Numer zamówienia: PCE-VDL 16I

Akcelerometr PCE-VDL 16I

1.132,00 zł
1.392,36 zł
:
4250348717740
PCE-VDL 16I
Cena netto (nie zawiera kosztów dostawy)
Czas dostawy: 1-2 dni

Opis

Czujnik przyspieszenia PCE-VDL 16I do monitorowania maszyn z dodatkową rejestracją danych środowiskowych
 

Rejestrator danych inżynierii mechanicznej PCE-VDL 16I firmy PCE Instruments mierzy i zapisuje odpowiednie parametry: temperaturę, wilgotność względną, ciśnienie powietrza, światło oraz przyspieszenie w trzech osi za pomocą czujnika drgań. Dlatego ten rejestrator danych idealnie nadaje się do monitorowania drgań maszyn, jednocześnie mierząc i rejestrując odpowiednie warunki środowiskowe systemu. Maszyny produkcyjne lub obróbcze, takie jak frezarki wieloosiowe, wykorzystują znacznie ulepszone jednostki napędowe, ale rejestrator danych może w każdym przypadku rejestrować podstawowe zachowanie maszyny w zakresie wibracji, a następnie rejestrować rozwój wibracji w czasie. W ten sposób w krótkich odstępach czasu można ocenić zachowanie frezarki w przypadku drgań i zlokalizować źródła błędów. Czy napęd powoduje problem z drganiami lub narzędzie jest uszkodzone? PCE Instruments oferuje również urządzenia do pomiaru drgań do instalacji na stałe, a tym samym do stałego monitorowania maszyny, ale użycie rejestratora danych jest również bardzo opłacalnym wariantem szybkiego i precyzyjnego monitorowania maszyny. 
Ty też możesz zoptymalizować swoje systemy, przechwytywać cenne dane pomiarowe, które pomagają zmniejszyć zużycie systemów i maszyn. Ułatw sobie projektowanie systemów łożysk i amortyzatorów, zmniejsz hałas silnika, szybko wykryj niewyważenie... Rejestratory danych do monitorowania maszyn są niedrogimi i precyzyjnymi pomocnikami w budowie maszyn i innych obszarach zastosowań. W zależności od ustawienia odpowiedniej szybkości pomiaru / prędkości zapisu, rejestrator danych może rejestrować przez kilka dni. Zarejestrowane wartości pomiarowe są przechowywane na wewnętrznej karcie SD o pojemności 2 GB i mogą być przenoszone na inne nośniki i tam oceniane w razie potrzeby. Rejestrator danych inżynierii mechanicznej programuje się zgodnie z życzeniem za pomocą oprogramowania wchodzącego w zakres dostawy. Korzystając z tego samego oprogramowania, rejestrator danych inżynierii mechanicznej można ponownie odczytać po zapisaniu danych. Składając zamówienie klient zawsze otrzymuje najnowszą wersję oprogramowania. Jest on również dostępny do pobrania w „obszarze pobierania” producenta PCE Instruments. Nawet w przypadku braku zasilania zmierzone wartości są zachowywane w rejestratorze danych, dzięki czemu użytkownik nie traci żadnych danych z monitoringu maszyny. Skontaktuj się z firmą programistyczną PCE Instruments, jeśli potrzebujesz np. większej pojemności pamięci, większej baterii lub innych czujników do rejestratora danych. Jako producent, PCE Instruments może zaoferować rozwiązania bardzo szybko i niedrogo.

Autonomiczne monitorowanie statusu dla zdefiniowanych okresów
Zwartość Rejestrator danych inżynierii mechanicznej do monitorowania maszyn tworzy użyteczny pomost pomiędzy mobilnymi urządzeniami do pomiaru drgań, które są używane do regularnego określania trendów stanów maszyn, a systemami stacjonarnymi trwale rejestrującymi dane. Wyznaczanie trendów za pomocą urządzeń mobilnych ma zalety w zakresie kosztów i czasu personelu do rozmieszczenia oraz stosunkowo niewielkiej ilości danych do utrzymania, ponieważ odstępy między pomiarami mieszczą się w przedziale dni, tygodni lub miesięcy. Jednocześnie oznacza to jednak, że zdarzenia wibracyjne nie są rejestrowane pomiędzy pomiarami, a tym samym tracone są cenne informacje o stanie maszyny. Jeśli chcesz tego uniknąć, do monitorowania maszyn stosujesz systemy stacjonarne. Z jednej strony monitorowanie maszyn z systemami stacjonarnymi generuje obraz stanu maszyny w całym okresie monitorowania, informacje nie są tracone, z drugiej strony koszty pozyskiwania są wyższe, a czasami bardzo duże ilości danych muszą być przetwarzane przechowywane, utrzymywane i oceniane. Rejestrator danych inżynierii mechanicznej wypełnia lukę między tymi dwoma podejściami do monitorowania maszyn. Maszyna przetwarzająca zachowanie się wibracjiZ inżynierią mechaniczną rejestratory danych Wibracje i oscylacje maszyn mogą być określane w określonych odstępach czasu bez konieczności instalowania rozbudowanych, stacjonarnych systemów monitorowania drgań i bez ryzyka pominięcia zdarzeń wibracyjnych lub wstrząsowych, które dostarczają ważnych informacji o stanie maszyn.

Monitoring maszyn towarzyszący procesowi dla zakładów produkcyjnych
Oprócz stwierdzeń o ogólnym stanie maszyny, rejestrator danych inżynierii mechanicznej może być również wykorzystany do określenia procesu Informacja. Każda maszyna generuje wibracje i drgania za pośrednictwem jednostki napędowej. W systemach produkcyjnych, takich jak frezarki, oscylacje te nakładają się na oscylacje i wibracje procesu. Szczyty drgań mogą wystąpić w zależności od prędkości, z jaką wykonywane jest frezowanie, jak duża jest wybrana prędkość posuwu, jak głęboko zagłębiony jest frez , jak ostre są krawędzie skrawające, czy frezowanie odbywa się w kierunku do góry, czy w dół i jaki materiał jest przetwarzany, nktóry może nawet mieścić się w zakresie rezonansów naturalnych różnych elementów maszyny. Wynikające z tego obciążenia mechaniczne mogą z jednej strony uszkodzić narzędzie frezarskie, łożysko wrzeciona i ogólnie maszynę, a silne wibracje mogą również prowadzić do błędów we wzorze frezowania lub widocznych drgań na elemencie. Za pomocą rejestratora danych inżynierii mechanicznej można dowiedzieć się w trakcie procesu, przy jakich parametrach występują największe obciążenia mechaniczne.

Możliwe zastosowania jako rejestrator danych inżynierii mechanicznej
W dziedzinie inżynierii mechanicznej rejestrator danych firmy PCE Instruments może służyć nie tylko do dostarczania cennych danych do monitorowania maszyn, ale także do ładowania podczas nbudowa lub transport dóbr kapitałowych, dużych maszyn lub zakładów produkcyjnych, używany jest rejestrator danych inżynierii mechanicznej. Zbyt duże osiadanie wózkiem widłowym, uderzanie w niego podczas załadunku dźwigiem czy nadmierne obciążenia udarowe podczas transportu na miejsce instalacji to źródła czających się wszędzie niebezpieczeństw, które mogą mieć kosztowne konsekwencje dla producenta lub firmy transportowej. Podczas badania przyczyny rejestrator danych inżynierii mechanicznej może dostarczyć ważnych informacji o czasie, wielkości i kierunku obciążenia udarowego, biorąc pod uwagę inne warunki środowiskowe, takie jak temperatura lub wilgotność. Dzięki późniejszemu udokumentowaniu fizycznych warunków środowiskowych za pomocą rejestratora danych inżynierii mechanicznej można wyjaśnić kwestie odpowiedzialności w przypadku uszkodzenia produktu. Kompletna dokumentacja warunków środowiskowych umożliwia również przewidywanie ewentualnych szczytów obciążenia, co ułatwia producentom odpowiednich systemów planowanie przyszłych transportów. Możliwe zastosowania rejestratora danych są zatem bardzo zróżnicowane w dziedzinie inżynierii mechanicznej. Niezależnie od tego, czy chodzi o monitorowanie maszyny podczas pracy, czy też dokumentowanie drgań i obciążeń udarowych podczas załadunku i instalacji, rejestratory danych inżynierii mechanicznej firmy PCE Instruments zawsze dostarczają miarodajnych wyników pomiarów.

Najważniejsze cechy


- 3 osiowe przyspieszenie do 800 Hz
- Karta pamięci SD 32 GB
- Oprogramowanie komputerowe
- 3, 2 miliarda odczytów z kartą SD 32 GB
- Ok. 2,5 dnia pracy ciągłej
- Dodatkowo pomiar:
temperatury, swiatła, wilgotności względnej, ciśnienia powietrza
- Opcjonalnie certyfikat kalibracji ISO

Specyfikacja

Oprogramowanie komputerowe: pendrive USB z oprogramowaniem PC
Pomiar przyspieszenia w 3 osiach
Zakres pomiarowy ± 16 g
Dokładność ± 0,25 g
Zakres częstotliwości drgań max. 800 Hz
Rozdzielczość: 0,0039 g
Pomiar temperatury
Zakres pomiarowy - 20 ... 60 °C
Dokładność ± 0,2 °C*
Rozdzielczość: 0,01 °C
Max. częstotliwosć próbkowania: 1 Hz
Pomiar wilgotności względnej
Zakres pomiarowy 0 ... 100 %
Dokładność ± 1,8 %
Rozdzielczość: 0,04%
Max. częstotliwosć próbkowania: 1 Hz
Światło
Zakres pomiarowy 0,045 ... 188 000 luksów
Rozdzielczość: 0.045 Lux
Max. częstotliwosć próbkowania: 1 Hz
Jednostki pomiaru: metryczne
Parametry pomiaru: przyspieszenie w 3 osiach, temperatura, światło
wilgotnosć względna, ciśnienie powietrza
CZUJNIK zintegrowany
Dane techniczne urządzenia
Wyświetlacz: brak - informowanie poprzez diody LED
Pamięć wewnętrzna: 2, 5 miliona odczytów na pomiar
Pamięć zewnętrzna: 3, 2 miliarda odczytów z kartą SD 32 GB
Interfejs komunikacyjny: micro - USB
Zasilanie: zintegrowany akumulator / ładowanie port USB
Czas pracy: do 2,5 dnia w zależności od czestotliwości
Temperatura pracy: - 20 … + 65 °C
Wilgotność: 10 ... 95 %
Wymiary: 87 x 44 x 23 mm
Waga: 60 g

Zakres dostawy

1 x czujnik przyspieszenia PCE-VDL 16I
1 x kabel danych USB - USB Micro 
1 x karta pamięci SD 32 GB 
1 x wysuwany element do mapy SD
1 x pamięć USB z oprogramowaniem PC i instrukcją obsługi

Dokumenty / Pliki