Sip.no.: PCE-LCM 50

Laboratuvar Mikroskobu PCE-LCM 50

40.326,00 TL
48.391,20 TL
:
4250348722089
PCE-LCM 50
Net fiyat. (Kdv dahil degildir). Arti nakliye bedeli 90,00 TL) net ( Havale / EFT )
Teslimat süresi: 1-2 iş günü

Ürün Bilgisi

Laboratuvar Mikroskop PCE-LCM 50
Video ve görüntü kaydı / Görüntü ayarı için kullanıcı arayüzü / Ayarlanabilir optik büyütme 1 … 4 kat

/ Koruyucu kapak sayesinde kir koruması / 1/3” 3 MP görüntü sensörü / Numunelerin en iyi şekilde
aydınlatılmasını sağlayan LED ışık

PCE Instruments’ın sunduğu laboratuvar mikroskobu PCE-LCM 50, küçük nesnelerin büyütülmesi gereken durumlarda çok yönlülüğü ile ön plana çıkar. Kompakt laboratuvar mikroskobu, gelen ışık ve iletilen ışık laboratuvar mikroskobunun bir birleşimidir ve küçük numuneleri keşfetmek için özel olarak tasarlanmıştır. Laboratuvar mikroskobu, hassas bir şekilde çalışır ve büyütmenin haricinde optimum aydınlatma ve görüntülerin dijital olarak işlenmesi gibi birçok pratik fonksiyonu bir araya getirir.

Analiz sırasında bir fare tıklamasıyla laboratuvar mikroskobunda büyütülen görüntü doğrudan mikro SD kartta kaydedilebilir. Laboratuvar mikroskobunun yaklaştırma katsayısı 8.1 ve 32.4 arasındadır. Bu nedenle, laboratuvar mikroskobu ile çok küçük nesnelerin bile net bir şekilde görünmesi mümkündür. Klasik mikroskobun aksine laboratuvar mikroskobu mercekle çalışmaz; bunun yerine, görüntüyü doğrudan dijital bir ekrana aktarır. Bu kullanışlı özellik, ekip çalışmasını kolaylaştırarak analizlerin daha etkili bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Laboratuvar mikroskobu, görüntülenen görüntülerin dijital olarak işlenmesini kolaylaştırır. Laboratuvar mikroskobu, entegre USB arayüzü aracılığıyla bilgisayara kolaylıkla bağlanabilir.

Laboratuvar mikroskobu PCE-LCM 50’nin ergonomisi birkaç avantaj sağlar. Bunlardan biri, incelenen nesne büyük ve renkli ekranda görüntülendiği için kullanıcının numune görüntüsünü rahat bir şekilde inceleyip analiz edebilmesidir. Diğer bir avantaj da geleneksel laboratuvar mikroskobunun aksine laboratuvar mikroskobu kullanıcısının serbest bir şekilde hareket edebilmesidir. Bu nedenle laboratuvar mikroskobu PCE-LCM 50, özellikle düzenli olarak ya da uzun süreler boyunca laboratuvar mikroskobu kullanan kişiler için uygundur.

PCE Instruments’ın sunduğu laboratuvar mikroskobunun üst kısmında nesneleri doğru ışıkta tutabilmek için 21 LED’ten oluşan bir ışık bulunur. Laboratuvar mikroskobunun alt kısmındaki bir diğer aydınlatma ünitesi de kullanıcının numuneleri incelemesini kolaylaştırır. Laboratuvar mikroskobunun tüm aydınlatması, beş seviyede ayrı ayrı ayarlanabilir. Laboratuvar mikroskobunun parlaklığı manuel ya da otomatik olarak kontrol edilebilir. Bu iki aydınlatma yöntemi ve kapsamlı pozlama ayar seçenekleri ile laboratuvar mikroskobu, analiz edilen hemen hemen her nesneyi aydınlatabilir. Kullanıcı arayüzü, bilgisayar faresi le kullanılabilir.

Laboratuvar Mikroskobu Uygulama Alanları

Laboratuvar mikroskobu, özellikle araştırma ve geliştirmedeki malzemelerin analizi ve belgelemesi için uygundur. Bunun haricinde laboratuvar mikroskobu, kalite güvencesi ve kontrolünde, üretimde, denetimlerde ve hata analizlerinde tercih edilebilir. Laboratuvar mikroskobu PCE-LCM 50, maksimum güvenilirlik ve hassasiyet sunar. PCE Instruments’ın sunduğu laboratuvar mikroskobunun kolay kullanımı sayesinde profesyonel olmayan kişiler tarafından da tercih edilebilir. Sunduğu özellikler ile laboratuvar mikroskobu, onarım ve servis atölyeleri için ideal bir araç haline gelir ve ölçüm sonuçlarının hızlı bir şekilde elde edilmesini sağlar.

Laboratuvar mikroskobu, USB aracılığıyla laptop ya da bilgisayara bağlanabildiğinden yerinde kullanım için idealdir. Böylelikle, inceleme doğrudan belgelenebilir ya da geniş bir kitlenin erişimine sunulabilir. Laboratuvar mikroskobunda bulunan pratik taşıma kolu ve koruyucu kapak kolay taşıma sağlar.


Özellikler

- Ayarlanabilir dijital zoom
- Kolay taşıma için taşıma kolu
- Bilgisayar faresi ile kullanılabilir kullanıcı arayüzü
- Kontrast disk ve şeffaf disk
- Ayarlanabilir optik büyütme
- Video ve görüntü çekimi

Teknik Bilgiler

Optik Zoom8.1 ... 32.4 kat
Optik Lens1 ... 4 kat
Barlow Lens0.3 kat
Dijital Zoom1 ... 10 kat
Maksimum Nesne Yüksekliği4 cm
Sabit Çalışma Mesafesi90.5 mm
Görüntü Sensörü1/3", 3MP
Beyaz DengesiOtomatik olarak ya da bir tuşa basarak
Ekran Çözünürlüğü1024 x 600 piksel
Kare Hızı30 fps
Piksel Boyutu2.75 x 2.75 μm
ArayüzUSB 2.0
  
Güç Kaynağı

Birincil: 100 ... 240 V
İkincil: 12 V, 1 A

  
Üst Işık21 x 20 mA LED ışık, 5 seviyede ayarlanabilir
Alt Işık7 x 20 mA LED, 5 seviyede ayarlanabilir
Çevre Koşulları-5 ... 40 °C, 45 ... 85% n.o
Boyut300 x 225 x 270 mm
AğırlıkYaklaşık 2.3 kg

Teslimat İçeriği

1 x Laboratuvar Mikroskop PCE-LCM 50,
1 x USB Fare,
1 x Mikro SD Kart,
1 x Koruyucu Kapak,
1 x Kontrast Disk (siyah/beyaz),
1 x Şeffaf Disk,
1 x Güç Adaptörü,
1 x Koruyucu Kılıf,
1 x Kullanım Kılavuzu.