Radyasyon Ölçüm Cihazı Canary Radon Monitor

Sip.no.: Corentium Home
1.503,00 TL
1.773,54 TL
Corentium Home
Net fiyat. (Kdv dahil degildir). Arti nakliye bedeli 13,00 TL) net ( Havale / EFT )
Teslimat süresi: 1-2 iş günü

Uzun süreli Radon ölçümü için Radon-Monitor Canary / Kısa ve uzun süreli ortalama ölçümler için / Ağır hastalıklara karşı önlem amaçlı / 0 ... 35000 Bq/m³ ölçüm aralığı (Cihazın üst ölçüm sınırı)


Radon-Monitor Canary ile uzun bir süre boyunca Radon konsantrasyonu ölçümü gerçekleştirilebilir. Böylece Radon-Monitor Canary ile günlük veya haftalık orta değer ve ayrıca geçmiş senenin kümülatif değeri belirlenebilir. Pil ile kullanılan Radon-Monitor sade yapısı sayesinde daire, ev veya fabrika gibi çeşitli yerlere kolayca monte edilebilir ve oralarda havanın Radon konsantrasyonunu ölçebilir. Konvansiyonel teknolojiler Radon-Monitor'un aksine oldukça karmaşıktır ve daha fazla hazırlanma süresine gerek duymaktadır. Radon-Monitor Canary sayesinde kullanıcı binaya giren Radon'u kolayca tespit edebilir. Cihaz belirli süre zarfında çeşitli odalarda Radon konsantrasyonunu ölçerek tespiti gerçekleştirmektedir.
Radon-Monitor kullanımı kullanıcıya Radon sızıntı yerlerini tespit etmekte yardımcı olmaktadır ve böylece kullanıcı kalifiye personel çağırmadan sızıntıyı kendi kapatabilir.
Radon-Monitor'u kullanmak için cihazın ölçüm işlemi hakkında ek bilgiye sahip olunması gerekmemektedir. Radon-Monitor kurulduktan sonra kendisi ölçümleri otomatik olarak gerçekleştirmektedir. Radon konusu hakkında ve kriterler hakkında geniş bilgiyi bu sayfanın alt tarafından veya Radon Ölçüm Cihazları sayfasından alabilirsiniz.
Radon-Monitor'un arkasında bulunan delik duvara montaj yuvası değildir ve duvara montaj edildiği takdirde ölçüm sonuçlarını çarpmaktadır ve doğru değer vermemektedir. Bunun için Radon-Monitor'u Ekran tarafı ile değil, arka tarafı ile düz şekilde yatırılması ve bir yere konması tavsiye edilir. Bu çoğu radyasyon güvenlik kurumları tarafından tavsiye edilmektedir. Ayrıca Radon-Monitor zemin ile bağlı olan odalarda kullanılması gerekmektedir. Bu Ölçüm Cihazı duvardan 25 cm, yerden 50 cm ve havalandırmalardan 150 cm uzaklıkta olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.
Kullanıcı Radon-Monitor ile ölçümlere pilleri taktıktan sonra başlayabilir. Yaklaşık 5 dakika sonra sağ üst köşede ölçüm indikatörü yanıp sönmeye başlar. Bu ölçüm gerçekleşmekte olduğu anlamına gelmektedir. Eğer ölçüm esnasında ekranda "ERR ###" çıkarsa piller değiştirilmesi gerekmektedir. Eğer ekranda "9999 Bq/m³" gösterilirse Radon-Monitor maksimum gösterge değerine ulaştığı ve yakl. 10.000 Bq/m³ ölçüm değerine ulaşıldığı anlamına gelir. Bu değer çok yüksek Radon konsantrasyonuna ulaşıldığın göstergesidir ve sağlık açısında çok zararlı olduğu ve bir an önce önlem alınması anlamına gelir. 
Burada Radon-Monitor Canary ve bu cihaza benzer çeşitli cihazlar hakkında daha fazla bilgiyi bulabilirsiniz. Bu Radon-Monitor Canary'nin teknik bilgileri için aşağıdaki teknik özelliklere bakınız. 
Radon-Monitor Canary ya da web sitemizde bulunan diğer cihazlar hakkında sorularınız varsa teknisyenlerimiz ve mühendislerimiz sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaklardır.Özellikler

-Rn-Toplama yöntemleri olarak alfa spektrometresi
-Çeşitli ölçüm aralıkları seçileribilir
-Maksimum gösterge değeri: 9999 Bq/m³

 

-Sağlam gövde
-Pil ömrü yaklaşık 2,5 Sene üstündedir
-En yüksek ölçüm değeri 35.000 Bq/m³


 Teknik Özellikleri

Radon-Toplama YöntemleriPasif Radon-Yayılma Odası
Radon-Ölçüm MetoduAlfa Spektrometresi
Hassasiyet 
1-Gün-Kısa Süre Ölçüm100 Bq/ m³'de ~1,3 Nabız/Saat
7-Gün-Uzun Süre Ölçüm100 Bq/ m³'de ~0,3 Nabız/Saat
Bağıl Hassasiyet 
Kısa Süre (7 Gün)100 Bq/ m³'de bir hafta sonra < 20 %
Uzun Süre100 Bq/ m³'de bir ay sonra < 10 %
Genel Teknik Özellikler 
Mutlak Hassasiyet< 5 %
Güç Kaynağı3 x AAA Pil
Elektriksel Güç250 mW
Boyutlar120 x 69 x 22,5 mm
Ağırlık130 gr. (Piller dahil)
Çalışma ÇevresiSıcaklık: 0 ... +40 °C
Bağıl Nem: < 95
Ölçüm Aralığı0 (alt kanıt limiti)
9999 Bq/m³ (en yüksek gösterge değeri)
35000 Bq/m³ (Cihazın maks. ölçüm limiti)
Veri Kaydı1 Saat zaman çözünürlüğü: 7 Gün
2 Saat zaman çözünürlüğü: 80 Gün'e kadar
24 Saat zaman çözünürlüğü: 80 Hafta
Pil Ömrü> 2,5 Sene

Teslimat İçeriği;
1 x Radon-Monitor Canary,
1 x Kullanım Kılavuzu.