Sip.no.: PCE-PH20P

pH Metre PCE-PH20P Kozmetikler (Macunlar) için

12.391,00 TL
14.869,20 TL
:
4250348717979
PCE-PH20P
Net fiyat. (Kdv dahil degildir). Arti nakliye bedeli 90,00 TL) net ( Havale / EFT )
Teslimat süresi: 1-2 iş günü

Ürün Bilgisi

pH Metre (Kozmetik Macunlar için) PCE-PH 20P
Kolay kullanım / pH ölçümü / Harici pH elektrodu / Yeniden kalibre edilebilir / Su geçirmez (IP67)

Kozmetik üretiminin temel amacı, sadece kulağa hoş gelen bir isim ve faydalı içerik listesi ile güzel kokan ürünler yapmak değil, aynı zamanda cildin ya da saçın durumunu iyileştirmesi ve hiçbir zarar vermemesi için bu ürünleri etkili hale getirmektir.

Kozmetikte pH ölçümü, hem ürünün pH değerinin cildin pH’ı ile uyumlu olmasını sağlamak hem de kaliteyi, uygun viskoziteyi, rengi, kokuyu ve ürünün dayanıklılığını sağlamak için yapılması gereken öncelikli bir testtir.

Şampuanın fazla asidik ya da fazla alkali olması kafa derisi sorunu gibi durumlara yol açabilir. Bu nedenle, kozmetikteki pH değeri sıkı bir şekilde devamlı izlenir. İzlemenin her aşamada gerekli olduğu unutulmamalıdır: önce hammadde ve tüm bileşenlerde, daha sonra üretim sürecinde ve son olarak süpermarket raflarında bulunan şampuan, jel, boya ve köpük gibi ortaya çıkan son üründe. Burada, sağlık kuruluşlarının gereklilikleri ve düzenlemelerini ve GMP standardını yerine getirmek önemlidir.

Pek çoğumuz, köpüğün o hoş kokusunun başta her şey yolunda olsa da kısa bir süre sonra kötüleşmesini en az bir kez yaşamışızdır. Bu da üreticinin üretim işlemi esnasında bir hata yaptığının; belki de pH değerini ölçmeye ve düzeltmeye yeterince dikkat etmediğinin bir göstergesidir. Bir kozmetik ürününün sadece üretildiği gün mükemmel olup standartları sağlaması yeterli değildir, bunun yanında dayanıklılığının da iyi olması gerekir. Günümüzde pek çok saç ve cilt ürünü “BİO” olarak sunulmaktadır. Bu tür ürünlerin üreticilerinin böyle bir ürün yapmanın çok daha zor olduğunu bilmesi gerekir. Çünkü ürünü “BİO” yapan doğal içerikler epey zorlayıcı olabilir.

Standart kozmetik ürünlerinde (hem saç hem cilt) ideal pH değeri 4.5 … 5.5 arasındadır. Ürünün uygun olduğu cilt tipine ve ürünün fonksiyonuna (kimyasal maddeler, saç boyaları, güçlü saç ve vücut spreyleri) bağlı olarak değerler, daha düşük ve daha yüksek olabilir.

Özel cam elektrodu ile pH metre kullanımı, kozmetikte en bilinen pH ölçüm yöntemlerindendir. pH metre, şampuanda, temizleme köpüklerinde ve toniklerde, jellerde ve su içeren diğer birçok malzemede ölçüm yaparken hassas sonuçlar alınmasını sağlar.

Kozmetikte kullanılan pH metreler genellikle taşınabilir, kullanımı kolay ve hafif cihazlardır. Cam elektrod, temiz tutması her zaman kolay olduğu için bir yandan mükemmeldir, ancak kırılgan olduğu için de dikkatli kullanım gerektirir. Modern elektrodların etrafında “bir katman” gibi özel bir koruma bulunur ve bu da onları epey sağlam kılar.

pH elektrodu uygulaması dikkat ve özen gerektirir. Bu hassas cihazın uygulaması, temizliği ve bakımı ile ilgili tüm kurallara uyulmalıdır. pH testleri, şampuan gibi ürünlerin katkı maddeleri ya da son ürünü üzerinde yapılsa da sapmaları hatalı ölçüme neden olabileceği için gerekli ortam sıcaklığı korunmalıdır.

Kozmetik ürünlerin pH değeri ve bakımı, bu tür ürünlerin belirli sıcaklıklarda depolanmasının nedenlerinden biridir. Bazıları buzdolabında saklanmamalı ya da doğrudan güneş ışığına ve aşırı sıcağa maruz bırakılmamalıdır.


Özellikler

- Su geçirmez (IP67)
- Kablolu özel harici ölçüm elektrodu
- Yüksek hassasiyet
- Pil koruması için otomatik kapanma
- Kalibrasyon çözeltileri dahil
- Veri tutma fonksiyonu
- Kolay okunabilir dijital ekran
- Kolay kullanım

Teknik Bilgiler

Ölçüm Aralığı0.00 ... 14.00 pH
Çözünürlük0.01 pH
Hassasiyet


± 0.07 pH (5 ... 9 pH aralığında)
± 0.1 pH (4 ... 4.9 ve 9.1 ... 10 pH aralığında) 
± 0.2 pH (1 ... 3.9 ve 10 ... 13 pH aralığında)
KalibrasyonpH 4, pH 7 ya da pH 10’da otomatik olarak
ProbKozmetik için özel pH Prob IJ-44C, BNC bağlantısı
Güç Kaynağı4 x 1.5V AAA pil
Çevre Koşulları0 ... 60°C, <%80 n.o.
Boyut180 x 40 mm
Ağırlık220 g

Teslimat İçeriği

1 x pH Metre (Kozmetik Macunlar için) PCE-PH 20P,
1 x pH Elektrodu IJ-44C,
4 x Pil,
1 x Kalibrasyon Seti (pH 4 + 7) (75 ml’lik şişelerde),
1 x Kullanım Kılavuzu.

Bilgi İndirme