Sip.no.: PCE-LTD 100

Sıcaklık Ölçüm Cihazı PCE-LTD 100

9.078,00 TL
10.893,60 TL
:
4250348723215
PCE-LTD 100
Net fiyat. (Kdv dahil degildir). Arti nakliye bedeli 90,00 TL) net ( Havale / EFT )
Teslimat süresi: 1-2 iş günü

Ürün Bilgisi

Sıcaklık Ölçüm Cihazı PCE-LTD 100
-80 °C’den itibaren ölçüm aralığı / Koruma sınıfı IP 67 / Analiz yazılımı /

17.280 ölçüm verisi için hafıza / USB bağlantısı / Değiştirilebilir pil

Sıcaklık ölçüm cihazı PCE-LTD 100, -80 … +70 °C arasında sıcaklıkları kaydedebilir. Cryo ön eki Yunanca’dan gelir ve kryos “soğuk” anlamına gelir. Sıcaklık ölçüm cihazın'da özellikle düşük sıcaklıkları ölçüp kaydedebilir. Sıcaklık ölçüm cihazı PCE-LTD 100, -80 °C ölçüm aralığı sayesinde kan plazması, aşı ve katı karbondioksitten yapılan kuru buzun taşınması ve depolanması sırasında sıcaklık kaydı için uygundur. Özellikle Covid-19 aşılarının taşınması aşamasında üretimden aşıya kadar olan soğuk zincirin ara verilmeden sürdürüldüğünü kanıtlamak son derece önemlidir. Bazı aşıların çok düşük sıcaklıklarda taşınması gerektiğinden bu amaç için uygun ölçüm teknolojisi kullanılmalıdır. -70 °C’de depolanması gereken bu aşılar bazen kuru buz bulunan özel kaplarda taşınır. Kuru buz, yaklaşık 78.5 °C’de süblimleşen katı karbondioksittir. Bunlar, çeşitli aşılar için ideal olan sıcaklık aralıklarıdır. Sıcaklık ölçüm cihazı ile bu sıcaklıkların WHO (Dünya Sağlık Örgütü) önerilerine uygun olarak hem nakliye hem depolama sırasındaki süreç boyunca korunduğunu kontrol etmek ve kanıtlamak mümkündür.

Sıcaklık ölçüm cihazı, buzdolabı sıcaklığında depolanması gereken aşılar için de kullanılabilir. Sıcaklık ölçüm cihazı, sağlam ve kompakt tasarımı ve koşullara adapte olan özel pili sayesinde çok çeşitli soğutmalı kaplarda ve soğutma cihazlarında sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Yüksek koruma sınıfı IP 67, su ve yabancı maddelerin sıcaklık ölçüm cihazına nüfuz etmemesini ve kapsamlı ve hijyenik bir şekilde temizlenmesini sağlar. Sıcaklık ölçüm cihazının özel pili düşük sıcaklıklar için uygundur, ancak, daha düşük sıcaklıklarda daha kısa pil ömrüne sahiptir. Sıcaklık ölçüm cihazı, bu pil ile ölçüm verilerini -80 °C ve -70 °C arasındaki sıcaklıklarda 30 gün boyunca 15 dakika aralıklarda kaydedebilir. Sıcaklık ölçüm cihazı'nın ±0.5 °C’lik en yüksek hassasiyeti -30 … +70 °C sıcaklık aralığında iken -80 … -31 °C aralığında hassasiyeti ±1 °C’dir.

Sıcaklık ölçüm cihazı'nın 17.280 ölçüm verisi için dahili bir hafıza mevcuttur. Ölçüm başlangıcı, durdurma modu ve kayıt aralığı, yazılım kullanılarak bilgisayarda ayarlanabilir. Veri kaydı, sıcaklık ölçüm cihazı bilgisayarın USB arayüzüne bağlandığında durdurma modundan bağımsız olarak durdurulur. Bunun haricinde, sıcaklık ölçüm cihazı, hafıza alanı tamamen dolduğunda kaydı durdurur. Sıcaklık ölçüm birimi ve alarm sınırları, yazılım aracılığıyla her bir ölçüm için ayarlanabilir. Ölçüm verilerini okumak için sıcaklık ölçüm cihazının bilgisayarın USB arayüzüne bağlanması gerekir. Bilgisayar, sıcaklık ölçüm cihazını otomatik olarak yığın bellek olarak tanır, böylece ölçüm verileri, işletim sistemi ve yazılımdan bağımsız olarak PDF şeklinde de aktarılabilir. Sıcaklık ölçüm cihazı yazılımı, kaydedilen verileri değerlendirmek için çeşitli fonksiyonlar sağlar ve diğer programlara uygun formatlarda dışa aktarma imkanı sunar. Sıcaklık ölçüm cihazı tarafından kaydedilen ölçüm verileri, belgeleme ya da diğer işlemler için XLS, CSV, PDF, TXT ya da CIN dosya formatında oluşturulabilir. Sıcaklıkların grafiksel gösterimi, JPG dosyası olarak dışarı aktarılabilir. Sıcaklık ölçüm cihazı, ölçüm verilerini içeren bir dosyayı önceden seçilmiş bir dosya biçiminde otomatik olarak çıkaracak şekilde de yapılandırılabilir. Desteklenen dosya formatları PDF, DLG, CSV, XLS ve TXT’dir. Bu seçenek, ölçüm verilerinin doğrudan bir veri yönetim sistemine aktarılabilmesi için özel bir avantaj sunar.

Sıcaklık Ölçüm Cihazı PCE-LTD 100’ün önemli özellikleri şunlardır:

Özellikler

- Ölçüm aralığı: -80 … +70 °C
- IP 67 koruma sınıflı sağlam tasarım
- Hafıza kapasitesi: 17.280 ölçüm değeri 
- 1 saniye … 24 saat arasında seçilebilir kayıt aralığı
- USB arayüzü aracılığıyla okuma
- Dışarı aktarma işlemi için seçilebilir çeşitli veri formatı
- Yazılım aracılığıyla yapılandırılabilir
- Değiştirilebilir özel pil

Teknik Bilgiler

Ölçüm Aralığı-80 ... +70 °C
Çözünürlük0.1 °C
Hassasiyet±1 °C (-80 ... -31 °C)
Hafıza Kapasitesi17280 ölçüm değeri
Kayıt Aralığı1 saniye … 24 saat
Yazılım Aracılığıyla Depolama FormatıPDF, TXT, CSV, XLS, JPG, BMP, CIN
Başlatma ModuZaman ayarı
Durdurma Modu

USB bağlantısı kurulduğunda, hafıza dolduğunda, ayarlanan hafıza noktası sayısına ulaşıldığında
  
Çevre Koşulları-80 … +70 °C, yoğuşmasız
Depolama Koşulları
-40 … +70 °C (pilsiz)
Pil Ömrü

25 °C / 15 dk kayıt aralığında: 2 yıl
-80 ... -70 °C / 15 dk kayıt aralığında: 30 gün

Güç Kaynağı

3.6 V 2/3 AA yüksek sıcaklık pili
değiştirilebilir (ER14335)

Koruma SınıfıIP67
BoyutØ 18 mm + 115 mm
AğırlıkYaklaşık 95 g (pilsiz)

Teslimat İçeriği

1 x Sıcaklık Ölçüm Cihazı PCE-LTD 100,
1 x 3.6 V 2/3 AA Yüksek Sıcaklık Pili,
1 x Kullanım Kılavuzu.

Bilgi İndirme