pH Metre PCE-228P-ICA

Sip.no.: PCE-228P-ICA
1.966,00 TL
2.319,88 TL
4250348717337
PCE-228P-ICA
Net fiyat. (Kdv dahil degildir). Arti nakliye bedeli 13,00 TL) net ( Havale / EFT )
Teslimat süresi: 1-2 iş günü

PCE-228P-ICA pH metre dahil. ISO kalibrasyon sertifikası / Kozmetikler için geniş ve okunması kolay ekran / SD kart hafızası (1 ... 16 GB), saklanan veriler bir Excel dosyası / RS-232 arayüzü ve PC'ye doğrudan aktarım için isteğe bağlı yazılım olarak kaydedilir

 

Kozmetik üretiminin asıl amacı, yalnızca iyi kokulu isimlerle, iyi isimlendirici isimler ve faydalı içerikler içeren listeler yapmakla birlikte, aynı zamanda bu ürünlerin cildin veya saçın durumunu iyileştirmesi ve hiçbir şekilde onlara zarar vermemesidir.
Kozmetikte pH ölçümü, ürünün pH'ının cildin pH'ına uygun olmasını sağlamak için değil, aynı zamanda iyi kalite, uygun viskozite, renk / koku ve kozmetiklerin dayanıklılığını sağlamak için yapılması gereken bir öncelikli testtir. 
Örneğin, Şampuan gibi çok asidik veya çok alkali bir ortam, bazı bozuklluklara yol açabilir ve kafa derisi problemlerine neden olabilir. Bu nedenle, kozmetikte pH değeri, sadece nihai üründe değil, sürekli olarak izlenir. Her aşamada izlemenin gerekli olduğunun anlaşılması önemlidir: ilk olarak hammaddelerde ve tüm bileşenlerde, daha sonra üretim sürecinde ve son olarak da şampuan uygulama alanında bulunan jel /boya/köpük.. süpermarketlerin raflarında yerleştirilir. Burada sağlık kuruluşlarının ve GMP prensiplerinin gerekliliklerini ve düzenlemelerini yerine getirmek gerekiyor.
Bir çoğumuz en azından bir kere, kısa bir süre sonra köpüğün hoş kokusu kötüleşirken, başlangıçta her şey yolunda olsa bile, en azından bir kere deneyimlemişizdir. Bu, imalatçının üretim sürecinde hata yaptığını ve belki de pH'ı ölçmeye ve düzeltmeye yeterince dikkat etmediğinin kanıtıdır. Kozmetik ürün sadece üretim günü mükemmel olmamalı ve standardı karşılamalı, aynı zamanda çok iyi bir stabiliteye sahip olmalıdır. Bugün birçok saç ve yüz ürünleri "BIO" olarak sunulmaktadır. Bu tür ürünlerin üreticileri böyle bir ürünü yapmanın çok daha zor olduğunu hatırlamalıdır. Ürünü "BIO" yapan doğal bileşenler oldukça değişken olabilir.
Standart kozmetik ürünlerden (hem saç hem de cilt) bahsederken, ideal pH 4.5 ... 5.5 arasındadır. Ürünün amaçlandığı cilt tipine ve ayrıca ürünün işlevine bağlı olarak (kimyasal maddeler, saç boyaları, güçlü saçlar ve vücut spreyleri anlamına gelir), değerler daha düşük ve daha yüksek olabilir.
Özel cam elektrotlu bir pH metrenin kullanılması kozmetikte iyi bilinen pH ölçüm yöntemlerinden biridir. PH ölçer, şampuan, sıvı temizleme tonerleri ve köpükler, jeller ve diğer birçok maddede (su içeren) ölçüm yaparken güvenilir sonuçlar almanızı sağlar.
Kozmetikler için kullanılan pH metreleri genellikle portatiftir, kullanımı çok kolaydır, hafiftir ve kullanımı kolaydır. Cam elektrot bir yandan mükemmeldir, çünkü temiz tutmak her zaman kolaydır, ancak diğer yandan cam elektrot, kırılganlığı nedeniyle dikkatli bir kullanım gerektirir. Modern elektrotlar, çevrelerinde "bir kat" gibi özel bir koruma sağlar, bu da onları çok sağlam kılar.
pH elektrodunun uygulanması dikkat ve dikkatli ayarlama gerektirir. Bu hassas cihazın uygulanması, temizlenmesi ve bakımı ile ilgili tüm kurallara uyulması gerekmektedir. pH testleri, şampuanın katkı maddeleri veya bitmiş ürün üzerinde yapılsa da, sapmaları hatalı ölçümlere yol açabileceğinden, gerekli ortam sıcaklığının muhafaza edilmesi zorunludur.

Kozmetiklerin pH'ı ve etkinliğinin korunması, bu tür ürünlerin belirli sıcaklıklarda depolanmasının nedenlerinden biridir. Bazıları soğutulmamalı veya doğrudan güneş ışığına ve aşırı sıcak sıcaklıklara maruz bırakılmamalıdır.

 


- Optimum fiyat / performans oranı
- SD kart hafızası (1 ... 16 GB) - kayıtlı veriler doğrudan SD kartta bir Excel dosyası olarak kaydedilir   
  (değerlendirme için yazılım gerekmez)
- Çevrimiçi Veri Transferi için RS-232 arayüzü
- pH, ORP ve pH'ı ölçer. Sıcaklık
- Yüksek hassasiyet
- Geniş LCD ekran
- Sağlam muhafaza
- Özel pH elektrodu IJ-44C dahil
- Otomatik kalibrasyon
- Manuel veya otomatik sıcaklık telafisi
- BNC konektörü
- Laboratuvar ve yerinde pH ölçümü için uygundur
- Ek REDOX elektrot
- Ayarlanabilir ölçüm oranı
- Kullanımı kolay
- ISO kalibrasyon sertifikası
pH Ölçüm Aralığı0.00 ... 14.00 pH
Çözünürlük0.01 pH
Hassasiyet± (0.02 pH + 2d)
Sıcaklık Ölçüm Aralığı0.0 ... 65.0 ° C (32 ... 149 ° F)
Çözünürlük0.1 °
Hassasiyet (@ 20 ° C)± 0,5 ° C
KalibrasyonOtomatik üç nokta kalibrasyonu
Sıcaklık KompanzasyonuSıcaklık sensörü çıkarılarak otomatik olarak 0 ... 65 ° C (32 ... 149 ° F) veya 0 ... 100 ° C (32 ... 212 ° F) arasında otomatik olarak
ElektrotpH elektrodu (IJ-44C)
Elektrot Sıcaklık Aralığı0 ... 60 ° C (32 ... 140 ° F)
Ölçüm Oranı1 saniyeden 8 saat 59 dakika 59 saniyeye kadar ayarlanabilir
Ekran52 x 38 mm (2 x 1.5 ") LCD ekran
HafızaSD kart (1'den ... 16GB)
ArayüzRS-232
Yazılımİsteğe bağlı
Güç Kaynağı6 x 1,5 V AA pil / 9 V güç adaptörü (isteğe bağlı - aksesuarlara bakın)
Çevresel Koşullar0 ... 50 ° C (32 ... 122 ° F), maks. % 85 bağıl nem
Boyut177 x 68 x 45 mm (7 x 2.7 x 1.8 ")
Ağırlık490 g (1.1 lbs)

1 x pH Metre PCE-228P-ICA (Kozmetikler için),
1 x pH Elektrodu IJ-44C,
1 x SD Hafıza Kartı (2 GB),
1 x Kart Okuyucu,
1 x Sıcaklık Sensörü,
6 x Piller,
1 x Kullanım Kılavuzu,
1 x ISO Kalibrasyon Sertifikası.

Kalibrasyon sertifikaları müşteriye özel olarak verilir ve iade hakkı dışında tutulur.