Kolorimetre

Kolorimetre PCE-XXM 30
Kolorimetre
10.945,00 TL
KDV ve Kargo ücreti hariç

Kolorimetre PCE-XXM 30, yüzeylerin renk ölçümünü hızlı ve hassas bir şekilde gerçekleştirmek için tasarlanmıştır. Cihaz ile CIE-LAB, CIE-LCh, HunterLab, CIE-Luv, XYZ ve RGB gibi renk alanları belirlenebilir. 400 … 700 nm dalga boyundaki LED, renk ölçerin ışık kaynağıdır. Cihazın Ø 8 mm’lik bir ölçüm diyaframı bulunur. Kompakt tasarımının yanı sıra renk ölçer,  ΔE*ab ≤0.1 tekrarlanabilirliğe sahiptir.

 

 

- Ölçüm diyaframı: Ø 8 mm
- Dalga boyu artışı: 10 mm
- Dalga boyu: 400 … 700 nm
- Yaklaşık 10.000 ölçümlük pil ömrü
Bluetooth arayüzü
Play Store’da ücretsiz uygulama / PCE-XXM 30
- Çeşitli ayarlanabilir ışık kaynağı

Kolorimetre PCE-WNM 100
Kolorimetre
17.439,00 TL
KDV ve Kargo ücreti hariç
Kolorimetre PCE-WNM 100, düz yüzeylerin ya da tozların beyazlığını ölçmek için kullanılır. Kolorimetre, özellikle kumaş baskı, boya, yapı malzemesi, karton ve kağıt, plastik vb. gibi malzemelerin beyazlık ölçümünde kullanılabilir. Kolorimetre, bu malzemelerin haricinde diğer tüm yüzeylerde ölçüm gerçekleştirebilir.


- Ölçüm aralığı: 0 … 120
- Çözünürlük: 0.1
- Tekrarlanabilirlik: < 0.5
- 457 nm LED aydınlatma
- 45/0 ölçüm geometrisi
- Çeşitli yüzey ve malzeme için
Kolorimetre PCE-TUM 20
Kolorimetre
18.357,00 TL
KDV ve Kargo ücreti hariç
Kolorimetre PCE-TUM 20, yerinde bulanıklık ölçümü gerçekleştirmek için tüm gereksinimleri karşılayan kullanışlı ve büyük ekranlı bir ölçüm cihazıdır. Kolorimetrenin 0 … 1000 NTU ölçüm aralığı, hassasiyeti arttırmak için otomatik olarak değilen iki aralığa ayrılmıştır. Net klavyesi sayesinde kolorimetrenin kullanımı epey kolaydır.


- Ölçüm aralığı: 0.00 … 50.0 NTU ve 50 … 1000 NTU
- Çözünürlük: 0.01 ve 1 NTU
- Hassasiyet: ölçüm aralığının ± %5’i ya da ± 0.5 NTU
Kolorimetre PCE-TUM 50
Kolorimetre
38.519,00 TL
KDV ve Kargo ücreti hariç
Kolorimetre PCE-TUM 50, ISO 7027’ye göre bulanıklık ölçümü yapan taşınabilir bir ölçüm cihazıdır. Bu sayede, kolorimetre ile önemli su parametreleri hızlı ve kolay bir şekilde belirlenebilir ve atık suyun kalitesi kontrol edilebilir. Kolorimetrenin kalibrasyonu, teslimat içeriğinde yer alan kalibrasyon standartları sayesinde kolay bir şekilde yapılabilir.


- Ölçüm yöntemi: ISO 7027 (90°)
- Ölçüm aralığı: 0 … 2000 NTU
                             0 … 500 EBC
                             0 … 9999 ASBC
- 3 ölçüm birimi
- 7 noktaya kadar bulanıklık kalibrasyonu
Kolorimetre PCE-CSM 1
Kolorimetre
44.027,00 TL
KDV ve Kargo ücreti hariç

Kolorimetre PCE-CSM 1, taşınabilir ve yüksek hassasiyet sunan bir cihazdır ve kalite kontrol için geliştirilmiştir. Cihaz kullanılırken farklı renk alanları (CIE L*a*b*C*h, CIE L*a*b* ve CIE XYZ) arasında seçim yapılabilir. Ölçümden sonra, okuma referans değeri olarak kullanılabilirken diğer okumalar numune olarak kaydedilebilir ve daha sonra kolaylıkla referans değeri ile karşılaştırılabilir.

 

CIE L*a*b*C*h, L*a*b* ve XYZ
- Otomatik beyaz ve siyah kalibrasyon
- 8°/d geometri dağınık aydınlatma entegre küre sistemi
- Şarj edilebilir lityum-iyon pil

Kolorimetre PCE-CSM 2
Kolorimetre
49.161,00 TL
KDV ve Kargo ücreti hariç

Kolorimetre PCE-CSM 2, çeşitli nesnelerin renk spektrumunu ölçmek için tasarlanmış çok yönlü bir cihazdır. Işık, her zaman tamamen beyaz, siyah ya da mavi olmayan geniş bir renk yelpazesinden oluşur. Işık kaynağı bir nesneyi aydınlatır; ışığın bir kısmı emilir, bir kısmı ise yansır. Bu yansıyan ışık, yansıyan dalga boylarını ve rengini hesaplamak için bir sensör ile belirlenebilir. Kolorimetre, genellikle endüstriyel sektörlerdeki kalite kontrol alanlarında kullanılır. PCE-CSM serisindeki renk ölçerler, özellikle renklerin özelliklerinin önemli olduğu alanlarda kullanılır.

 

8 mm ölçüm diyaframı ve 45°/0° aydınlatma/inceleme açısı
- Şarj edilebilir Lityum-iyon pil
- Otomatik siyah ve beyaz kalibrasyon
- Yazılım dahil
- 100 referans değeri ve 20.000 numune kaydı

Kolorimetre PCE-CSM 3
Kolorimetre
54.159,00 TL
KDV ve Kargo ücreti hariç

Kolorimetre PCE-CSM 3, yüksek hassasiyet sunan bir cihazdır ve kalite kontrol için geliştirilmiştir. Cihaz kullanılırken farklı renk alanları (CIE L*a*b*C*h, CIE L*a*b*) arasında seçim yapılabilir. Ölçümden sonra, okuma referans değeri olarak kullanılabilirken diğer okumalar numune olarak kaydedilebilir ve daha sonra kolaylıkla referans değeri ile karşılaştırılabilir.

 

CIE L*a*b*C*h, CIE L*a*b*
- 8°/d ölçüm geometrisi
- Beyaz kalibrasyon standartı dahil
- 100 referans değeri ve 20.000 numuneye kadar veri kaydı
- 8 mm ölçüm diyaframı
Opsiyonel sıvı numune kiti aksesuarlarda listelenmiştir

Kolorimetre PCE-CSM 4
Kolorimetre
56.709,00 TL
KDV ve Kargo ücreti hariç

Kolorimetre PCE-CSM 4, çeşitli nesnelerin renk spektrumunu ölçmek için tasarlanmış çok yönlü bir cihazdır. Işık, her zaman tamamen beyaz, siyah ya da mavi olmayan geniş bir renk yelpazesinden oluşur. Işık kaynağı bir nesneyi aydınlatır; ışığın bir kısmı emilir, bir kısmı ise yansır. Bu yansıyan ışık, yansıyan dalga boylarını ve rengini hesaplamak için bir sensör ile belirlenebilir. Kolorimetre, genellikle endüstriyel sektörlerdeki kalite kontrol alanlarında kullanılır. PCE-CSM serisindeki renk ölçerler, özellikle renklerin özelliklerinin önemli olduğu alanlarda kullanılır.

 

20 mm ölçüm diyaframı ve 45°/0° aydınlatma/inceleme açısı
- Şarj edilebilir Lityum-iyon pil
- Otomatik siyah ve beyaz kalibrasyon
- Yazılım dahil

Kolorimetre PCE-CSM 6
Kolorimetre
65.957,00 TL
KDV ve Kargo ücreti hariç

Kolorimetre PCE-CSM 6, taşınabilir ve yüksek hassasiyet sunan bir cihazdır ve kalite kontrol için geliştirilmiştir. Cihaz kullanılırken farklı renk alanları (CIE L*a*b*C*h, CIE L*a*b*) arasında seçim yapılabilir. Ölçümden sonra, okuma referans değeri olarak kullanılabilirken diğer okumalar numune olarak kaydedilebilir ve daha sonra kolaylıkla referans değeri ile karşılaştırılabilir.

 

CIE L*a*b*C*h, CIE L*a*b*
- Ölçüm diyaframı: Ø8 mm
- 100 referans değeri ve 20.000 numune kaydı
- Işık kaynağı: D65
Aydınlatma/İnceleme açıları: 8°/d

Kolorimetre PCE-CSM 5
Kolorimetre
78.197,00 TL
KDV ve Kargo ücreti hariç

Kolorimetre PCE-CSM 5, yüksek hassasiyet sunan bir cihazdır ve kalite kontrol için geliştirilmiştir. Cihaz kullanılırken farklı renk alanları (CIE LAB, XYZ, LCh, RGB, LUV) arasında seçim yapılabilir. Cihaz, iki farklı ölçüm diyaframı (Ø 4 mm ve Ø 8 mm) ile gelir. Ölçümden sonra, okuma referans değeri olarak kullanılabilirken diğer okumalar numune olarak kaydedilebilir ve daha sonra kolaylıkla referans değeri ile karşılaştırılabilir.

 

CIE LAB, XYZ, LCh, RGB, LUV                                     
- Beyaz kalibrasyon
- 100 referans değeri ve 20.000 numuneye kadar veri kaydı
- D65, A, C, D50, F2, F6, F8, F10, F11 ve F12 ışık kaynakları
- Değiştirilebilir ölçüm diyaframları
Aydınlatma/İnceleme Açıları 8°/d ve CIE 10°

Kolorimetre PCE-CSM 7
Kolorimetre
117.297,00 TL
KDV ve Kargo ücreti hariç

Kolorimetre PCE-CSM 7, farklı spektral parametrelerini ölçmek için kullanılan taşınabilir bir cihazdır. Kullanımı kolay, ergonomik tasarımlı cihazda siyah ve beyaz kalibrasyon cihaz açıldığında otomatik olarak gerçekleşir. Kalite kontrol, ürün araştırma ve geliştirme için uygun olan cihaz, yüksek hassasiyet sunar ve kalibre edilmiş olarak gelir. Opsiyonel ISO kalibrasyon sertifikası ek bir ücret karşılığında alınabilir. Cihaz ile renk farkı ve renklilik endeksi belirlenebilir, renk numunesi veritabanı yönetimi ve renk farkı kümülatif analizi gerçekleştirilebilir. Cihazın küçük numuneleri tespit etmek için entegre kamerası ve aydınlatması bulunur.

 

- Renk alanları: CIEL*a*b*C*h*, CIEL*a*b*, CIE XYZ, CIE RGB, CIEL*u*v*
CIEL*C*h + Sarılık + Beyazlık + Renk haslığı
- 2 farklı ölçüm diyaframı: 4 ve 8 mm
- 3 ışık kaynağı: D65, D50, A
- 100 referans değeri ve 20.000 numune kaydı
Aydınlatma/İnceleme açısı: 8°/d

Kolorimetre PCE-CSM 8
Kolorimetre
151.535,00 TL
KDV ve Kargo ücreti hariç

Kolorimetre PCE-CSM 8, 3.5 inç dokunmatik ekranlı yüksek hassasiyet sunan bir cihazdır ve kalite kontrol için geliştirilmiştir. Cihaz kullanılırken farklı renk alanları (CIE LAB, XYZ, Yxy, LCh, LUV) ve 45/0 optik geometri arasında seçim yapılabilir. Ölçümden sonra, okuma referans değeri olarak kullanılabilirken diğer okumalar numune olarak kaydedilebilir ve daha sonra Başarılı/Başarısız sonucu belirlemesi için kolaylıkla referans değeri ile karşılaştırılabilir.

 

 

CIE LAB, XYZ, Yxy, LCh ve LUV
- 13 ışık kaynağı seçeneği, beyaz ve siyah kalibrasyon
- 1000 alfasayısal referans değeri ve 10.000 numune değerine kadar veri kaydı
WI, YI, TI, Mt, Color Stain, Color Fastness, SCI ve SCE seçeneği (yansıtıcı eleman dahil ve hariç)
- 8 mm ölçüm diyaframı ve 45°/0° aydınlatma/inceleme açısı

Kolorimetre PCE-CSM 20
Kolorimetre
179.347,00 TL
KDV ve Kargo ücreti hariç

Kolorimetre PCE-CSM 20, taşınabilir bir cihazdır ve yüksek kaliteli renk ölçümü için kullanılır.  8 mm ölçüm diyaframına sahip ve endüstriyel renk ölçüm uygulamaları için SCI ve SCE aynasal modları içeren cihaz, uzun pil ömrü, 4 renkli lamba ve kullanımı kolay bir tasarım sunar. Güçlü pil ile 5000’e kadar ölçüm yapılabilir. Cihazda kullanılan ışık, 3 milyon ölçümün gerçekleştirilmesini sağlamak için tasarlanmıştır. Cihazın küçük numuneleri tespit etmek için kamera ve aydınlatması vardır.

 

- Ölçüm geometrisi: 8°/d
- Sarılık, Beyazlık, Opaklık, Boyama ve diğer renk indeksleri
- Veri aktarımı için USB kablosu
- 2000 standart, 20.000 numune kaydı
- Işık kaynakları: D65, A, C, D50
- Renk aralıkları: CIE L*a*b, XYZ, Yxy, LCh, CIE LUV, Hunter L*A*B

Kolorimetre PCE-CSM 10
Kolorimetre
193.559,00 TL
KDV ve Kargo ücreti hariç

Kolorimetre PCE-CSM 10, 3.5 inç dokunmatik ekranlı yüksek hassasiyet sunan bir cihazdır ve kalite kontrol için geliştirilmiştir. Cihaz kullanılırken farklı renk alanları (CIE L*A*B, XYZ, Yxy, LCh, CIE LUV, HunterLAB). Ölçümden sonra, okuma referans değeri olarak kullanılabilirken diğer okumalar numune olarak kaydedilebilir ve daha sonra kolaylıkla referans değeri ile karşılaştırılabilir.

 

 

CIE L*A*B/LCh, CIE XYZ/Yxy, CIE LUV/LCH, LAB & WI & YI, Color Fastness ve Color Staining
- 10° ya da 2°/d ölçüm geometrisi
- Beyaz ve siyah kalibrasyon
- Opaklık, 18 ışık kaynağı seçeneği, metamerik indeks, CIE 1976/1994/2000
- 1000 standart, 25.000 numune kaydı

Kolorimetre PCE-CSM 21
Kolorimetre
203.963,00 TL
KDV ve Kargo ücreti hariç

Kolorimetre PCE-CSM 21, taşınabilir bir cihazdır ve yüksek kaliteli renk ölçümü için kullanılır. Özel 4 mm ölçüm diyaframına sahip ve endüstriyel renk ölçüm uygulamaları için SCI ve SCE aynasal modları içeren cihaz, uzun pil ömrü, 9 renkli lamba ve kullanımı kolay bir tasarım sunar. Cihaz, 10 nm’lik artışlarla 400 – 700 nm arasındaki tüm spektrumu kapsar. Güçlü pil ile 5000’e kadar günlük ölçüm yapılabilir. Yazılım, SCI ve SCE spektral ölçümleri destekler. Cihazda üstün kullanılabilirlik ve hassasiyet için 3.5 inç TFT renkli dokunmatik ekran ve 256 piksel CMOS görüntü sensörü bulunur.

 

 

- Ölçüm geometrisi: 8°/d
- Sarılık, Beyazlık, Opaklık, Boyama ve diğer renk indeksleri
- Veri aktarımı için Bluetooth 4.0 ve USB kablosu
- 2000 standart, 20.000 numune kaydı
- Işık kaynakları: D65, A, C, D50, D75, F2, F7, F11
- Renk aralıkları: CIE Lab, XYZ, Yxy, LCh, CIE LUV, Hunter LAB

Kolorimetre PCE-CRM 40
Kolorimetre
75.647,00 TL
KDV ve Kargo ücreti hariç

Kolorimetre PCE-CRM 40 ile ışık ölçümünde önemli fotometrik faktörler belirlenebilir. Bunlar, XYZ tristimulus değerleri, CIE 1976’ya göre u’ ve v’ renk konum koordinatı ve CIE 1931’e göre xy renk konum koordinatı olabilir. Diğer renk istatistikleri mutlak değer ve farklılıklar olarak ölçülür. Kolorimetrenin 360 … 780 nm spektral aralığındaki baskın dalga boyu, Kelvin cinsinden renk haslığı (Pe) ve renk sıcaklığı (CCT) kullanıcı tarafından belirlenebilir.

 

- Ölçüm aralığı: 0.1 … 150.000 lux / 0.01 … 15.000 foot-candle
- Spektral dalga boyu aralığı: 360 … 780 nm
- Ekran: 3.2 inç renkli LCD
- Renklilik: Ev xy, Ev u’v’

Kolorimetre PCE-WSB 1
Kolorimetre
53.717,00 TL
KDV ve Kargo ücreti hariç

Kolorimetre PCE-WSB 1, kağıt, kağıt hamuru ve plastik, porselen ve diğer metalik olmayan ürünler gibi diğer malzemelerin parlaklık ölçümü için kullanılır. Kolorimetre, 100’lük bir ölçekte yayılan ışık yansımasının yoğunluğunu ölçerek parlaklık seviyesini belirler. Tamamen siyah bir yüzeyin parlaklık seviyesi kolorimetre tarafından 1 olarak tanımlanır.


- Ölçüm aralığı: 0 … 100
- Çözünürlük: 0.1
- Hassasiyet: < ± 0.1