Dinamometre FM100 Kapılar ve Geçitler için

Sip.no.: FM100
32.534,00 TL
38.390,12 TL
FM100
Net fiyat. (Kdv dahil degildir). Arti nakliye bedeli 47,00 TL) net ( Havale / EFT )
Teslimat süresi: 5-7 iş günü

Dinamometre FM100
Kapılar ve Geçitler için

Dinamometre FM100, güç ile çalışan kapılar ve geçitler için tasarlanmış elektronik bir ölçüm cihazıdır. Dinamometre genellikle yeni kurulumların son denetimi ve mevcut ekipmanın düzenli denetimleri için kullanılır. Dinamometre, ödün vermeyen tasarımı ve hassasiyeti sağlamlıkla birleştirerek zorlu ortamlarda yıllarca kullanımdan sonra bile hassas ölçüm değerleri sağlar.

Birden fazla kapı ve geçide sahip sistemlerde tekrarlanan ölçümler için hızlı ve kolay uygulama büyük önem taşır. Bu amaçla, ölçüm ve belgeleme işlemleri için gereken çabayı büyük ölçüde azaltan bir yazılım geliştirilmiştir.

Sadece birkaç adımda komple bir sistemde yapılan ölçümler girilebilir, tablo halinde yazdırılabilir ve veritabanında kaydedilebilir. PinchPilot yazılımı, otomatik ortamlarda uzaktan kontrol için Microsoft® DLL ya da National Instruments® LabVIEW gibi arayüzler sağlar.


- Desteklenen ilgili standartlar: EN 12445/12453, EN 60335-2, DIN V 18650, ASR A1.7, vb.
- Hassas ölçümler
- Sağlam tasarım
- Kolay kullanım (tek tuşla ya da Microsoft® DLL arayüzü ya da National Instruments® LabView kütüphanesi aracılığıyla uzaktan kontrol)
- Eksiksiz teslimat içeriği (yüksek kaliteli taşıma çantası ve yazılım dahil)
- Profesyonel ve kapsamlı bilgisayar yazılımı PinchPilot
- Kapsamlı kullanıcı desteği (kalibrasyon hizmeti, standart güncelleme hizmeti en yeni standart sürümünün kullanılmasını sağlar)
- Yazılım desteği (mevcut yazılım yapılarına entegrasyon mümkün)
- Kapsamlı sistemler tek seferde ölçülebilir

FM 100 
Ölçüm Aralığı0 ... 2000 N
Hassasiyet

Ölçüm değerinin +/– 3 N’u ya da %3’ü

  
Yay Sertliği500 N/mm
Aralık Genişliği50 mm
Çap80 mm
Ölçüm PrensibiDMS (gerinim ölçer) dönüştürücü
Boyut210 x 80 x 50 mm
Ağırlık2.1 kg
  
Gösterge SEB2
- LCD ekranlı, LED durum göstergeli, tuşlu ve seri arayüzlü veri kaydedici ünite
- Opsiyonel bilgisayar kontrollü ölçüm
- 9 V pil ile çalışma
- Gerçek zamanlı saat
- 100 ölçüm için hafıza
- Sensör ve bilgisayar arayüzü
- Tepe değer göstergesi ve etkin kuvvet göstergesi
- Başarılı/Başarısız değerlendirme
  
PC Değerlendirme Yazılımı PinchPilot
- Çok dilli (Almanca, İngilizce, İtalyanca, Fransızca, İspanyolca)
- Kuvvet eğrisinin grafiksel gösterimi
- Standartla ilgili karakteristik değerlerin hesaplanması
- Farklı standartlara göre değerlendirme mümkün
- Kullanıcı tanımlı standartlar ayarlanabilir
- Protokol çıktısı
- Verileri dışarı aktarma (Excel, CSV, PDF)
  
- PinchPilot yazılımı ve uygulama için sistem gereksinimleri (bkz. Yazılım/Uygulama kısmı)

1 x Dinamometre FM100 (2.5 metre bağlantı kablolu),
1 x Gösterge SEB2 (LCD ekranlı, LED durum göstergeli, tuşlu ve seri arayüzlü ayrı veri kaydedici modülü),
1 x 9 V Blok Pil,
1 x Bilgisayar Bağlantı Kablosu (USB),
1 x USB Bellek (değerlendirme yazılımı PinchPilot ve belgeleme içerir),
1 x Taşıma Çantası (teslimat içeriğinde yer alan tüm ürünler için),
1 x Kullanım Kılavuzu,
1 x ISO Kalibrasyon Sertifikası.
Yazılım Açıklaması / Teknik Gereksinimler
Ölçüm cihazı modellerimiz için yazılım araçlarımızdan birine ihtiyacınız vardır. Yazılım, kapama kuvveti ölçümleri sırasında elde edilen verileri değerlendirmek için kullanılır. Sahip olduğunuz ölçüm cihazına ya da değerlendirme cihazına bağlı olarak farklı yazılımlar indirebilirsiniz.

- PC / Dizüstü bilgisayar Windows 7 ya da üstü
- Seri USB bağlantısı ya da Bluetooth arayüzü
- Ölçüm cihazı

- Şu ölçüm cihazları için: Orjinal BIA Klasse 1, BIA 600, FM 100, FM 200, FM 202, FM 205, FM 206, FM 207, FM 208, FM 300

PC Yazılımı PinchPilot
Kapama kuvveti ölçümleri sırasında elde edilen verileri değerlendirmek için “PinchPilot” yazılımı kullanılır. Günlük görevler için ek bir yazılıma gerek yoktur.

Verileri Dışarı Aktarma

PinchPilot, rutin ölçümler için gereken tüm fonksiyonları sağlar. Verilerin daha fazla işlenmesi gerekiyorsa aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli dışarı aktarma türleri mevcuttur. Bazı dışarı aktarma seçenekleri şunlardır:

Metni dışarı aktarma: ölçüm değerleri sayı satırı olarak Microsoft Excel’e aktarılabilir.
Grafiği dışarı aktarma: EMF formatında protokol ya da tek diyagram Microsoft Word’e aktarılabilir.
Ölçüm verileri ppdx (XML formatı) olarak dışarı aktarılabilir ve daha fazla işlem için diğer yazılım araçlarımızla içeri aktarılabilir.
SQL veritabanı: istek üzerine, özelleştirilmiş bir SQL arayüzü entegre edilebilir
National Instruments DataPlugin (Diadem ya da LabView’e aktarmak için)

PinchPilot Kılavuzuna Göre Değerlendirme

Yazılım, ölçüm sonuçlarını PinchPilot kılavuzu temelinde değerlendirir. PinchPilot kılavuzu, yürürlükteki düzenlemelere (yasalar, standartlar, kılavuzlar) dayanır ve izin verilen sınır değerleri içeren bir dizi parametreden oluşur. Elde edilen ölçüm sonuçları buna göre değerlendirilir. İzin verilen aralık, ölçüm diyagramında renk ile vurgulanır ve ölçümün hızlı bir şekilde değerlendirmesini sağlar. PinchPilot kılavuzu tarafımızdan güncel tutulur. Tarafımızdan yapılan kalibrasyonlar, yazılımın ve dolayısıyla PinchPilot kılavuzunun güncellenmesini de içerir. Düzenli kalibrasyon, mevcut ve güncel standartlar temelinde bir değerlendirme sağlar. PinchPilot kılavuzuna göre değerlendirmenin yanı sıra kullanıcı kendi kılavuzunu oluşturma seçeneğine de sahiptir.

Sonuçların Belgelenmesi
Ölçümlerin kağıt ortamında belgelenmesi için protokol ve rapor olmak üzere iki seçenek mevcuttur: Protokol, bir ölçüm noktası için ayrıntılı bir grafik belgeleme iken rapor tablo biçiminde birkaç ölçüm noktası için bir belgeleme seçeneğidir. Bu, bir nesne (kapı, otobüs vb.) üzerindeki tüm ölçümleri belgelemek için kullanılabilir.

Kullanıcı, PinchPilot yazılımını kullanmak için Almanca, İngilizce, Fransızca, İtalyanca ve İspanyolca dillerinden birini seçebilir. İndirilen sürüm için lisans mevcut değilse yazılım yükseltme maliyeti ortaya çıkar.

Değerlendirilebilir Standartlar ve Kılavuzlar:
EN 81-1 2000-4-EG
FMVSS118
APTA PR-M-S-18-10
ASME A17.1 2000
DIN EN 14752:2005
DIN EN 14752:2015
2001-85-EG / ECE R. 107 §35 e Abs.5 StVZO
EN14120 DIN 18650-1
DIN EN 12453
DIN EN 16005
DIN EN 60335-2-103
ASR A1.7
ECE R-21

prEN 12650-1

Ölçüm cihazı modellerimiz için yazılım araçlarımızdan birine ihtiyacınız vardır. Yazılım, kapama kuvveti ölçümleri sırasında elde edilen verileri değerlendirmek için kullanılır. Sahip olduğunuz ölçüm cihazına ya da değerlendirme cihazına bağlı olarak farklı yazılımlar indirebilirsiniz.

Force Meter Uygulaması / Açıklama
Ölçüm cihazı modellerimiz için yazılım araçlarımızdan birine ihtiyacınız vardır. Yazılım, kapama kuvveti ölçümleri sırasında elde edilen verileri değerlendirmek için kullanılır. Sahip olduğunuz ölçüm cihazına ya da değerlendirme cihazına bağlı olarak farklı yazılımlar indirebilirsiniz.
- Uygulama Google Play Store’dan indirilir
- Android cihaz

- Şu cihazlar için: BIA-1 BT, BIA-600 BT, FM-100 BT, FM-300 BT

Teknik gereksinimler
- Mobil Android cihaz (tablet / akıllı telefon)
- Android 5.0 ya da üstü
- Bluetooth arayüzü
- Bluetooth ölçüm cihazı (kablosuz)

 

Android için Force Meter Uygulamasının Fonksiyonları

Ölçüm Verilerinin Toplanması ve Görselleştirilmesi

Uygulama, ölçümün ardından verileri grafikte görüntüler. Buna ek olarak, ölçüm için diğer parametreler hesaplanır ve tablo halinde görüntülenir. Tüm veriler cihazdaki yerel bir veritabanında kaydedildiği için daha sonra kolaylıkla geri alınabilir.

Standartlara Göre Değerlendirme
Uygulama, ölçümleri önceden tanımlanmış değerlendirme kriterlerine göre değerlendirir. Bu kriterler, yürürlükteki düzenlemelere (yasalar, kılavuzlar, standartlar vb.) dayanır. İzin verilen değerler ölçüm diyagramında ya da tablo halinde gösterilir. Böylece, ölçümün hızlı bir şekilde değerlendirilmesi sağlanır. Değerlendirme kriterleri güncel tutulur ve kullanıcılar Google Play Store üzerinden uygulamaya ilişkin güncellemeleri kolaylıkla edinebilir.

Ölçüm İşlemi Boyunca Rehberlik

Ölçümden önce ilgili bir standart ya da kılavuz seçildiğinde kullanıcı ölçüm işlemi boyunca sezgisel olarak yönlendirilir. Uygulama, ölçülecek noktaya bağlı olarak ölçümün nasıl yapılacağına ilişkin bilgi verir.

Tüm ölçüm noktaları bir listede görüntülenir ve ölçümden sonra tamamlandı olarak işaretlenir. Bu şekilde, kullanıcı gerçekleştirilecek ölçümü her zaman takip eder.

Ölçüm Nesnesi ve Ölçüm Noktası Tanımlama

Kullanıcı, bir ölçüm nesnesi oluşturma ve tanımlama; seri numarası, tür ya da cihaz sahibi gibi ilgili tüm verileri kaydedebilir. Bunun haricinde, ölçüm nesnesi ile birlikte bir barkod ya da QR kodu da kaydedilebilir. Cihazın entegre kamerası sayesinde yeni bir ölçüm gerçekleştirmek için ölçüm nesneleri daha sonra kolay bir şekilde seçilebilir. Sonuç penceresinde ölçüm nesnesi için tüm ölçümleri elde etmek amacıyla bu karakteristik veriler üzerinden filtreleme gerçekleştirilebilir.

Rapor Oluşturma ve Verileri Dışarı Aktarma
Ölçümden hemen ardından ölçümün PDF raporu oluşturulur. Kullanıcı bu PDF’yi doğrudan e-mail ile iletebilir ya da bir depolama ortamına (cihaz, bulut vb.) kaydedebilir. Android cihaza yazıcı bağlı olduğunda rapor hemen yazdırılabilir. İmza ve yorum fonksiyonu, rapor oluştururken kullanılabilecek faydalı özelliklerdendir. Bunun haricinde, cihazın dahili kamerasıyla fotoğraf oluşturmak için bir fonksiyon mevcuttur. Bu fotoğraflar belgeleme amacıyla rapora dahil edilebilir. Ayrıca, ölçüm verilerini ppdx (XML formatı) olarak dışarı aktarmak da mümkündür. Bu şekilde ölçüm verileri diğer yazılım araçları ile açılabilir ve işlenebilir.

 

Almanca, İngilizce, Fransızca, İtalyanca ve İspanyolca dillerinden seçim yapılabilir.

Değerlendirilebilir Standartlar ve Kılavuzlar
ASR 1.7
DIN EN 12453:2017
DHF-TS-011:2018
DIN EN 16005:2012
DIN EN 18650-1:2010
DIN EN 14752
2000/4 EG

DIN EN 81-20

Ölçüm cihazı modellerimiz için yazılım araçlarımızdan birine ihtiyacınız vardır. Yazılım, kapama kuvveti ölçümleri sırasında elde edilen verileri değerlendirmek için kullanılır. Sahip olduğunuz ölçüm cihazına ya da değerlendirme cihazına bağlı olarak farklı yazılımlar indirebilirsiniz.