Sip.no.: PCE-IVM 3D

Mikroskop PCE-IVM 3D

152.769,00 TL
183.322,80 TL
:
4250348712158
PCE-IVM 3D
Net fiyat. (Kdv dahil degildir). Arti nakliye bedeli 90,00 TL) net ( Havale / EFT )
Teslimat süresi: 1-2 iş günü

Ürün Bilgisi

Mikroskop PCE-IVM 3D
Ekranlı mekanik 3D mikroskop / Mekanik ayna (360° dönebilir) / Alt ve üst ışık /

75 kata kadar büyütme / USB aracılığıyla bilgisayara bağlanma imkanı

Mikroskop PCE-IVM 3D, üst ve alt ışık kullanarak nesnelerin üç boyutlu görünümünün oluşturulmasını sağlar. Mikroskobun 360° dönebilen aynası sayesinde nesneler her açıdan görülebilir. Mikroskop ile normal mikroskoplar kullanıldığında kolaylıkla kaçabilecek detayları elde etmek mümkündür. Mikroskop ile pek çok uygulamada kullanıcının işi daha kolay bir hale gelir. Mikroskop, laboratuvarlarda, okullarda, endüstride ve diğer pek çok profesyonel alanda kullanım için idealdir. Mikroskop, kompakt, sağlam ve kullanımı kolay bir cihazdır. Mikroskobun 175 mm’lik geniş çalışma mesafesi sayesinde daha büyük nesnelerin analizi kolaylaşır. Mikroskop, LCD ekranda nesnelerin üç boyutlu görüntüsünü sunar. LCD ekranda görüntülenen görüntüler, USB arayüzü aracılığıyla bilgisayara aktarılarak daha fazla işlenebilir. Mikroskop PCE-IVM 3D’nin 12 … 75 kat büyütme özelliği bulunur ve bu nedenle elektronik bileşenlerin, devre kartlarının, mücevherlerin ve daha birçok şeyin kontrolü ve işlenmesinde kullanılabilir.

3D Mikroskoplar ile İlgili Detaylı Bilgi
Modern 3D mikroskoplarla çalışmak başarılı çalışmanın anahtarıdır. Optik mikroskopların gelişmiş hali, yeni teknikler ve uygulama yöntemleri sağlar. 3D mikroskop, çekim alanı başına birden fazla görüntünün oluşturulduğu ve yeniden işlendiği yapılandırılmış bir aydınlatma kullanır, böylece, çözünürlük iki katına çıkar. 3D mikroskop, nesnenin uzamsal bir görüntüsünü LCD ekranda görüntüler. Kompakt mikroskobun basit ve anlaşılır bir yapısı ve kolay menü navigasyonu bulunur. Menü için 8 dil seçeneği mevcuttur. Büyütme, 12 … 75 kat arasında kademesiz olarak gerçekleştirilir. Entegre görüntü yakalama fonksiyonu ile kullanıcının gördüğü görüntü yakalanır ya da USB arayüzü aracılığıyla bilgisayara aktarılır. Numunelerin hızlı, temassız ve üç boyutlu analizleri, kalite kontrolünde, endüstride, araştırma ve geliştirmede kullanılır. 3D yüzey ölçümü, geleneksel 2D (iki boyutlu) ölçüm tekniğine ek olarak kullanılır.

3D Mikroskop Kullanımı
Hazırlık aşamasında mikroskop düz ve sabit bir yüzeye yerleştirilir. Ardından, güç adaptörü prize ve mikroskoba bağlanır. Aynı şekilde, ekran güç fişi, 12 V güç bağlantısına bağlanır. Bu işlemlerin ardından, mikroskobun Açma/Kapatma tuşuna basılarak cihazın açılması sağlanır. İncelenecek nesne, merceğin altındaki plakaya yerleştirilir. Mercek ve merceğin alt ucu arasındaki mesafe yaklaşık 30 mm olmalıdır (odak ayar vidası ile ayarlanabilir). Nesne yüksek ise mikroskobun konumu değiştirilebilir. Lensin döndürülerek istenilen büyütme ayarlanabilir. Ardından, odak ayar vidası görüntüyü odaklar.

Özellikler

- 12 … 75 kat sürekli büyütme         
- Daha büyük nesneler için ayarlanabilir yükseklik
- Üst ve alt ışık
- USB 2.0 aracılığıyla veri aktarımı
- Basit menü navigasyonu
- 800 x 600 piksel ekran çözünürlüğü
- 360° dönebilen ayna
- Görüntü yakalama fonksiyonu
- Kompakt tasarım
- Kolay kullanım
- 8 menü dili
- Alüminyum taşıma çantası

Teknik Bilgiler

Ekran8" LCD ekran
Çözünürlük800 x 600 piksel
Büyütme12 ... 75 kat, sürekli
Işık KaynağıAlt ve üst ışık / aydınlatma kademesiz ayarlanabilir
BağlantıUSB 2.0, AV çıkışı
Güç Kaynağı100 ... 240 V AC 50 / 60 HZ
Sistem GereksinimleriWindows 2000/XP ve üstü
Çalışma YüksekliğiMin. 10 mm, maks. 175 mm
Boyut

Ekran: 220 x 160 x 100 mm
Masa: 255 x 155 x 64 mm
Ağırlık6 kg

Teslimat İçeriği

1 x Mikroskop PCE-IVM 3D,
1 x USB Arayüz Kablosu,
1 x Video Kablosu,
1 x Güç Kablosu,
1 x Toz Koruyucu Kılıf,
1 x Cam Numune Plakası,
1 x Kontrast Plaka Siyah/Beyaz,
1 x Yedek Lamba (üst ışık),
1 x Yedek Lamba (alt ışık),
1 x Yedek Sigorta,
1 x Temizlik Bezi,
1 x Taşıma Çantası (alüminyum),
1 x Kullanım Kılavuzu.