Abbe Refraktometre PCE-DRB 10

Sip.no.: PCE-DRB 10
152.487,00 TL
182.984,40 TL
4250348718594
PCE-DRB 10
Net fiyat. (Kdv dahil degildir). Arti nakliye bedeli 47,00 TL) net ( Havale / EFT )
Teslimat süresi: 1-2 iş günü
Abbe Refraktometre PCE-DRB 10
Kırılma indisi ve Brix ölçümü / Arka aydınlatma / Termostat bağlantısı / Büyük dokunmatik ekran /
Farklı kullanıcı ve numune kimlikleri (ID) için hafıza / RS-232 arayüzü

Abbe Refraktometre Fonksiyonu

Abbe refraktometre PCE-DRB 10 ile kırılma indisi ve Brix değeri hassas bir şekilde belirlenebilir. Abbe refraktometre, sıvı, viskoz ve katı numuneleri test etmek için uygundur. Abbe refraktometre ile gerçekleştirilen ölçüm, numunenin bulanıklığından, viskozitesinden, şeffaflığından ya da emiliminden bağımsızdır. Abbe refraktometre, kırılma indisini 1.300 … 1.7000 nD; Brix değerini de 0 … 100% arasında görüntüler. Bu ölçüm parametrelerine ek olarak abbe refraktometrede yüksek hassasiyet bulunur. Abbe refraktometre, çeşitli ayarlar aracılığıyla farklı gereksinimlere göre ayarlanabilir.

Tüm ayarlar abbe refraktometrenin net ve kolay okunabilir LED dokunmatik ekranı üzerinden yapılabilir. Ayrıca, abbe refraktometre her başlatıldığında ekran üzerinden kalibre de edilebilir. Kalibrasyon, abbe refraktometrenin hatasız ölçümler sağlaması için gerekli bir işlemdir ve kullanım esnasında da gerçekleştirilebilir. Abbe refraktometre ile elde edilen ölçüm verileri hafızada kaydedilebilir ve daha sonraki analizler için kullanıcı kimliği, numune kimliği ya da tarihe göre tekrar alınabilecek şekilde sistemde okunur. Abbe refraktometrede gün ışığı, akkor lambalar ya da floresan lambalar gibi yaygın ışık kaynaklarının neden olduğu ölçüm hatalarını önlemek için numune kapağı üstten kapatılır. Kırılma indisi artan sıcaklık ile değiştiğinden ve ölçüm sırasında bunun göz önünde bulundurulması gerektiğinden sabit sıcaklıklar sağlamak için abbe refraktometreye termostat bağlanabilir.

Işığın kırılması büyük ölçüde ışığın dalga boyuna ve sıvıya bağlı olarak sıcaklığa da bağlıdır. Bu nedenle, abbe refraktometre ile ölçümler 20 °C’de gerçekleştirilmelidir. Örneğin, ölçüm, kontrol edilecek maddenin kaynama sıcaklığında yapılacaksa standart sıcaklık geçersiz olur. Abbe refraktometrenin üretiminde kullanım aralığını önemli ölçüde arttıran ve abbe refraktometrenin uzun ömürlü olmasını garanti eden kimyasallara dayanıklı malzemeler kullanılmıştır.


Abbe Refraktometre Uygulama Alanları

Abbe refraktometre kimya, ilaç, petrokimya, gıda, kağıt ve kağıt hamuru, içecek, atık su, metal işleme, otomotiv ve soğutma sıvısı endüstrilerinde yaygın olarak kullanılır.

Bunun haricinde, abbe refraktometre, ham madde, yardımcı malzemeler ve işletme malzemelerinin yanı sıra yarı mamul ve son ürünlerin konsantrasyon tespitlerini de gerçekleştirir. Katı madde içeriğinin test edilmesi, geliştirme, araştırma ve üretimde çeşitli endüstrilerde son derece önemlidir ve bu işlem genelde abbe refraktometre kullanılarak gerçekleştirilir. İçecek endüstrisinde şeker içeriği ve şeker konsantrasyonunun kontrolü son derece önemli bir önlem olduğundan rutin analizlerin bir parçasıdır.


Abbe Refraktometre Ayarı ve Kalibrasyonu

Şirketin test ekipmanı kılavuzunda belirtilen test kriterlerini ve test aralıklarını yerine getirmek ya da bunlara uymak için abbe refraktometre PCE Instruments’ın test ve kalibrasyon laboratuvarına gönderilebilir. Sertifikalı standartlar kullanılarak abbe refraktometre kalibre edilir ve şirket için ISO kalibrasyon sertifikası hazırlanır. Böylece, bir denetim sırasında abbe refraktometrenin teknik özelliklerinde belirtilen maddelere uyulabilir.

Abbe refraktometre PCE-DRB 10, çeşitli parametrelerin çok fonksiyonlu analizi için modern ve yüksek hassasiyeti bulunan bir ölçüm cihazıdır ve bu nedenle tüm şirket ve laboratuvarlar için gereklidir.


- Kırılma indisi ve şeker içeriği ölçümü
- Sağlam gövde
- Termostat bağlantısı
- Sabit kullanım için
- LED dokunmatik ekran
- Ölçüm verisi kaydı

Ölçüm Aralığı Kırılma İndisi
1.3000 ... 1.7000 nD
Çözünürlük
0.0001 nD
Hassasiyet
± 0.0001 nD
  
Ölçüm Aralığı Şeker İçeriği0 ... 100%
Çözünürlük0.1%
Hassasiyet± 0.1%
  
Ölçüm Aralığı Sıcaklık0 ... 95 °C
Çözünürlük0.1 °C
Hassasiyet± 0.3 °C
  
Diğer Teknik Özellikler 
Hafıza100 hafıza konumu
ArayüzRS-232
Dalga Boyu589 nm
Çevre Koşulları10 ... 35 °C
Depolama Koşulları-20 ... +60 °C
Güç Kaynağı100 ... 240 V AV, frekans 50 / 60 Hz
KalibrasyonTek noktalı kalibrasyon
Ekran5.6 inç LED dokunmatik ekran
Boyut360 x 240 x 150 mm (U x G x Y)
Ağırlık4 kg

1 x Abbe Refraktometre PCE-DRB 10,
1 x Güç Fişi,
1 x Fabrika Kalibrasyon Sertifikası,
1 x Kullanım Kılavuzu.