PCE Instruments

Nem Tayin Cihazı

Sip.no.: PCE-GMM 10
Nem Tayin Cihazı PCE-GMM 10, 15 farklı hububat için kompakt bir nem tayin cihazıdır. Bu nem tayin cihazı, değirmenlerde, tahıl depolarında ve ayrıca tahıl ve bakliyat imalat endüstrilerinde kullanılan önemli bir cihazdır.

- Az miktarda numune
- 15 tahıl için
- Ayarlama seçeneği
- Sıcaklık kompanzasyonu
Üretici: PCE Instruments
4.828,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-PMI 1BT

Nem tayin cihazı PCE-PMI 1BT’nin 0.0 … %100 ölçüm aralığı bulunur. Bir ölçüm gerçekleştirmek için cihazın daire şeklindeki başlığı test nesnesine yerleştirilir ve böylece tahribatsız ölçüm sağlanır. Cihaz, binaların, ahşapların ve diğer yüzeylerin yerinde denetimi için kullanılır.

 

- Ölçüm aralığı: 0.0 … %100
- Çözünürlük: % 0.1
- Ölçüm derinliği: 20 … 40 mm
- Arayüz: Bluetooth 4.0
Ücretsiz Android ve iOS uygulaması

Üretici: PCE Instruments
2.098,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-MA 110TS
Nem tayin cihazı PCE-MA 110TS’nin 0 … 100% nem ölçüm aralığı bulunur. Nem tayin cihazı, 5 inç dokunmatik ekran üzerinden çalışır. Nem tayin cihazı kullanılarak nem içeriğini belirlemek için numune, numune tepsisine eşit bir şekilde dağıtılır. Ardından, numune tepsisi nem tayin cihazına yerleştirilir ve kapatılır. Nem tayin cihazı, gerekli tüm parametreler ayarlandıktan sonra ölçümü başlatır.


- Ölçüm aralığı: 0 … 110 g
- Çözünürlük: 0.001 g
- 32 kurutma parametresi için hafıza
- Kolay kullanım için 5 inç dokunmatik ekran
- Bilgisayar bağlantısı için RS-232 arayüzü
Üretici: PCE Instruments
21.964,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-MA 100

Nem tayin cihazı PCE-MA 100, çeşitli malzemeleri tartmak ve nem içeriklerini belirlemek için kullanılabilir. Nem tayin cihazında halojen lambalarla 199 °C’ye kadar ısıtılabilen bir ısıtma haznesi bulunur. Nem tayin cihazı, bu haznede tartılacak malzemeyi kurutur ve ardından ağırlık farkından nem içeriğini hesaplar. Nem tayin cihazı, 0.001 g’lık okunabilirliği sayesinde ağırlıktaki en küçük farkları bile belirleyebilir.

 

- Tartım aralığı: 110 g
- Okunabilirlik: 1 mg / 0.001 g 
- Nem tayini için ısıtma haznesi
- RS-232 arayüzü

Üretici: PCE Instruments
24.043,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-MA 50X

Hassas Nem tayin cihazı PCE-MA 50X, çeşitli malzemelerdeki nemin hızlı ve yüksek hassasiyet ile belirlenmesi için yenilikçi bir çözümdür. Ölçüm prensibi, karakteristik bir eğri oluşturulmasını gerektirmez ve cihaz montajdan hemen sonra kullanıma hazırdır. DARR tekniğine dayanan cihaz, tartım teknolojisini 0.1 mg artışlarla (0.0001 g) çözünürlük sağlayan analitik terazi aralığından kullanır. Bu aynı zamanda %0.0001'lik bir nem çözünürlüğüne karşılık gelir. Bu durumda, sadece %0.0001 nem ölçüm belirsizliği ile çok yüksek hassasiyet elde edilebilir.

 

 

- Tartım aralığı: 50 g
Okunabilirlik: 0.1 mg = 0.0001 g / %0.0001
Özellikle ABS / PET vb. gibi çok kuru numuneler için
- Kurutma sıcaklığı maks. 160°C
- ABS, Crastin, Aramid gibi kurutma parametreleri için veritabanı
- Son 5000 kurutma döngüsünün ölçüm verilerini saklar
- Hazne temas gerektirmeden otomatik olarak açılıp kapanır
- IR sensörler sayesinde temassız kontrol
- USB flash bellek kullanılarak kaydedilen veriler hızlı bir şekilde içeri ve dışarı aktarılabilir

Üretici: PCE Instruments
37.693,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-PMI 4

Nem tayin cihazı PCE-PMI 4, beton ve şap üzerinde tahribatsız nem ölçümü için kullanılan bir ölçüm cihazıdır. Cihazın elektrodları, test edilecek yüzeye bastırılır ve saniyeler içerisinde nem içeriği görüntülenir. Nem tayin cihazında pek çok yüzey türü için farklı skalalar kaydedilmiştir ve kullanıcı bunlara doğrudan ulaşabilir.

 

- Temel skala (bağıl): 0 … 100%
- Hassasiyet: ± 0.5%
- Çözünürlük: 0.1%
Beton ve şap nem ölçümü
- Sayısal ve grafiksel inceleme
- Ölçüm için sekiz elektrod kullanılır

Üretici: PCE Instruments
10.057,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-WMH-3

Nem tayin cihazı PCE-WMH-3, kereste fabrikasındaki ya da işleme fabrikasındaki uygulamalar için uygundur. Nem tayin cihazının ayarlaması ve okunması kolaydır. Nem tayin cihazı, ahşabın mutlak neminin hassas ve hızlı bir şekilde kaydedilmesi için tasarlanmış bir ölçüm cihazıdır. Nem tayin cihazının avantajı, çekiç şeklindeki kompakt tasarımıdır.


- 9 farklı ahşap türü için önceden ayarlanmış karakteristik eğriler
- Otomatik sıcaklık kompanzasyonu
- Herhangi bir hazırlık gerektirmez
- Kolay okunabilir LCD ekran

Üretici: PCE Instruments
12.073,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-WMT 200

Odun yakarken nem içeriğini bilmek önemlidir. Yanma sırasında odun nem içeriğinin yüksek olması durumunda önce su ısıtılmalı ve buharlaştırılmalıdır. Bu işlem, alev sıcaklığını düşürerek yanan gazların meydana gelmesine ya da odunun az yanmasına neden olur. Özetle, yüksek odun nem içeriği, düşük verimliliği, zararlı maddeler ve koku emisyonları ile sonuçlanır.

 

44 farklı ahşap türü
- İki ölçüm ucu ile batırma elektrodu
150%’ye kadar nem
Bluetooth 4.0 arayüzü

Üretici: PCE Instruments
11.548,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-PMI 3

Nem tayin cihazı PCE-PMI 3, ahşap ve betonda mevcut nemin belirlenmesi için kullanılan küçük ve güvenilir bir cihazdır. Nem ölçümü için ilgili skalalar cihazın hafızasında kaydedilmiştir. Skala seçildikten sonra duvar nem ölçer ile gerekli ölçümler gerçekleştirilebilir. Ölçüm sonuçları birkaç saniye sonra hem sayısal hem de grafiksel olarak görüntülenir.

 

- Temel skala (bağıl): 0.0 … 99.9%
- Hassasiyet: ± %0.5
- Çözünürlük: %0.1
Ahşapta ve betonda ölçümler için
- Bireysel olarak ayarlanabilir alarm sınırları
CM% ayarı mümkün
Kalsiyum karbür yöntemi ile sonuçlar

Üretici: PCE Instruments
5.311,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-SMM 1

Topraktaki su içeriği miktarı, tarımda, bahçecilikte ve çevre korumadaki pek çok sektörde önemli bir rol oynar. Toprağın nemi diğer şeylerin yanı sıra gübreleme ve su depolama kapasitesine ilişkin sonuçlar çıkarılmasını sağlar. PCE Teknik Cihazlar’ın sunduğu 250 mm’lik problu nem tayin cihazı, toprağın nem içeriğinin hızlı, kolay ve hassas bir şekilde ölçülmesi için özel olarak tasarlanmıştır.

 

- Kolay kullanım
- %50’ye kadar nem ölçüm aralığı
- Çözünürlük: %0.1
- Geniş LCD ekran
- 250 mm prob uzunluğu

Üretici: PCE Instruments
5.668,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-W3

Nem tayin cihazı PCE-W3, yüksek miktarlardaki atık kağıdın giriş kontrolünde profesyonel kullanım için tasarlanmış bir cihazdır. Nem tayin cihazı ile toplama merkezinde ya da kağıt üretim fabrikasında nem içeriğinin bilinmesini sağlamak için atık kağıttaki mutlak nem belirlenebilir. Böylelikle, müşteriler, ürünle ilgili bir sorun oluşması durumunda talepte bulunabilir.

 

- Ölçüm aralığı: 6 … 30%
- Çözünürlük: %0.1
- Hassasiyet: ölçüm değerinin ±%10’u
- Uzun prob
- Hassas ölçüm

Üretici: PCE Instruments
12.073,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-MA 200
Nem tayin cihazı PCE-MA 200, çeşitli malzemeleri tartmak ve nem içeriklerini belirlemek için kullanılabilir. Nem tayin cihazında halojen lambalarla 199 °C’ye kadar ısıtılabilen bir ısıtma haznesi bulunur. Nem tayin cihazı, bu haznede tartılacak malzemeyi kurutur ve ardından ağırlık farkından nem içeriğini hesaplar. Nem tayin cihazı, 0.001 g’lık okunabilirliği sayesinde ağırlıktaki en küçük farkları bile belirleyebilir.


- Tartım aralığı: 200 g
- Okunabilirlik: 1 mg / 0.001 g
- Nem tayini için ısıtma haznesi
- RS-232 arayüzü
Üretici: PCE Instruments
25.723,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-WP24

Nem tayin cihazı PCE-WP24, çeşitli ahşap türlerinin nem içeriğinin hızlı ve tahribatsız bir şekilde belirlenmesi için kullanılan bir ölçüm cihazıdır. Nem tayin cihazı, yapı malzemelerinin nem içeriğinin belirlenmesi için de uygundur. Nem tayin cihazının ölçüm yöntemi, dielektrik sabiti / yüksek frekans ölçüm prensibidir. Elektromanyetik dalgalar, nem içeriğinin ortalama değerinin belirlenmesi için yüzeyin yaklaşık 50 mm derinliğine nüfuz eder.

 

- Ölçüm aralığı / ahşap: 4 … 60%
- Ölçüm aralığı / yapı malzemeleri: 0 … 10%
- Çözünürlük: %0.1
- Hassasiyet: ± %0.7

Üretici: PCE Instruments
13.648,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-MA 110

Nem tayin cihazı PCE-MA 110, çeşitli malzemeleri tartmak ve nem içeriklerini belirlemek için kullanılabilir. Nem tayin cihazında halojen lambalarla 199 °C’ye kadar ısıtılabilen bir ısıtma haznesi bulunur. Nem tayin cihazı, bu haznede tartılacak malzemeyi kurutur ve ardından ağırlık farkından nem içeriğini hesaplar. Nem tayin cihazı, 0.01 g’lık okunabilirliği sayesinde ağırlıktaki en küçük farkları bile belirleyebilir.

 

- Tartım aralığı: 110 g
- Okunabilirlik: 10 mg / 0.01 g 
- Nem tayini için ısıtma haznesi
- RS-232 arayüzü

Üretici: PCE Instruments
19.423,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-MA 202
Nem tayin cihazı PCE-MA 202, çeşitli malzemeleri tartmak ve nem içeriklerini belirlemek için kullanılabilir. Nem tayin cihazında halojen lambalarla 199 °C’ye kadar ısıtılabilen bir ısıtma haznesi bulunur. Nem tayin cihazı, bu haznede tartılacak malzemeyi kurutur ve ardından ağırlık farkından nem içeriğini hesaplar. Nem tayin cihazı, 0.01 g’lık okunabilirliği sayesinde ağırlıktaki en küçük farkları bile belirleyebilir.


- Tartım aralığı: 200 g
- Okunabilirlik: 10 mg / 0.01 g 
- Nem tayini için ısıtma haznesi
- RS-232 arayüzü
Üretici: PCE Instruments
19.843,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-PMI 2

Nem tayin cihazı PCE-PMI 2 kullanılarak ahşabın, duvarların ve sıvaların nem kontrolü hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Cihaz elinize tam oturduğu için duvar malzemeleri ve diğer malzemeler rahat bir şekilde ölçülebilir. Nem tayin cihazı, duvarların, ahşabın, betonun vb. nemini ölçmek için malzemenin yoğunluğuna göre karakteristik eğriler sağlar. Eğriler, fonksiyon tuşları ile kolay bir şekilde değiştirilebilir.

 

- Ölçüm aralığı: 0 … 200 dijit
- Çözünürlük: 0.1 dijit
- Penetrasyon derinliği: 50 mm
- Yüzeye zarar vermeden ölçüm
- Maksimum değer depolama
- Farklı malzemeler için 20 ölçüm eğrisi
- Ahşap, beton, kauçuk vb. nem göstergesi

Üretici: PCE Instruments
2.791,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-MA 50X-ICA

Hassas Nem tayin cihazı PCE-MA 50X, çeşitli malzemelerdeki nemin hızlı ve yüksek hassasiyet ile belirlenmesi için yenilikçi bir çözümdür. Ölçüm prensibi, karakteristik bir eğri oluşturulmasını gerektirmez ve cihaz montajdan hemen sonra kullanıma hazırdır. DARR tekniğine dayanan cihaz, tartım teknolojisini 0.1 mg artışlarla (0.0001 g) çözünürlük sağlayan analitik terazi aralığından kullanır. Bu aynı zamanda %0.0001'lik bir nem çözünürlüğüne karşılık gelir. Bu durumda, sadece %0.0001 nem ölçüm belirsizliği ile çok yüksek hassasiyet elde edilebilir.

 

 

- Tartım aralığı: 50 g
Okunabilirlik: 0.1 mg = 0.0001 g / %0.0001
Özellikle ABS / PET vb. gibi çok kuru numuneler için
- Kurutma sıcaklığı maks. 160°C
- ABS, Crastin, Aramid gibi kurutma parametreleri için veritabanı
- Son 5000 kurutma döngüsünün ölçüm verilerini saklar
- Hazne temas gerektirmeden otomatik olarak açılıp kapanır
- IR sensörler sayesinde temassız kontrol
- USB flash bellek kullanılarak kaydedilen veriler hızlı bir şekilde içeri ve dışarı aktarılabilir
- ISO Kalibrasyon Sertifikası

Üretici: PCE Instruments
39.478,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-MA 100-ICA

Nem tayin cihazı PCE-MA 100, çeşitli malzemeleri tartmak ve nem içeriklerini belirlemek için kullanılabilir. Nem tayin cihazında halojen lambalarla 199 °C’ye kadar ısıtılabilen bir ısıtma haznesi bulunur. Nem tayin cihazı, bu haznede tartılacak malzemeyi kurutur ve ardından ağırlık farkından nem içeriğini hesaplar. Nem tayin cihazı, 0.001 g’lık okunabilirliği sayesinde ağırlıktaki en küçük farkları bile belirleyebilir.

 

- Tartım aralığı: 110 g
- Okunabilirlik: 1 mg / 0.001 g 
- Nem tayini için ısıtma haznesi
- RS-232 arayüzü
- ISO Kalibrasyon Sertifikası

Üretici: PCE Instruments
25.828,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-MA 200-ICA
Nem tayin cihazı PCE-MA 200, çeşitli malzemeleri tartmak ve nem içeriklerini belirlemek için kullanılabilir. Nem tayin cihazında halojen lambalarla 199 °C’ye kadar ısıtılabilen bir ısıtma haznesi bulunur. Nem tayin cihazı, bu haznede tartılacak malzemeyi kurutur ve ardından ağırlık farkından nem içeriğini hesaplar. Nem tayin cihazı, 0.001 g’lık okunabilirliği sayesinde ağırlıktaki en küçük farkları bile belirleyebilir.


- Tartım aralığı: 200 g
- Okunabilirlik: 1 mg / 0.001 g
- Nem tayini için ısıtma haznesi
- RS-232 arayüzü
- ISO Kalibrasyon Sertifikası
Üretici: PCE Instruments
28.138,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-MA 110-ICA

Nem tayin cihazı PCE-MA 110, çeşitli malzemeleri tartmak ve nem içeriklerini belirlemek için kullanılabilir. Nem tayin cihazında halojen lambalarla 199 °C’ye kadar ısıtılabilen bir ısıtma haznesi bulunur. Nem tayin cihazı, bu haznede tartılacak malzemeyi kurutur ve ardından ağırlık farkından nem içeriğini hesaplar. Nem tayin cihazı, 0.01 g’lık okunabilirliği sayesinde ağırlıktaki en küçük farkları bile belirleyebilir.

 

- Tartım aralığı: 110 g
- Okunabilirlik: 10 mg / 0.01 g 
- Nem tayini için ısıtma haznesi
- RS-232 arayüzü
- ISO Kalibrasyon Sertifikası

Üretici: PCE Instruments
21.838,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç