Miernik pola elektromagnetycznego PCE-MFM 2400-ICA z certyfikatem kalibracji ISO

Numer zamówienia: PCE-MFM 2400-ICA
4.208,00 zł
5.175,84 zł
4250348726315
PCE-MFM 2400-ICA
Cena netto (nie zawiera kosztów dostawy)
Czas dostawy: 5-7 dni

Miernik pola elektromagnetycznego

Precyzyjny miernik pola elektromagnetycznego o dokładności 1% /
automatyczne wyłączanie / pomiar poprzeczny / podświetlenie /
Pomiar Tesli i Gaussa / dla statycznych pól magnetycznych

Magnesy są wykorzystywane w wielu procesach w przemyśle, badaniach i kontroli jakości. Regularne pomiary pola magnetycznego zapewniają optymalne wykorzystanie w różnych obszarach. Ciągłe monitorowanie magnesów trwałych zapobiega dodatkowym kosztom wynikającym z nieplanowanych przestojów. Idealnym narzędziem do sprawdzania magnesów trwałych jest miernik EMF firmy PCE Instruments. Miernik pola elektromagnetycznego jest kompaktowym, precyzyjnym instrumentem. Został specjalnie opracowany do pomiaru magnetyzmu i nadaje się do pomiarów Tesli i Gaussa. Miernik pola elektromagnetycznego jest stosowany wszędzie tam, gdzie wymagane są pomiary natężenia pola na magnesach trwałych. Miernik pola elektromagnetycznego przekonuje maksymalną niezawodnością i precyzją, a także łatwością obsługi.

Dzięki zakresowi pomiarowemu od 0 do 200 mT lub od 200 do 2400 mT miernik pola elektromagnetycznego obejmuje duży zakres zadań pomiarowych. Miernik pola elektromagnetycznego ma praktyczną funkcję przełączania i może automatycznie przełączać się między dwoma zakresami pomiarowymi. Jeśli wartość prądu mieści się w zakresie od 0 do 200 mT, miernik EMF przełącza się na zakres pomiarowy 200 mT. W przypadku przekroczenia znaku 200 mT urządzenie automatycznie przełącza się na zakres 2000 mT. Wyświetlacz w przejrzysty sposób informuje użytkownika o aktualnym obszarze.
Miernik EMF umożliwia bardzo precyzyjne pomiary pola magnetycznego z dokładnością do 1%. Na przykład przekaźniki i magnesy trwałe można przetestować pod kątem istniejącego pola magnetycznego za pomocą miernika pola elektromagnetycznego. Miernik pola elektromagnetycznego pokazuje wyniki pomiarów w łatwy do odczytania sposób na dużym wyświetlaczu. Podświetlenie zapewnia łatwy odczyt mierzonych wartości nawet przy słabym oświetleniu.

Miernik pola elektromagnetycznego składa się z kompaktowego wyświetlacza i czujnika. Czujnik wykorzystał efekt Halla do określenia pól magnetycznych. Korzystanie z miernika pola elektromagnetycznego jest proste i skuteczne. Przed każdym pomiarem należy adiustować czujnik do temperatury otoczenia. Aby zarejestrować zmierzoną wartość, należy zdjąć pokrywę i umieścić głowicę czujnika w środku mierzonego pola magnetycznego. Aby móc prawidłowo odczytać odpowiednią wartość maksymalną, tester EMF ma funkcję wstrzymania. Po naciśnięciu przycisku miernik EMF wyświetla zmierzoną wartość maksymalną w zakresie ujemnym i dodatnim.
Dodatkowo producent wyposażył miernik EMF w jeszcze jedną praktyczną funkcję: w razie potrzeby miernik może wyświetlić kierunek padania linii pola magnetycznego.
W celu oszczędzania baterii miernika pola elektromagnetycznego przyrząd pomiarowy posiada funkcję automatycznego wyłączania. Jeśli przez pięć minut nie zostanie wprowadzony żaden sygnał, analizator pola magnetycznego wyłączy się automatycznie, zapobiegając w ten sposób całkowitemu rozładowaniu akumulatora.

Obszary zastosowania noży EMF

Nóż EMF przekonuje maksymalną niezawodnością, precyzją i łatwością obsługi. Miernik pola elektromagnetycznego nadaje się zarówno do uniwersalnych pomiarów magnetycznych materiałów przemysłowych, mechanicznych i elektrycznych, jak i do użytku laboratoryjnego. Nóż EMF jest również używany w nauczaniu i badaniach. Miernik pola elektromagnetycznego jest idealnym towarzyszem dla każdego, kto potrzebuje określić właściwości magnesów trwałych, na przykład w celu sprawdzenia ich skuteczności i określenia natężenia pola magnetycznego.   EMF Messer jest zatem idealny do niezawodnych natychmiastowych analiz, jest wszechstronny i jednocześnie łatwy w użyciu. Dzięki poręcznej i solidnej konstrukcji oraz zasilaniu bateryjnemu nóż EMF może być używany w podróży. Jego prosta obsługa sprawia, że miernik EMF jest niezastąpiony przy pomiarach natężenia pola magnesów trwałych i nadaje się również dla niedoświadczonych użytkowników. Użytkownicy doceniają niezawodność i dokładność miernika pola elektromagnetycznego. Miernik pola elektromagnetycznego jest używany na przykład w budowie instalacji lub inżynierii mechanicznej do sprawdzania funkcjonalności i bezpieczeństwa separatorów magnetycznych lub filtrów magnetycznych. W ten sposób można zapewnić, że procesy istotne dla produkcji mogą być przeprowadzane bez przestojów z powodu wadliwych mechanizmów separacji  może przebiegać bez zakłóceń. Producenci magnesów używają również analizatora pola magnetycznego w kontroli jakości do określania natężenia pola magnetycznego.- bardzo precyzyjna technologia pomiarowa 
- zakres pomiarowy do 24000 G i 2400 mT
- czujnik poprzeczny
- do pomiaru statycznych pól magnetycznych
- automatyczne wyłączanie

   
Zakres pomiarowy 0 … 200 mT
  200 … 2400 mT
  0 … 2000 G
  2 000 … 24 000 G
   
Dokładność ±1% f.s. Mw.
   
Rozdzielczość 0,01 mT
  0.1 G
   
Kierunek pomiaru poprzeczne
pole magnetyczne statyczny (DC)
jednostka mT, G
Zasilacz 1 bateria blokowa 9 V
automatyczne wyłączanie    Automatyczne wyłączenie po 5 minutach bezczynności
tryb
tryb wstrzymania, tryb pomiaru
Wyświetl
podświetlany cyfrowy 4-cyfrowy wyświetlacz wartości
działanie temperatura 0 … +50 °C
Temperatura przechowywania    -20 … +50 °C
Wymiary 185 x 97 x 40 mm
Waga 310 g
Czujnik Poprzeczny czujnik Halla , długość kabla ok. 1 m
   

1 x miernik EMF PCE-MFM 2400-ICA
1 x czujnik Halla (poprzeczny)
1 x torba serwisowa
1 x blok 9 V bateria
1 x instrukcja obsługi
1 x Certyfikat kalibracji ISO