PCE-125/4 Ford wylotowy miernik lepkości

Numer zamówienia: PCE-125/4
869,00 zł
1.068,87 zł
PCE-125/4
Cena netto (nie zawiera kosztów dostawy)
Czas dostawy: 1-2 dni
Ford flow cup / International Standard ASTM D1200, D333 and D365
Maszynowo anodowane aluminium z wymienną dyszą ze stali nierdzewnej

Ford flow kubki stają się prostym i szybkim pomiarem cieczy w celu określenia ich lepkości. Należy jednak wziąć pod uwagę, że jest to możliwe tylko w przypadku cieczy o mniejszej lepkości. Lepkie pasty i inne substancje o wysokiej lepkości nie nadają się do pomiaru za pomocą kubka wypływowego. Struktura kubka wypływowego jest znormalizowana zgodnie z normą DIN i dlatego jest zawsze taka sama. Składa się z cylindrycznego wydrążonego korpusu, który w większości przypadków zakończony jest wymienną dyszą. Otwory dysz, podobnie jak kielich, podlegają odpowiedniej normie DIN.

Pomiar jest wykonywany w następujący sposób. Najpierw zamknij dyszę poniżej i wlej substancję, która ma być mierzona. Upewnij się, że kubek jest napełniony do góry. Kanał przelewowy zapobiega zafałszowaniu pomiaru przez spływającą po bokach ciecz. Następnie szklana płytka jest przesuwana poza krawędź zlewki w celu usunięcia nadmiaru materiału. Teraz możesz ponownie otworzyć dyszę. Z powodu powstałego podciśnienia materiał pozostaje w kubku. Jeśli teraz wyciągniesz szklaną płytkę poziomo z kubka, musisz włączyć stoper. Gdy tylko przepływ prądu ustanie po raz pierwszy, należy zatrzymać czas i zanotować go.

Podczas korzystania z kubka przepływowego szczególnie ważne jest upewnienie się, że jest dokładnie czyszczony po każdym czyszczonym pomiarze, ponieważ pozostałości w dyszy i kubku mogą zafałszować dalsze wyniki. Głębokie lub liczne rysy w kubku mogą również prowadzić do niepewności pomiaru, ponieważ usunięty materiał zmienia objętość kubka i tym samym nie jest już zgodny z określoną normą DIN.


- anodowane aluminium - satynowe wykończenie
- zawiera certyfikat kalibracji fabrycznej
- kanał przelewowy zapewniający czystą pracę
- spełnia międzynarodowe standardy
- statyw jest również dostępny jako opcja

Dane techniczne
Model PCE-125/4   
Wewnętrzna wysokość pionowa 43 ±0,1 mm  
Średnica wewnętrzna dyszy  4,1 mm   
Ř zewnętrzna dyszy 6,0 ±0,5 mm  
Zakres pomiarowy (mm²/s)  70 ... 370  
Czas przepływu ( s)±0,2 20 ... 105  
MateriałKubek: anodowane aluminium
Dysza: stal nierdzewna
NormaMiędzynarodowa norma ASTM D1200, D333 i D365
WymiaryŚrednica wewnętrzna 50 mm
Średnica zewnętrzna 85 mm
Wysokość on 76 mm
Wagaok. 320g

1 x kubek PCE-125/4 Ford,
1 x certyfikat fabryczny,
1 x szklany talerz,
1 x instrukcja obsługi