Kupalı Anemometre PCE-A420

Sip.no.: PCE-A420
1.304,00 TL
1.538,72 TL
4250348700490
PCE-A420
Net fiyat. (Kdv dahil degildir). Arti nakliye bedeli 13,00 TL) net ( Havale / EFT )
Teslimat süresi: 1-2 iş günü

PCE-A420 Kupalı Anemometre

Seçilebilir farklı birimler / Rüzgar yönünden bağımsız ölçüm / 100 noktalı veri kaydedici

PCE-A420 rüzgar hızını ölçmek için kullanılan bir kupalı anemometredir. Çapraz olarak veya kupalı anemometrenin dikey ekseninde yıldız şeklinde sabitlenmiş yatay olarak hizalanmış üç kupa, bir ölçüm sırasında rüzgar hızını kaydeder. Ölçüm prensibi basittir: rüzgar ne kadar güçlü olursa yarı açık plastik kupalar o kadar hızlı döner. Çapraz dönüşün hızı rüzgar hızını belirler.

Kupa anemometresi olarak da adlandırılan bu rüzgar debimetresi, standart çark anemometrelerine kıyasla önemli bir avantaj sunmaktadır. Rüzgar yönü, akış hızının ölçülmesinde çok önemli değildir. Rüzgar hızını doğru bir şekilde ölçebilmek için, çark anemometresinin aksine, tam olarak rüzgar yönünde tutulmasına gerek yoktur.Kupalı Anemometre havaalanında kullanım Kupa yıldızının yönden bağımsız olarak harekete geçmesi, yarım kupaların farklı yönlerde yönlendirilmesini sağlar. Böylece, pürüzsüz ve hafif kupa çapraz en küçük akış hızlarına bile tepki verir. 0,1 m / s veya 0,1 km / s'lik bir çözünürlükle, kupa anemometresinin ölçüm aralığı 0,9 m / s ila 35 m / s veya 2,5 km / s ila 126,0 km / s'dir. Akış hızları için m / s, km / s, deniz mili, mil / s, ft / dak olan farklı birimler vardır.

Kupa anemometresi, dakikadaki dönüş sayısını ve böylece rüzgar hızını çok doğru bir şekilde kaydeder. Rüzgar hızı, kupa anemometresinin LC ekranı (28 x 19 mm) ile rahatça okunabilir. Bu kupa anemometresi, daha sonra tekrar rahatça okunabilen maksimum ve minimum değerleri saklar. Görüntülenen son ölçüm sonuçlarının tekrar görüntülenebilmesini sağlamak için, kupa anemometresinin pratik bir Veri Tutma işlevi de vardır. Ölçüm verileri, faydalı bir 100 noktalı veri kayıt cihazı aracılığıyla kaydedilir ve saklanır.Kupa anemometresi IP 65 koruma sınıfına sahiptir, bu da tüm koşulları karşılar ve bu sayede toz ve nemin girmesine karşı korunur. Kullanılmadığında kupa anemometresinin bataryasından tasarruf etmek için, cihazda bir Otomatik Kapanma işlevi bulunur. Kısa bir süre sonra kupa anemometresi kendi kendine kapanır.

Uygulamalar

Kompakt plastik gövdesi, kullanışlı boyutu ve 180 gramlık düşük ağırlığı nedeniyle PCE-A420 fincan anemometresi maksimum hareketlilik ve esneklik sunar. Bardak anemometresi, mobil rüzgar hızlarının ölçülmesi gereken her yerde kullanılabilir. Uygulama yerinde, bardak anemometresi, 35 m / s'ye varan doğru rüzgar hızı ölçümlerine izin verir. Bu anemometre, yere yakın hızlı ve kesin rüzgar hızlarının kontrol edilmesi gereken yerlerde vazgeçilmezdir. Basit çalışması nedeniyle, bardak anemometresi ayrıca özel kullanım için hava durumu verilerini toplamak için de uygundur. Meteorolojik alanda, daha iyi uluslararası karşılaştırılabilirlik için rüzgar hızı yerden 10 metre yüksekte ölçülür. Bu tür uygulamalar için, sadece rüzgar hızını değil, rüzgar yönü gibi diğer bazı hava parametrelerini de kaydeden sabit sistemler uygundur. Ayrıca, bu tür sabit uygulamalar için, bir ölçüm teknolojisi üreticisi olan PCE Instruments, ürün yelpazesinde uygun anemometrelere sahiptir.

Kupalı Anemometre nedir?

"Ánemon" yunanca rüzgar demektir. Kupalı anemometre, rüzgar hızı ölçümü için kullanılır. Rüzgar hızı ölçümü için en çok kullanılan cihaz kupalı anemometredir. Kupalı anemometre bir dikey eksene ve rüzgarı ölçmek için üç veya dört yumurta benzeri kabuklara sahiptir.

Ölçüm Prensibi

Rüzgar hızı ne kadar güçlüyse Anemotrenin kupaları bir o kadar hızlı döner. Dakikadaki devir sayısı elektronik olarak kaydedilir. Devrimleri saniye veya dakika içinde sayılırsa, rüzgarın hızının ölçüsünü çıkartabiliriz. Çoğunlukla sabit bir ölçü birimi olarak bir çerçeveye monte edilmiş bir rüzgar yönü sensörüyle bağlantılı bir kupalı anemometresi bulabilirsiniz. Bu Kupalı Anemometre PCE-A 420 ama size seyyar ölçümler, yani 35 m/s'ye kadar rüzgar hızı ölçme imkanı sağlar.- 100 okuma için veri kaydedici
- Çok hassas kap kanadı sistemi
- Rüzgar yönü önemli değil
- Seçim için birimlerin çeşitliliği: m / s, km / s, ft / dak, deniz mili veya mil / s
- Giriş koruma IP 65
- MIN, MAX ve HOLD fonksiyonları
- Otomatik kapanma (otomatik bağlantı kesme)
- Geniş LCD'li anemometre

Ölçüm Aralığı0,9 ... 35,0 m/s
2,5 … 126,0 km/h
1,4 … 68,0 knot
1,6 ... 78,2 miles/h
144 ... 6895 ft/min
Çözünürlük0,1 m/s
0,1 km/h
0,1 knot
0,1 mph
1 ft/min
Hassasiyet±2 %
Gösterge
28 x 19 mm LCD-Ekran
GövdePlastik
Güç Kaynağı4 x 1,5 V AAA pil
KupalarPlastik, 135 mm çap
Boyut190 x 40 x 32 mm
Ağırlık180 gr.
Çevre Koşulları0 ... 50 °C

< 80 % n.o.

1 x Kupalı Anemometre PCE-A420,
1 x Pil,
1 x Taşıma Çantası,
1 x Kullanım Kılavuzu.

Kalibrasyon Sertifikası teslimata dahil değildir. Fiyat için irtibata geçiniz.

Eğitim talebiniz varsa irtibata geçiniz.