Endüstriyel Ölçüm Ürünleri ve Çözümleri

PCE Instruments Öz Geçmişi

PCE Instruments 1999 yılında Almanya'da PCE Deutschland GmbH olarak kurulmuştur. Üç yüksek lisans mühendisi olan Hilmar Vielhaber, Jürgen Nöcker ve Falk Espenhahn, PCE Deutschland GmbH'yı kurmak için birleşmişlerdir. İlk başta üç genç girişimci olarak kağıt sektöründe faaliyet gösteren şirketlere proses kontrol mühendisliği danışmanlığı yapmışlardır. Daha sonra bu üç mühendis, müşterilerin yoğun ölçüm cihaz talebi üzerine sistemlerini değiştirip danışmanlığın yanı sıra ölçüm cihazları için tedarik süreci başlatmışlardır. Portföyünü geliştirmek ve optimum hizmet sunabilmek için durmadan, yorulmadan ve azimle çalışmaya devam etmişlerdir. Bugün 600’den fazla ürünü kapsayan geniş bir Portföye sahip olan PCE Instruments kendi markası olan ürünlerin yanı sıra önemli markaların portatif veya sabit ölçüm cihazları, analiz ve test cihazları, detektörler, dataloggerlar ve sensörler gibi birçok çeşitte cihaz sağlayıp, müşterisine sunmaya devam etmektedir.

PCE Instruments vizyonunu ve misyonunu hiç değiştirmeden güçlü bir şekilde büyümüş kısa süre içerisinde ölçüm, laboratuvar, kontrol ve tartı teknolojisi sektöründe önemli bir marka olarak yerini almıştır.

PCE Instruments ürün yelpazesini genişlettiği gibi şirketlerinide farkı ülkelerde olmak üzere çeşitlendirmiştir. Bugün ise PCE Instruments, İspanya, İtalya, İngiltere, Fransa, Hollanda, ABD, Çin, HongKong, Şili, Polonya ve tabi ki Türkiye’de olmak üzere bir çok şirkete sahiptir. Aynı zamanda Danimarka, İsviçre, Hırvatistan, Letonya, Litvanya, Slovakya, Slovenya, Macaristan, Kazakistan ve Bulgaristan’da bulunan distribütörler üzerinden ürünlerini müşterileri ile buluşturmaktadır.

2012 yılında ise bütün şirketlerin geleceğe hazırlıklı olması ve müşterilere daha iyi hizmet sunması için PCE Holding kurulup bütün şirketler Holding kuruluşu altında birleştirilmiştir.

PCE Instruments uluslararası faaliyette bulunan Şirketler grubu haline geldikten sonra ölçüm teknolojisi, terazi/baskül teknolojisi, laboratuvar teknolojisi ve kontrol teknolojisi alanlarında uzman olarak kendini dünya çapında ispatlamıştır.