testujące EMF przekonuje maksymalną niezawodnością, precyzją i łatwością obsługi. Urządzenie testujące EMF nadaje się do uniwersalnych pomiarów magnetycznych materiałów przemysłowych, mechanicznych i elektrycznych, a także do użytku laboratoryjnego. Urządzenie testujące EMF jest również wykorzystywane w nauczaniu i badaniach. Miernik pola magnetycznego jest idealnym towarzyszem dla każdego, kto musi określić właściwości magnesów trwałych, na przykład w celu sprawdzenia ich skuteczności i określenia natężenia pola magnetycznego. Urządzenie testujące EMF jest zatem idealne do niezawodnych natychmiastowych analiz, jest jednocześnie wszechstronne i łatwe w użyciu. Dzięki poręcznej i solidnej konstrukcji oraz zasilaniu bateryjnemu tester EMF może być używany w ruchu. Jego prosta obsługa sprawia, że analizator pola magnetycznego jest niezastąpiony przy pomiarach natężenia pola magnesów trwałych i nadaje się również dla niedoświadczonych użytkowników. Użytkownicy doceniają niezawodność i dokładność urządzenia testującego EMF. Urządzenie testujące EMF jest stosowane na przykład w budowie instalacji lub inżynierii mechanicznej do sprawdzania funkcjonalności i bezpieczeństwa separatorów magnetycznych lub filtrów magnetycznych. W ten sposób można zapewnić, że procesy istotne dla produkcji mogą być przeprowadzane bez przestojów z powodu wadliwych mechanizmów separacji  może przebiegać bez zakłóceń. Producenci magnesów używają również analizatora pola magnetycznego w kontroli jakości do określania natężenia pola magnetycznego.- bardzo precyzyjna technologia pomiarowa 
- zakres pomiarowy do 24000 G i 2400 mT
- czujnik poprzeczny
- do pomiaru statycznych pól magnetycznych
- automatyczne wyłączanie

Zakres pomiarowy0 … 200 mT
200 … 2400 mT
0 … 2000G
2000 … 24 000G
Dokładność±1% f.s. Mw.
Rozdzielczość0,01 mT
0.1 G
kierunek pomiaru poprzeczne
pole magnetycznestatyczne (DC)
Jednostka mT, G
Zasilanie1 bateria blokowa 9 V
automatyczne wyłączanieAutomatyczne wyłączanie po 5 minutach bezczynności
tryb
tryb wstrzymania, pomiar tryb pracy
Wyświetlacz
Podświetlany cyfrowy 4-cyfrowy wyświetlacz wartości
Temperatura pracy 0 … +50 °C
Temperatura przechowywania   -20 … +50 °C
Wymiary185 x 97 x 40 mm
Waga310 g
CzujnikPoprzeczny czujnik Halla, długość kabla ok. 1 m

1 x miernik pola PCE-MFM2400
1 x czujnik Halla (poprzeczny)
1 x torba serwisowa
1 x bateria blokowa 9 V
1 instrukcja obsługi