Anemometr przepływu objętościowego PCE-VA 11

Numer zamówienia: PCE-VA 11

919,00 zł
1.130,37 zł
4250348716811
PCE-VA 11
Cena netto (nie zawiera kosztów dostawy)
Flügelrad
0,4 ... 30 m/s
Nein
Ja
Czas dostawy: 1-2 dni

Anemometr do pomiaru temperatury powietrza i temperatury w podczerwieni / pomiar wartości ekstremalnych / pomiar prędkości i strumienia objętości powietrza / podświetlany wyświetlacz LCD / pomiar w °C i °F / pomiar w m/s , km/h, ft/min, knot, mph

Anemometr przepływu objętościowego PCE-VA 11 to przyrząd pomiarowy o szerokim zastosowaniu. Anemometr daje możliwość określenia prędkości powietrza, strumienia objętości, temperatury powietrza i temperatury powierzchni. Podświetlany wyświetlacz LCD pozwala na wygodne czytanie i ułatwia użytkowanie w słabo oświetlonych miejscach. Aby zamontować czujnik z anemometru przepływu objętościowego, posiada on gwint z tyłu. Dzięki szybkiemu czasowi reakcji urządzenia pomiar w czasie rzeczywistym jest możliwy bez żadnych problemów. Pomiar można rozpocząć natychmiast po podłączeniu wirnika, a mierzone wartości są natychmiast wyświetlane na wyświetlaczu. Anemometr przepływu objętościowego jest w stanie mierzyć przepływ objętościowy, tj. objętość powietrza, oprócz prędkości powietrza. W tym celu w anemometrze strumienia objętości ustawia się przekrój kanału wentylacyjnego lub innej rury. Po przełączeniu trybu pomiaru następuje pomiar strumienia objętości. 

Aby móc holistycznie wykorzystać anemometr przepływu objętościowego w utrzymaniu W instalacjach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych urządzenie pomiarowe mierzy również parametry przepływu temperaturę powietrza i temperaturę powierzchni za pomocą podczerwieni. Temperatura powietrza jest mierzona przez anemometr przepływu objętościowego za pomocą czujnika temperatury zainstalowanego w czujniku wirnika. Temperatura powierzchni jest mierzona za pomocą czujnika podczerwieni umieszczonego z przodu anemometru przepływu objętościowego. Laser pomaga namierzyć obiekt podczas bezkontaktowego pomiaru temperatury. 

Anemometr przepływu objętościowego jest stosowany przede wszystkim w konserwacji i naprawach serwisantów i monterów w sektorze HVAC. Ale może być również używany do celów badawczych. W dziedzinie badań często sprowadza się to do logowania  mierzonych wartości. Aby to zapewnić, w anemometrze przepływu objętościowego zainstalowany jest interfejs USB. Zmierzone wartości można zapisać za pomocą oprogramowania. 

 

 


- nadaje się do niskich prędkości powietrza
- jednostki miary m/s, km/h, ft/min, knot, mph
- duży wyświetlacz LCD
- wartości max i min
- Funkcja zatrzymania danych
- Wysoka precyzja

Wyświetlacz

podświetlany wyświetlacz LCD

Funkcje

automatyczne wyłączanie
Hold
Pomiar wartości ekstremalnej (Min / Max)
Średnia
Wybór zakresu

Anemometr przepływu objętościowego o długości kabla

1,2 m

Zasilanie


Bateria blokowa 9 V

Prędkość powietrza

Zakres pomiarowy

m/s: 0,4 .. 30
n stopa/min: 80 ... 5900
km/h: 1,4 . .. 108
MPH: 0,9 ... 67
Węzły: 0,8 ... 58

Rozdzielczość

m/s: 0,1
ft/min: 1
km/h: 0,1
MPH: 0,1
węzły: 0,1

Dokładność

m/s: ± 3% ± 0,2 m/s
stopy/min: ± 3% ± 40 stopy/min
km/h: ±3% ±0,8 km/h
MPH: ±3% ±0,4 MPH
węzły: ±3% ±0,4 węzłów

Temperatura powietrza

Zakres pomiarowy

-10 ... + 60 °C

Rozdzielczość

0,1 °C

Dokładność

±2 °C

Temperatura w podczerwieni

Zakres pomiarowy

-50 ... +500 °C

Rozdzielczość

0,1°C

Precyzja

przy -50 ... -20 °C: ±5 °C
przy -20 ... +500 °C: ±2 % wartości mierzonej / ±2 °C

 


1 x anemometr przepływu objętościowego PCE-VA 11
1 x wirnik z kablem 1,2 m
1 x kabel USB
1 x bateria blokowa 9 V
1 x oprogramowanie
1 x futerał
1 x instrukcja obsługi

Tak