Radyasyon Ölçüm Cihazı Corentium PLUS

Sip.no.: Corentium PLUS
7.599,00 TL
8.966,82 TL
Corentium PLUS
Net fiyat. (Kdv dahil degildir). Arti nakliye bedeli 13,00 TL) net ( Havale / EFT )
Teslimat süresi: 1-2 iş günü

Radon-Monitor / Binalarda Radon Gaz Oranını ölçer / Yazılım teslimata dahildir / Yüksek hassasiyet / Kolay kullanım / Uzun Pil ömrü / Çeşitli ölçüm modu

Dijital Radon Monitor Corentium PLUS bina içindeki Radon Gaz Oranını ölçer. Radon-Monitor Corentium PLUS bütün verileri Wireless-Interface (Arayüz) sayesinde bütün verileri bilgisayara aktarabilir. Ondan sonra veriler Yazılım sayesinde değerlendirilebilir ve analiz edilebilir. Ayrıca ölçüm değerleri Yazılım ile görselleştirilebilir.

Radon Monitor Corentium PLUS iz detektörün dijital versiyonudur ve Radon'un kanıtı ölçüm bölmesindeki difüzyon ile gerçekleşmektedir. Bu işlemde Radon parçalanır ve silisyum fotodiyot üzerine ışınlar. Parçacıkların çarpmasında küçük bir akım sinyali oluşturulur ve Ölçüm Cihazı tarafından güçlendirilir. Amplitüd ölçüm değeri olarak görüntülenir.

Bir günün ortalama değer hesaplaması İzotoplar Radon 222'nin, Polonyum 218'in ve Polonyum 214'ün sayıları üzerinden gerçekleşir. Uzun süreli ölçümlerin ortalama değer hesaplaması sadece İzotoplar Radon 222 sayısı üzerinden gerçekleşir. Akü periodik olarak kendini kalibre eder ve veriler 2 saatlik çözünürlükte kaydedilir. Her an güvenilir sonuçlar sunulabilmesi için Ölçüm Cihazı referans aletleri ile kalibre edilmiştir. Referans aletleride laboratuvarlarda kalibre edilir. Pil'in ömrü normal şartlar altında üç senedir.

Radon-Monitor'u kullanmak için cihazın ölçüm işlemi hakkında ek bilgiye sahip olunması gerekmemektedir. Radon-Monitor kurulduktan sonra kendisi ölçümleri otomatik olarak gerçekleştirmektedir. Radon konusu ve kriterler hakkında geniş bilgiye bu sayfanın alt tarafından veya Radon Ölçüm Cihazları sayfasından ulaşabilirsiniz. Radon-Monitor'un arkasında bulunan delik duvara montaj yuvası değildir ve duvara montaj edildiği taktirde ölçüm sonuçlarını çarpmaktadır ve doğru değer vermemektedir. Bunun için Radon-Monitor'u Ekran tarafı ile değil, arka tarafı ile düz şekilde yatırılması ve bir yere konması tavsiye edilir. Bu çoğu radyasyon güvenlik kurumları tarafından tavsiye edilmektedir. Ayrıca Radon-Monitor zemin ile bağlı olan odalarda kullanılması gerekmektedir. Bu Ölçüm Cihazı duvardan 25 cm, yerden 50 cm ve havalandırmalardan 150 cm uzaklıkta olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Radon-Monitor Corentium PLUS Piller takıldıktan sonra hemen kullanıma hazırdır. 

Burada Radon-Monitor Corentium PLUS ve bu cihaza benzer çeşitli cihazlar hakkında daha fazla bilgiyi bulabilirsiniz. Bu Radon-Monitor Corentium PLUS'nun teknik bilgileri için aşağıdaki teknik özelliklere bakınız. Radon-Monitor Corentium PLUS ya da web sitemizde bulunan diğer cihazlar hakkında sorularınız varsa teknisyenlerimiz ve mühendislerimiz sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaklardır.Özellikler
- Kolay kullanım
- Çok güvenilir
- 80 haftaya kadar ölçüm yapmakta
- LCD Ekran

 
- Yazılım teslimata dahildir
- Uzun Pil süresi
- Binalarda gaz ölçümü için
- Yüksek hassasiyetTeknik Özellikler

100 Bq/m³'de Duyarlılık 
Ortalama değer 1 GünSaat başı 2 Sayım
Ortalama değer 7 GünSaat başı 0,3 Sayım
Ortalama değer uzun süreli ölçümSaat başı 0,3 Sayım
Hassasiyet 
Ortalama değer 7 Gün100 Bq/ m³'de bir hafta sonra < 20 %
Ortalama değer uzun süreli ölçüm100 Bq/ m³'de bir ay sonra < 10 %
Dahili Hafıza Kapasitesi 
80 GündeHer 2 saat'de bir ölçüm
80 HaftadaGünde bir ölçüm
Genel Teknik Özellikler 
Güç Tüketimi< 250 µW
Mutlak Hassasiyet±5 %
Boyutlar120 x 69 x 22,5 mm
Ağırlık130 gr.
YöntemEnerji Spektroskopi
Sabit Difüzyon Süresi80 dakika
Güç Kaynağı3 x AAA Piller
3 sene Pil ömrü

Teslimat İçeriği;
1 x Radon-Monitor Corentium PLUS,
1 x Yazılım,
1 x Kullanım Kılavuzu.