Sip.no.: PCE-PH 16-TUM 20-KIT

pH Metre PCE-PH 16-TUM 20-KİT Yüzme Havuzu için

21.271,00 TL
25.525,20 TL
PCE-PH 16-TUM 20-KIT
Net fiyat. (Kdv dahil degildir). Arti nakliye bedeli 90,00 TL) net ( Havale / EFT )
Teslimat süresi: 1-2 iş günü

Ürün Bilgisi

pH Metre PCE-PH 16-TUM 20-KİT

pH ölçer / Bulanıklık ölçer / Kolay kullanım / Çeşitli parametreler

Nötr pH değeri, yüzme havuzlarındaki ve havuzlardaki iyi su kalitesi için temel bir gereksinimdir. Suyun pH değerinin uygun olmaması, pek çok şeyin yanı sıra ciltte tahrişe ve gözde iritasyona neden olabilir. Bu nedenle, havuz suyunun pH değerinin düzenli olarak kontrol edilmesi son derece önemlidir. PCE Instruments tarafından sunulan ve yüzme havuzlarında ve havuzlarda kullanım için uygun olan kullanımı kolay pH metre ile düzenli kontroller gerçekleştirmek kolaydır.

pH metrenin ± 0.1 pH hassasiyeti ve 0.01 pH çözünürlüğü sayesinde hassas ölçümler gerçekleştirilebilir. pH metre kullanılarak pH değerinin düzenli olarak kontrol edilmesi ihmal edildiğinde bağlantı parçaları ve diğer metalik malzemeler hasar görebilir. pH değerinin ayarlanmaması da havuzda bulunan kimyasallarda olumsuz etkilere sebep olur.

pH metre (havuzlar için) ile pH değeri kolay bir şekilde belirlenebilir. pH metre (havuzlar için) ile ölçüm gerçekleştirmek için elektrodun koruyucu kapağı çıkarılmalıdır. pH metre elektrodu hızlı ve kapsamlı bir şekilde temizlenmelidir. Elektrod, pH nötr bir sıvı ile temizlendikten sonra pH metre kullanıma hazır hale gelir. pH metre (havuzlar için), bir tuşa basılarak hızlı ve kolay bir şekilde açılır. Ardından, pH metre elektrodu havuz suyuna batırılabilir. Ölçüm sonuçları birkaç saniye içinde pH metre ekranında görüntülenir. pH metrede bulunan veri tutma (data hold) fonksiyonu ölçüm değerlerinin kaydedilmesini sağlar. Ölçüm değerini ekranda dondurmak için “HOLD” tuşuna basmak yeterlidir. pH metre elektrodunun her ölçümden sonra pH nötr bir sıvı ile temizlenmesi önerilir. BNC konektörü aracılığıyla ek elektrodlar pH metreye bağlanabilir. pH metre, kolay kullanımı sayesinde başka bir elektroda kolay bir şekilde ayarlanabilir.

Uzun ömürlü hassas ölçüm sonuçlarının elde edilmesini sağlamak için pH metrenin (havuzlar için) düzenli aralıklarda ayarlanması ya da kalibre edilmesi gerekir. pH metrenin çok çaba sarf edilmeden istenildiğinde manuel olarak ayarlanması mümkündür. pH metrenin ayarlanması için pH metre elektrodunun pH 7 çözeltisine batırılması yeterlidir. Değer stabilize olduğunda, ekranın üst kısmındaki kalibrasyon vidası, pH metrenin teslimat içeriğinde yer alan tornovida ile doğru ölçüm değerini ayarlamak için kullanılabilir. Ölçüm sonucu diğer kalibrasyon çözeltileri (pH 4 ve pH 10 gibi) kullanılarak da kontrol edilebilir. 

pH metre (havuzlar için) uygulama alanları
pH metre (havuzlar için), su kalitesine önem veren tüm yüzme havuzu sahipleri için ideal ölçüm cihazıdır. Dengesiz pH seviyeleri havuz suyunun dengesini bozabileceği gibi ciltte tahrişe ve gözde iritasyonuna neden olabilir; bağlantı parçalarına zarar verebilir ve havuz kimyasallarını etkileyebilir.
 

PCE Instruments tarafından üretilen pH metre (havuzlar için), kullanım kolaylığı ve güvenilirliği kompakt tasarım ile birleştirir. Pil ile çalışan pH metre (havuzlar için) küçük, kullanışlı ve sağlam olduğundan mobil kullanım için uygundur. pH metre (havuzlar için), özellikleri ve kolay kullanımı sayesinde deneyimsiz kullanıcılar tarafından da kullanılabilir. pH metre (havuzlar için), maksimum güvenilirlik ve hassas ölçüm sonuçları garanti eder. 

Aksesuar
pH elektrodları zamanla tıkanabildiğinden ölçüm hataları meydana gelebilir. pH metre, yüksek hassasiyetin elde edilmesini sağlamak için PCE Instruments tarafından temin edilebilen  kalibrasyon çözeltisi (pH 4.01 ve pH 7.01) ile düzenli olarak kalibre edilmelidir. PCE Instruments, pH metreler için CAL-PCE-PH ISO kalibrasyon sertifikası sunar. Kalibrasyon sertifikaları, müşterilere özel olarak verilir ve pH metrenin yıllık yeniden kalibrasyonu PCE Instruments tarafından yapılabilir. Kalibrasyon sertifikası ile pH metrenin hassasiyeti kanıtlanabilir ve belgelenebilir.
 

pH metrenin (havuzlar için) en iyi şekilde temizlenmesi için PCE Instruments tarafından temin edilebilen temizleme çözeltisi pepsin/hidroklorik asit PCE-GCS-500 (500 ml) kullanılabilir. pH elektrodu, kirlenmeyi ve kirlenmenin neden olduğu ölçüm hatalarını önlemek için ideal olarak her kullanımdan sonra temizleme çözeltisi ile düzenli olarak temizlenmelidir.


Özellikler

PCE-PH 16
- Küçük ve kullanışlı
- Mobil kullanım için ideal
- BNC bağlantısı ile değiştirilebilir elektrod
- 3 x 1.5V (LR44 AG-13 pil)
- Hassasiyet: ± 0.1 pH
- Kolay kullanım

PCE-TUM 20
- Büyük LCD ekran (41 x 34 mm)
- Gerçek zamanlı saat
- Yüksek hassasiyet
- ISO 7027 ile uyumlu
- Kızılötesi bulanıklık ölçüm yöntemi
- Dağınık ve yayılan ışık ölçümü
- Veri tutma
- Maks. / Min. Veri kaydı
- 0 NTU ve 100 NTU kalibrasyonu
- Kompakt, darbeye karşı dayanıklı gövde
- Otomatik kapanma (5 dk sonra)

Teknik Bilgiler

PCE-PH 16 
Ölçüm Aralığı0.00 ... 14.00 pH
Hassasiyet± 0.1 pH (20 °C’de), ± 0.2 pH
Çözünürlük0.01 pH
AyarlamaManuel tek nokta ayarı
Güç Kaynağı3 x 1.5V (LR44 AG-13 pil)
Çevre Koşulları0 ... 50 °C
Boyut175 x 51 x 25 mm
AğırlıkYaklaşık 57 g
  
PCE-TUM 20 
Ölçüm Aralığı0.00 … 50.0 NTU ve 50 … 1000 NTU
Çözünürlük0.01 ve 1 NTU
HassasiyetÖlçüm aralığının ± 5%’i ya da  ± 0.5 NTU
Işık KaynağıLED, 850 nm kızılötesi
Sensör ÖmrüSınırsıza yakın
Işık DedektörüFotodiyot
Ölçüm Süresi< 10 sn
Pil6 x 1.5V AAA pil
Çevre KoşullarıMaks. 50°C, maks. 85% n.o
Boyut155 x 76 x 62 mm
Ağırlık320 g

Teslimat İçeriği

1 x pH Metre PCE-PH 16-TUM 20-KİT,
1 x Bulanıklık Ölçer PCE-TUM 20,
1 x Tornavida,
2 x Kalibrasyon Standartları (0 NTU ve 100 NTU),
2 x Ölçüm Küveti,
1 x Temizleme Çözeltisi,
1 x Temizleme Bezi,
3 x 1.5V LR44 AG-13 Pil,
6 x 1.5V AAA Pil,
1 x Taşıma Çantası,
1 x Kullanım Kılavuzu.

Bilgi İndirme