Çevre Ölçüm Cihazı PCE-AQD 20

Sip.no.: PCE-AQD 20
4.542,00 TL
5.359,56 TL
4250348719492
PCE-AQD 20
Net fiyat. (Kdv dahil degildir). Arti nakliye bedeli 13,00 TL) net ( Havale / EFT )
Teslimat süresi: 1-2 iş günü

Oda İklim Veri Kaydedici PCE-AQD 20 / Beş ölçüm fonksiyonu için hava kalitesi veri kaydedici / 

Sıcaklık, nem, karbondioksit, partikül büyüklüğü 2.5 ve barometrik basınç ile toz partiküllerini (partikül madde) ölçer / SD bellek / XLS formatı / Büyük LCD / Şebeke ve batarya kullanımı

Cihaz Açıklaması

İç ortam iklim veri kayıt cihazı, işyerinde hava kalitesini izlemek için ideal bir test cihazıdır. İç mekan iklimi için bu veri kaydedici, hava sıcaklığı, nem, CO2, PM2.5 ve hava basıncı gibi belirleyici hava kriterlerinin sürekli olarak kaydedilmesini sağlar. Ölçülen değerler veri kaydedici tarafından bir SD bellek kartında saklanır. Depolama formatı XLS'dir, bu nedenle ölçüm verileri doğrudan Excel'de okunabilir - kullanıcının kendisini yeni yazılımlara alıştırması gerekmez.

Ölçülen değerler aynı anda büyük ekranda görüntülenir, böylece tüm parametreler bir bakışta her zaman görünebilir. Oda iklim veri kayıt cihazı aküler veya 9 V güç kaynağı ile çalıştırılır. Özel bir özellik olarak, bu test cihazı bir alarm fonksiyonuna sahiptir. Bu, kullanıcıyı sıcaklık, nem veya toz gibi limit değerleri aşması konusunda bilgilendirme imkanı sunar. Ölçülen değerlere ek olarak, iç mekan iklim veri kayıt cihazı mevcut saati de bildirir. Böylece, kullanıcıyı iç mekan iklimi hakkında her zaman iyi bilgilendirilir ve gerektiğinde iyileştirme önlemlerini hızla başlatabilir.

İç mekan iklimi nasıl daha iyi hale getirilebilir?

Sınıfta CO2 Data LoggerKullanıcı oda iklim veri kaydedicisi tarafından bir veya daha fazla ölçüm parametresinin limitlerini aştığı konusunda uyarılırsa, kısa ve uzun vadeli önlemler iç mekan iklimini iyileştirebilir. Bu tür önlemler herkes tarafından yapılabilir ve yüksek finansal giderler gerektirmez. Odadaki camlar hemen açılmalı ve uygun havalandırma yapılmalıdır. Mevsime bağlı olarak, camlardaki panjurlar yaz mevsiminde kullanılabilir veya buharlaşmayı sağlamak ve havanın aşırı kurumasını önlemek için ısıtmanın kışın açık olduğu odaya su dolu kaplar konulabilir. Oldukça yararlı olan, çok sayıda yeşil yapraklı oda bitkilerinin alımı olabilir, çünkü oksijen ve kötü gaz emici maddelerin üretimine katılırlar.

İç mekan iklimi izleme için Oda Klima Veri Kaydedici, parametrelerin istenenden çok daha yüksek olduğunu gösteriyorsa, kısa süreli havalandırma yeterli olmayabilir. Bu gibi durumlarda, ek klima ve temizleme cihazlarının uygulanması arzu edilir. Ayrıca, odadaki tozların elimine edilmesi gerekir: hem önlem, hem de yoğun toz alma ve ıslak temizlik yapılmalıdır. Bu tür önlemler belirli maliyet artışlarına neden olur, ancak oda ikliminin iyileştirilmesinde sürekli yardım sağlayacaktır.

Oda iklimindeki iyileştirmelerin belirlenmesi

Dersde CO2 Data Loggerİç mekan iklimini iyileştirmek için hızlı reaksiyon ve verimli adımlar atmak çok önemlidir. Ne kadar etkilidirler? - Sadece dikkatli bir gözlemden sonra cevaplanabilecek mantıklı bir soru olabilir. “Önce” değerleri “Sonra” değerleri ile karşılaştırılabilir. Burada aceleci sonuçlara varmamak için dikkatli olunmalıdır. Tedbirlerin uygulanmasından hemen sonra çok hızlı bir olumlu değişiklik olabilir (basit havalandırmadan yeni filtrelerin ve AC sistemlerinin kurulumuna kadar), ancak bu arzu edilen çok olumlu etkinin uzun vadeli olacağı anlamına gelmez. Bu nedenle, oda hava kalitesini ciddi şekilde etkileyebilecek başka dış faktörlerin olup olmadığını bulmak için sürekli izleme istenmektedir.

Cihazın kalibrasyonu

PCE Instruments'tan sipariş edilen cihazlar sadece müşteriye teslim edilmekle kalmaz, aynı zamanda fabrikada kalibre edilir (1-2 gün teslim süresi). ISO normlarına (örneğin, DIN ISO 9000 gibi) uyuma ihtiyaç duyulması durumunda, PCE Instruments, ISO kalibrasyon sertifikasını satın alma seçeneği sunar (4-7 gün sertifikayla teslim süresi). Firmanızla ilgili veriler dahil olmak üzere test protokolünün oluşturulması ve kurum içi ISO test cihazları havuzuna iç ortam iklim veri kayıt cihazlarının dahil edilmesi gibi birkaç adım, cihazların Normlara uygunluğu hakkında karar vermeyi sağlar. Tüm prosedür biraz zaman alır (3 ila 5 gün arasında) ve yalnızca ISO sertifikası gerektiğinde yapılmalıdır. Bunun yanı sıra, cihazın doğru ve doğru çalışmasını sağlamak için yeniden kalibrasyon arzu edilir. Yeniden kalibrasyon prosedürlerinin sıklığı genellikle belirtilir, ancak talep üzerine herhangi bir zamanda da yapılabilir. Kullanıcının, tüm ölçüler için (hava kalitesi veri kaydedicisindeki 5) veya sadece bağıl nem veya toz yükü gibi çok büyük oranda değişmesi muhtemel olan en önemli olanlar için gerçekleştirme şansı vardır. Sonuncusu kısmi kalibrasyonlar olarak adlandırılır ve bazı masraflardan tasarruf etmek amacıyla gerçekleştirilebilir. Sunulan sertifikalara bir göz atabilirsiniz: "Aksesuarlar / Seçenekler" sekmesi.


Özellikler
- 5 ölçüm fonksiyonu
- SD kartta Excel veri kaydedici
- Büyük ekran
- Pil veya kablo ile kullanılabilir
- İşyeri takibi için ideal
- Alarm fonsiyonu


Teknik Özellikler

Ölçüm Fonksiyonu PM2,5 
Ölçüm Aralığı0 ... 250 µm/m³
Çözünürlük1 µm/m³
Hassasiyet±(10 % v. Mw. + 15 µm)
Ölçüm Fonksiyonu Nemi 
Ölçüm Aralığı5 ... 95 % r.F.
Çözünürlük0,1 % r.F.
Hassasiyet>70 % r.F.: ±(3 % v.Mw+ 1 % rF)
<70 % r.F.: ± 3 % r.F.
Ölçüm Fonksiyonu Sıcaklığı 
Ölçüm Aralığı0 ... 50 °C
Çözünürlük0,1 °C
Hassasiyet± 0,8 °C
Ölçüm Fonksiyonu CO2 
Ölçüm Aralığı0 ... 10000 ppm 
Çözünürlük1 ppm
Hassasiyet< 1000 ppm: ± 40ppm
< 3000 ppm: ±(50 ppm + 3 % v. Mw.)
>3000 ppm: ±(50 ppm + 5 % v. Mw.)
Ölçüm Fonksiyonu Hava Basıncı 
Ölçüm Aralığı10 ... 1100 hPa
Çözünürlük0,1 hPa
Hassasiyet± 1,5 hPa
EkranAydınlatmalı LCD ekran
HafızaSD Kart maks. 32 GB
Depolama Hızı2 ... 3600 s
Depolama HatasıTamamen saklanmış verilerin <% 0,1'i
EkranHold, Max, Min
Ölçüm HızıYaklaşık. 1 s
Arayüz

Bilgisayarlarda canlı görselleştirme için seri
(Veri kablosu SOFT-LUT-USB ayrı satılır)

Alarm ÇıkışıOC Çıkışı 24 V / 70 mA DC
Güç Kaynağı6 x 1,5 V AA Pil
9 V / 1A güç adaptörü
Mevcut TüketimAydınlatma olmadan 230 mA
Yaklaşık Aydınlatmalı 250 mA
Çevre Koşulları0 ... 50 °C / maks. 80 % r.F.
AğırlıkYaklaşık. 387 g
Boyut164 x 93 x 72 mm

Teslimat İçeriği;
1 x Çevre Ölçüm Cihazı PCE-AQD 20,
1 x Güç Kaynağı Ünitesi 9V / 1A,
1 x Kullanım Kılavuzu.