pH Metre (Akvaryumlar için) PCE-PH20-ICA

Sip.no.: PCE-PH20-ICA
2.219,00 TL
2.618,42 TL
4250348728197
PCE-PH20-ICA
Net fiyat. (Kdv dahil degildir). Arti nakliye bedeli 13,00 TL) net ( Havale / EFT )
Teslimat süresi: 1-2 iş günü

pH Metre (Akvaryumlar için) PCE-PH 20
Harici pH elektrodu / Tekrar kalibre edilebilir / Su geçirmez (IP67)

pH metre (Akvaryumlar için) PCE-PH 20, sulu ortamlardaki ya da su bazlı çözeltilerdeki pH’ı belirlemek için tasarlanmıştır. Cihaz, hızlı ve hassas pH ölçümü için kullanılır. Pratik ekran, pH değerinin kolay okunmasını sağlar. Sağlam gövdesi ve su geçirmez özelliği ile cihaz, zorlu koşullar altında kullanılabilir. Cihazın yeniden kalibre edilebilmesi, her zaman en iyi hassasiyeti garanti eder ve opsiyonel olarak mevcut olan kalibrasyon kitleri (kalibrasyon vidaları olmadan otomatik kalibrasyon fonksiyonu sadece klavye aracılığıyla gerçekleştirilir) kullanılarak kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

Akvaryumlardaki su kalitesi, yaşayan organizmalar için son derece önemlidir. pH değerindeki ve sıcaklıktaki en küçük değişiklikler, ağır sonuçlara hatta canlıların ölümüne neden olabilir. Bu nedenle, uygun bir pH ölçerin kullanılması gerekir. Akvaryumdaki ekosistem, mümkün olduğunca doğal şartlara uygun olmalıdır. Bunun yanında, ölçümler düzenli olmalı ve hassas sonuçlar sağlamalıdır.

Akvaryum oluşturma amacına bağlı olarak akvaryumdaki balıkların ya da diğer organizmaların doğru yaşam şartlarını sağlamak için istenen pH seviyesi belirlenmelidir. Modern pH ölçerler, çoğunlukla taşınabilirdir ve gün boyunca ya da günden güne pH seviyesindeki değişimin izlenmesine yardımcı olan kullanımı kolay cihazlardır. Cam elektrodlar, uzun ömürlüdür; yüksek hassasiyet ve geniş ölçüm aralığı sunması nedeniyle cihazın sık kullanımı ve en ufak sapmaların tespiti de mümkündür. Bu tür ölçümlerin yapılabilmesi için sıcaklık sensörünün mevcut olması gerekir. Böylece, akvaryumdaki sıcaklık değişimi hemen tespit edilebilir.

Akvaryumun en iyi koşulları ve en uygun ortamı yaratmak olan ana görevini yerine getirmesi gerekir. Bu görev, akvaryumun sadece tatlı su ile doldurulmasından ibaret olmadığı için ve suyun parametrelerine ve bunların değişimine bağlı olduğu için göründüğünden daha zor olabilir. Balık türüne göre suyun pH seviyesinde (ortalama 6 – 8 arası, ancak istisnalar olabilir) küçük farklılıklar olabilir. Ayrıca, akvaryum için seçilen suyun türü de önemli bir faktördür. Tatlı ve tuzlu suyun pH değeri farklı olduğu için bunun göz önünde bulundurulması gerekir. Tuzlu suyun pH değeri (8 ve üstü) tatlı sudan daha yüksektir. Akvaryumda yaşayacak canlıları seçmeden önce bu canlıların doğal habitatları ile ilgili şeylerin öğrenilmesi gerekir. Akvaryumun pH’ı istenilen seviyede tutulmalıdır. Yükselen pH değeri, amonyağın artması ve su kalitesinin bozulması demektir ki bu da balıklar için çok zararlı olabilir. Bu nedenle, istenilen şey sağlıklı canlıların bulunduğu güzel bir akvaryum ise günlük pH kontrolü yapılmalıdır.

Balıklar, pH değişimine karşı hassas canlılardır; özellikle de mevcut pH değeri doğal yaşam ortamlarındaki pH değerinden farklıysa. PCE-PH 20, mevcut pH değerinin saniler içinde kontrol edilmesini ve sapma durumunda gerekli değişikliklerin derhal yapılmasını sağlar.


- Su geçirmez (IP67)
- Kablolu, özel harici ölçüm elektrodu
- Yüksek hassasiyet
- Pilin korunması için otomatik kapanma
- Kalibrasyon çözeltileri dahil
- Veri tutma fonksiyonu
- Kolay okunabilir dijital ekran
- Kolay kullanım
- ISO Kalibrasyon Sertifikası

Ölçüm Aralığı0.00 ... 14.00 pH
Çözünürlük0.01 pH
Hassasiyet


± 0.07 pH (5 ... 9 pH aralığında)
± 0.1 pH (4 ... 4.9 ve 9.1 ... 10 pH aralığında)
± 0.2 pH (1. .. 3.9 ve 10 ... 13 pH aralığında)
KalibrasyonOtomatik, pH 4, 7 ya da 10 kalibrasyon çözeltileri kullanılarak
ProbBNC bağlantılı pH probu - Sıvılar için
Güç Kaynağı4 x 1.5V AAA pil
Çevre Koşulları0 ... 60°C / <%80 n.o.
Boyut180 x 40 mm
Ağırlık220 g

1 x pH Metre (Akvaryumlar için) PCE-PH 20-ICA,
1 x pH Probu PE-03,
4 x Pil,
1 x pH 4 + 7 Kalibrasyon çözeltileri (75 ml’lik şişede),
1 x Kullanım Kılavuzu,
1 x ISO Kaibrasyon Sertifikası.