Endüstriyel Ölçüm Ürünleri ve Çözümleri

PCE Instruments Öz Geçmişi

PCE Instruments 1999 yılında Almanya'da PCE Deutschland GmbH olarak kurulmuştur. Üç yüksek lisans mühendisleri - Hilmar Vielhaber, Jürgen Nöcker ve Falk Espenhahn - PCE Deutschland GmbH'yı kurmak için birleştiler. İlk başta üç genç girişimci kağıt sektöründe faaliyet gösteren şirketlere proses kontrol mühendisliği danışmanlığı yaptı. Üç Mühendis daha sonra müşterilerin yoğun ölçüm cihaz talebi üzerine sistemini değiştirip danışmanlığın yanı sıra ölçüm cihaz tedariki nede başladı. Portföyünü geliştirmek ve optimum hizmet sunabilmek için durmadan, yorulmadan ve usanmadan çalışmaya devam ettiler. Bugün 600’den fazla ürünü kapsayan geniş bir Portföye sahip olan PCE kendi markası olan ürünlerin yanı sıra önemli markaların portatif veya sabit ölçüm cihazları, analiz ve test cihazları, detektörler, dataloggerler ve sensörler gibi birçok cihazlarını sağlayıp ve müşterisine sunmaya sürdürmektedir.

PCE Instruments felsefesini ve misyonunu hiç değiştirmeden güçlü bir şekilde büyümüş kısa süre içerisinde ölçüm-, laboratuar-, kontrol- ve tartı teknolojisi sektöründe önemli bir marka olarak yerini almıştır.

İspanya’da ,İtalya’da, İngiltere’de, Fransa’da Hollanda’da, ABD’de Çin’de HongKong’da Şili’de, Polonya’da ve tabiki Türkiye’de Şirketler kurmuş aynı zamanda Danimarka’da, İsviçre’de, Hırvatistan’da, Letonya’da, Litvanya’da, Slovakya’da, Slovenya’da, Macaristan’da, Kazakistan’da ve Bulgaristan’da distribütörler üzerinden ürünlerini sunmakta.

2012 yılında bütün şirketlerin geleceğe hazırlıklı olmak ve müşterilere daha çok hizmet sunmak üzere PCE Holding kurulup bütün şirketler Holding kuruluşu altında birleştirilmiştir.

PCE Instruments uluslararası faaliyette bulunan Şirketler grubu haline gelip ölçüm teknoloji, terazi/baskül teknoloji, laboratuar teknoloji ve kontrol teknoloji alanlar uzmanı olarak kendini dünya çapında ispatlamıştır.