Endüstriyel Ölçüm Ürünleri ve Çözümleri

Akım Pensi

Sip.no.: PCE-OCM 10

Akım pensi PCE-OCM 10’un ekranın karanlıkta bile okunmasını sağlayan kendinden aydınlatmalı OLED ekranı bulunur. Akım pensi ile 600 A’ya kadar olan DC ve AC ölçümü gerçekleştirilebilir. Akım pensi, normal akım ölçümüne ek olarak kalkış akımı ölçümü için de kullanılabilir. 750V AC’ye kadar AC voltajı; 1000V’a kadar DC voltajı ölçülebilir.


- 600 A’ya kadar ölçülebilir
- Multimetre fonksiyonlu ampermetre
- OLED ekran
- NCV fonksiyonu
- TRMS AC A
6.298,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-DC 25

Akım pensi PCE-DC 25’in 0 … 1000 A AC/DC ölçüm aralığı bulunur. Akım ölçümü akım pensindeki pens kullanılarak endüktif olarak yapılır. Çapı 32 mm’ye kadar olan besleme hatları bağlanabilir. Opsiyonel Rogowski bobini ile akım pensinin ölçüm aralığı 3000 A AC’ye çıkarılabilir. Akım pensinin akım ölçümü için alt fonksiyonları bulunur. Akım pensi ile ani akım ölçümü de yapılabilir. Bu, havalandırma sistemlerine monte edilmiş motorlar açıldıklarında yüksek akım gerektirdiği için önemli bir fonksiyondur.

 

- Ölçüm aralığı: 0 … 1000 A AC/DC
- Bluetooth arayüzü
- Ani akım ölçümü
- Renkli LCD ekran
- Temassız voltaj ölçüm fonksiyonu

4.173,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-DC1
Akım pensi PCE-DC1, AC/DC akımlarının ve frekansın dolaylı olarak tespit edilmesi için tasarlanmıştır. Akım pensinde ölçüm noktasının aydınlatılmasını sağlayan bir adet beyaz LED ve voltajın temassız bir şekilde test edilmesini sağlayan bir fonksiyon bulunur. Akım pensinin küçük boyutları, sınırlı erişimin olduğu yerlerde ölçümlerin gerçekleştirilmesini sağlar.- AC/DC
 akım, AC voltaj ve frekans ölçümü
- Entegre ölçüm noktası aydınlatması
- Temassız test voltajı
- Otomatik aralık seçimi
- Pens açıklığı: 18 mm
- Otomatik kapanma
1.723,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-CM 5
Akım pensi PCE-CM 5, çok çeşitli fonksiyonu bulunan bir cihazdır. Akım pensi ile 200 A AC’ye kadar olan akım ölçümleri temassız bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bu akım ölçüm aralığı, çok sayıda akım ölçümünü kapsar. Temassız akım ölçümleri sayesinde çalışma sırasında da ölçüm gerçekleştirilebilir. Bu nedenle, ölçüm doğrudan hatta gerçekleştirildiği için herhangi bir ölçüm hazırlığına gerek yoktur.


Ölçüm fonksiyonları:
- AC
- DC
- DC voltaj
- AC voltaj
- LowZ AC/DC
- Direnç
- Süreklilik testi
- Diyot testi
- Kapasite
- Sıcaklık (K tipi)
- Frekans (akım pensi ile)
- Frekans (voltaj ölçümünde)
- Frekans (doğrudan ölçüm)
- Görev döngüsü
2.173,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-DC2

Akım pensi PCE-DC2, AC/DC akım ve direncin dolaylı olarak tespit edilmesi için tasarlanmıştır. Akım pensinde ölçüm noktasının aydınlatılmasını sağlayan bir adet beyaz LED ve voltajın temassız bir şekilde test edilmesini sağlayan bir fonksiyon bulunur. Akım pensinin küçük boyutları, sınırlı erişimin olduğu yerlerde ölçümlerin gerçekleştirilmesini sağlar.


- AC/DC akım, voltaj ve direnç ölçümü
- Entegre ölçüm noktası aydınlatması
- Temassız test voltajı
- Hafıza fonksiyonu
- 3 2/3 dijitli LCD ekran
2.498,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-DC3
Akım pensi PCE-DC3, AC/DC akımlarının yüksek çözünürlük ile dolaylı olarak tespit edilmesi için tasarlanmıştır. Akım pensinde ölçüm noktasının aydınlatılmasını sağlayan bir adet beyaz LED ve voltajın temassız bir şekilde test edilmesini sağlayan bir fonksiyon bulunur.- AC/DC akım, AC voltaj ve frekans ölçümü
- AC voltaj testi (temassız test):
  100 VAC … 600 VAC 50/60 Hz
- DCA sıfır noktası fonksiyonu
2.748,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-DC 20
Akım pensi PCE-DC 20, akımların, voltajların ve diğer pek çok elektriksel büyüklüğün belirlenmesi için kullanılan çok yönlü bir ölçüm cihazıdır. 40 mm akım pens açıklığı sayesinde akım pensi ile geniş çaplı kablolar bile test edilebilir. Akım pensi, 1000 A AC/DC’ye kadar olan akım ölçümleri gerçekleştirilebilir.


Ölçüm fonksiyonları
- DC akım
- AC akım
- DC voltaj
- AC voltaj
- Direnç
- Frekans (doğrudan)
- Frekans (akım pensi)
3.348,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-CM 40
Akım pensi PCE-CM 40, 3000 A AC’ye kadar olan akım ölçümleri için uygundur. Esnek akım pensi, TRMS akım ölçümünün yanı sıra ani akım ölçümü için de kullanılabilir. Akım ölçümü, esnek Rogowski bobini aracılığıyla gerçekleştirilebilir. Bu, esnek pensin yerleştirildiği elektrik iletkeninin akım pensinde bir voltaj oluşturduğu anlamına gelir.


- 3000 A AC’ye kadar ölçüm aralığı
- LCD ekran
- Ani akım fonksiyonu
- Frekans ölçümü
- Veri kaydı
4.323,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-OC 5
Akım Pensi PCE-OC 5, servis teknisyenleri, uzman mağazaların onarım bölümlerinde ve laboratuvarlarda sabit kullanım için uygundur. Akım pensi, 400 A AC’ye kadar olan akım ölçümleri için tasarlanmıştır. Akım pensi, akım pensi fonksiyonuna ek olarak pek çok fonksiyon sunar. Akım pensi, basit bakım uygulamalarında osiloskop olarak da kullanılabilir.


- Ölçüm sinyalinin grafik gösterimi
- Osiloskop modu
- Hafıza fonksiyonu

Ölçüm parametreleri:
- DC voltaj
- AC voltaj
- AC
- Frekans
- Direnç
- Kapasite
- Sıcaklık
4.323,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-PCM 1
Akım pensi PCE-PCM 1, güç ve enerji tüketimini ölçmek için kullanılan çok yönlü bir cihazdır. Alternatif akım ve voltaj ölçümünün yanı sıra tek fazlı ve üç fazlı şebekelerde anlık güç tüketimi ve tek fazlı şebekelerde enerji tüketimi belirlenebilir. Faz açısı ve güç faktörü, akım pensi büyük ve kolay okunabilir arka aydınlatmalı ekranında görüntülenir.


- Voltaj (50 … 200 Hz): 100 / 400 / 750V, ± (1.2% + 5 dijit)
- Dahili hafıza: 99 ölçüm değeri kaydı
- USB kablosu ve yazılım dahil
- Üç fazlı güç ölçümü
- True RMS
4.373,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-DC 41

Akım pensi PCE-DC 41, 600 V’a kadar olan voltajları, 600 A’ya kadar olan akımları ve 1000 Ω’a kadar olan dirençleri ölçmek için kullanılır. Ölçüm gerçekleştirmek için teslimat içeriğinde yer alan ölçüm uçları ya da entegre pens mekanizması kullanılabilir. Akım pensinin pensi kullanılarak elektrik iletkenlerinin parametreleri temassız bir şekilde bağlantısı kesilmeden ölçülebilir.


- Voltaj: 600 V AC/DC
- Akım: 600 A AC/DC
- Direnç: 1000 Ω
- Pens mekanizması
- Süreklilik testi
- Peak ve data hold fonksiyonu

4.598,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-HVAC 6
Akım pensi PCE-HVAC 6, ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme teknolojileri alanındaki ustalar için özel olarak geliştirilmiştir. Cihaz, bu alandaki pek çok bakım ve test çalışmaları için idealdir ve pek çok cihazı tek bir cihazda birleştirir. Akım pensi ile pens aracılığıyla DC ve AC aralığında 1000 A’ya kadar akım ölçümü yapmak mümkündür.


- 1000 A’ya kadar akım ölçümü
- Ölçüm yuvası kapağı
- 600 V’ye kadar voltaj ölçümü
- 2 termokupl aracılığıyla sıcaklık ölçümü
4.773,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-DC 50
Akım pensi PCE-DC 50, 1000 A AC/DC’ye kadar olan akımların ölçümü için kullanılan bir ölçüm cihazıdır. Akım pensi ile akım ölçümünün yanı sıra test voltajı, frekans, görev döngüsü, direnç, süreklilik testi, kapasitör ve diyot ölçümleri de gerçekleştirilebilir. 48 mm pens açıklığı ile büyük kesitli kablolarda da ölçüm yapılabilir.


- 1000 A’ya kadar akım ölçümü
- Ölçüm soketlerinde kapak
- 600 V’ye kadar voltaj ölçümü
- 2 termokupl aracılığıyla sıcaklık ölçümü
- Bluetooth arayüzü
5.173,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-PCM 3
Akım pensi PCE-PCM 3 ile 1000 A AC’ye kadar olan AC akımları kolaylıkla ölçülebilir. Aynı zamanda, 1000 V AC/DC’ye kadar olan voltajlar da ölçülebilir. Akım pensi ile 750 KW’ya kadar olan görünür güç, reaktif güç ve aktif güç ölçümü de gerçekleştirilebilir. Akım pensinin diğer bir fonksiyonu da kalkış akımı ölçümüdür.


Ölçüm fonksiyonu
- Akım ölçümü AC
- Kalkış akımı AC
- Voltaj ölçümü DC
- Voltaj ölçümü AC
- Frekans ölçümü
- Frekans ölçümü akım ölçüm fonksiyonu
- Frekans ölçümü voltaj ölçüm fonksiyonu
- Görev döngüsü
- Direnç ölçümü
- Süreklilik testi
- Kapasite ölçümü
- Diyot ölçümü
- Tek fazlı güç ölçümü
- Güç faktörü kapasitif/endüktif
- Harmonik ölçümü
5.748,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-GPA 62
Akım pensi PCE-GPA 62, tek ya da üç fazlı aktif, reaktif ve görünür güç, güç faktörü, faz açısı, enerji, voltaj ve akımın yanı sıra 50° harmoniğe kadar olan tepe ve harmonik dalgaların ölçümü için de kullanılır. Akım pensinin ağ analizördeki değerleri görüntüleyen dahili bir grafik ekranı bulunur. Ölçüm değerleri kaydedilebilir ve daha fazla analiz için bilgisayara aktarılabilir.


- Voltaj ölçümü: 4.0 … 600.0 V gerçek etkin değer (True RMS)
- Akım ölçümü: 4.0 … 1500.0 A gerçek etkin değer True RMS
- Frekans ölçümü (U > 50 V): 46 … 65 Hz
- Akım pensi açıklığı: maks. 55 mm
23.748,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-360

Akım pensi PCE-360, data logger fonksiyonu bulunan bir ölçüm cihazıdır. Çok yönlü akım pensi ile tek fazlı ve üç fazlı güç ölçümleri hem gerçek zamanlı hem de uzun bir süre boyunca gerçekleştirilebilir.


- Ölçüm aralığı: 50 … 600 V
- 4 akım pensi ve timsah klips dahil
- Hafıza: 215 kB (uçucu olmayan bellek)
- Güç kaynağı: 8 x 1.5 V AA (Mignon) pil

41.873,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-PA 8000

Akım pensi PCE-PA 8000, tek fazlı ya da üç fazlı devrelerde gücü ölçebilir ve kaydedebilir. Akım pensi ile uzun süreli ölçümler gerçekleştirilebilir. Ölçüm değerleri, bilgisayarda kolay bir şekilde analiz edilebilmesi için SD kartta xls formatında kaydedilir. Kayıt aralığı, 2 … 7200 saniye arasında ayarlanabilir.


- Ölçüm aralığı: 10 V … 600 V
- Voltaj ölçümü: 600 V (AC)’ye kadar
- Akım ölçümü: 1200 A (AC)’ye kadar
- Data logger fonksiyonu: SD kartta gerçek zamanlı depolama
- Kayıt aralığı: 2 … 7200 saniye

45.623,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-830-1

Akım pensi PCE-830-1, alternatif akım (AC) için bir ila üç fazlı elektrik miktarlarını ölçmek için kullanılır. Akım pensi ile voltaj, akım, frekans, harmonik ve güç gibi ölçüm parametreleri ölçülebilirken harmonik değerler, araharmonikler ve asimetrikler de EN50160 standardına göre görüntülenir. Kesintiler, arızalar, geçici ya da geçici aşırı gerilimler (16 µs’den itibaren) gibi arızalar ilgili değerler ile tespit edilebilir.


Set 1 Akım Pensi PCE-6801 (100 A)
- Akım iletken girişi: 30 mm çap
- Aralık seçimi: manuel (1 A, 10 A, 100 A)
- Boyut (cihaz): 257 x 155 x 57 mm
- Ağırlık (cihaz): 1160 g

59.748,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-830-3

Akım pensi PCE-830-3, alternatif akım (AC) için bir ila üç fazlı elektrik miktarlarını ölçmek için kullanılır. Akım pensi ile voltaj, akım, frekans, harmonik ve güç gibi ölçüm parametreleri ölçülebilirken harmonik değerler, araharmonikler ve asimetrikler de EN50160 standardına göre görüntülenir. Kesintiler, arızalar, geçici ya da geçici aşırı gerilimler (16 µs’den itibaren) gibi arızalar ilgili değerler ile tespit edilebilir.


Set 3 Esnek Akım Pensi PCE-3007 (3000 A)
- Akım iletken girişi: 170 mm çap
- En küçük bükme yarıçapı: 35 mm
- Elektrik iletkeni uzunluğu: 610 mm
- Boyut (cihaz): 257 x 155 x 57 mm
- Ağırlık (cihaz): 1160 g

59.748,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç

Sip.no.: PCE-830-2

Akım ölçer PCE-830-2, alternatif akım (AC) için bir ila üç fazlı elektrik miktarlarını ölçmek için kullanılır. Akım ölçer ile voltaj, akım, frekans, harmonik ve güç gibi ölçüm parametreleri ölçülebilirken harmonik değerler, araharmonikler ve asimetrikler de EN50160 standardına göre görüntülenir. Kesintiler, arızalar, geçici ya da geçici aşırı gerilimler (16 µs’den itibaren) gibi arızalar ilgili değerler ile tespit edilebilir.


Set 2 Akım Pensi PCE-6802 (1000 A)
- Akım iletken girişi: 55 mm çap
- Aralık seçimi: manuel (10 A, 100 A, 1000 A)
- 99.harmonik bozulmaların analizi
- Dalga formları ile ekranda 50.harmoniğe kadar görüntüleme
- Dalga formunun maksimum değerleri ile gösterimi (1024 ölçüm değeri/periyot)
- Mutlak bozulma analizi (%THD-F)
- Optik olarak yalıtımlı USB arayüzü
- 52400 ölçüm değeri kaydı

67.373,00 TL

KDV ve Kargo ücreti hariç