pH Metre Kiti (Yüzme Havuzu için) PCE-PH 16-TUM 20-KIT

Sip.no.: PCE-PH 16-TUM 20-KIT
6.839,00 TL
8.070,02 TL
PCE-PH 16-TUM 20-KIT
Net fiyat. (Kdv dahil degildir). Arti nakliye bedeli 13,00 TL) net ( Havale / EFT )
Teslimat süresi: 1-2 iş günü
pH Metre Kiti (Yüzme Havuzu için) PCE-PH 16-TUM 20-KIT

pH ölçer / Bulanıklık ölçer / Kolay kullanım / Çeşitli parametreler

Nört pH değeri, yüzme havuzlarında ve havuzlardaki su kalitesi için temel bir gereksinimdir. Suyun ph değerinin doğru olmaması, cilt ve göz iritasyonuna ve diğer şeylere neden olabilir. Bu nedenle, havuz suyunun pH değerinin düzenli olarak kontrol edilmesi büyük önem taşır. Bu kontrol, yüzme havuzları ve diğer havuzlarda kullanım için uygun olan PCE pH metre kiti ile kolaydır. ± 0.1 pH hassasiyeti ve 0.01 pH çözünürlüğü bulunan cihaz ile tam ölçümler gerçekleştirilebilir. pH değeri düzenli olarak kontrol edilmediğinde bağlantı parçaları ve diğer metalik malzemeler hasar görebilir.

PCE ph mete kiti ile ph değeri kolaylıkla ölçülebilir. Ölçüm gerçekleştirmek için, elektrodun koruyucu kapağı çıkarılmalıdır. Elektrod, kolay ve kapsamlı bir şekilde temizlenebilir. Elektrod pH nötr sıvı ile temizlendikten sonra kullanıma hazır hale gelir. Cihaz, bir tuşa basılarak hızlı ve kolay bir şekilde açılır. Sonrasında, elektrodun havuz suyuna yerleştirilmesi gerekir. Birkaç saniye içinde ekranda ölçüm sonucu görüntülenir. Veri tutma fonksiyonu, ölçüm değerlerinin kaydedilmesini sağlar. Ölçüm değerini dondurmak için, “Hold” tuşuna bir defa basılması yeterlidir. Her ölçümden sonra, elektrodun pH nötr sıvısı ile temizlenmesi önerilir. BNC bağlantısı kullanılarak cihaza ek elektrodlar bağlanabilir. Kolay kullanımı sayesinde cihaz, diğer elektrodlara kolaylıkla ayarlanabilir.

Uzun ömürlü hassas ölçüm sonuçlarını sağlamak için, cihaz düzenli aralıklarda ayarlanabilir ya da kalibre edilebilir. Cihaz, çok çaba sarf etmeden istenildiğinde manuel olarak ayarlanabilir. Elektrodu pH 7 çözeltisine batırmak yeterlidir. Değer stabilize olduğunda, doğru ölçüm değeri tornavida kullanılarak ekranın üstündeki kalibrasyon vidası ile ayarlanabilir. Diğer kalibrasyon çözeltileri (pH 4 ve pH 10 gibi) kullanılarak da sonuç kontrol edilebilir.


pH Metre uygulama alanları
Cihaz, su kalitesine önem veren tüm yüzme havuzu sahipleri için ideal ölçüm cihazıdır. Dengesiz pH seviyeleri havuz suyunun dengesini bozabilir, cilt ve göz iritasyonuna neden olabilir; bağlantı parçalarına zarar verebilir ve havuz kimyasını bozabilir. PCE Teknik Cihazlar tarafından üretilen ph metre, kullanım kolaylığı ve hassasiyeti kompakt tasarım ile birleştirir. Pil ile çalışan cihaz küçük, kullanışlı ve sağlamdır; bu nedenle mobil kullanım için uygundur. Cihaz, deneyimsiz kullanıcılar tarafından da kullanılabilir. PCE pH metre kiti, maksimum güvenilirlik ve hassas ölçüm sonuçları garanti eder.

Ekipman
pH elektrotları zamanla tıkanabilir ve bu da ölçüm hatalarına neden olabilir. Yüksek hassasiyetin devamlılığını sağlamak için cihaz, PCE Teknik Cihazlar’dan temin edilebilen (pH 4.01 ve pH 7.01) kalibrasyon çözeltisi ile düzenli olarak kalibre edilmelidir. PCE Teknik Cihazlar, pH metreler için CAL-PCE-PH ISO kalibrasyon sertifikası sunar. Kalibrasyon sertifikaları, müşteriler için özel olarak verilir ve pH metrenin ölçüm hassasiyetini şartnamelere uygun olarak belgelemek amacıyla PCE Teknik Cihazlar’da yıllık yeniden kalibrasyon da yapılabilir. Cihazın en iyi temizliği için, PCE Teknik Cihazlar’dan temin edilebilen bir temizleme çözeltisi pepsin / hidroklorik asit PCE-GCS-500 (500 ml) bulunur. Elektrod, kontamineyi ve bunun neden olduğu ölçüm hatalarını önlemek için ideal olarak her kullanımdan sonra temizleme çözeltisi ile düzenli olarak temizlenmelidir.

PCE-PH 16
- Küçük ve kullanışlı
- Mobil kullanım için ideal
- BNC bağlantısı ile değiştirilebilir elektrod
- 3 x 1.5V (LR44 AG-13 pil)
- Hassasiyet: ± 0.1 pH
- Kolay kullanım

PCE-TUM 20
- Geniş LCD ekran (41 x 34 mm)
- Gerçek zamanlı saat
- Yüksek hassasiyet
- ISO 7027 ile uyumlu
- Kızılötesi bulanıklık ölçüm yöntemi
- Dağınık ve yayılan ışık ölçümü
- Veri tutma
- Maks. / Min. Veri kaydı
- 0 NTU ve 100 NTU kalibrasyonu
- Kompakt, darbeye karşı dayanıklı gövde
- Otomatik kapanma (5 dk sonra)


PCE-PH 16 
Ölçüm Aralığı0.00 ... 14.00 pH
Hassasiyet± 0.1 pH (20°C’de), ± 0.2 pH
Çözünürlük0.01 pH
AyarlamaManuel tek nokta ayarı
Güç Kaynağı3 x 1.5V (LR44 AG-13 pil)
Çevre Koşulları0 ... 50°C
Boyut175 x 51 x 25 mm
AğırlıkYaklaşık 57 g
  
PCE-TUM 20 
Ölçüm Aralığı0.00 … 50.0 NTU ve 50 … 1000 NTU
Çözünürlük0.01 ve 1 NTU
HassasiyetÖlçüm aralığının ± 5%’i ya da  ± 0.5 NTU
Işık KaynağıLED, 850 nm kızılötesi
Sensör ÖmrüSınırsıza yakın
Işık DedektörüFotodiyot
Ölçüm Süresi< 10 sn
Pil6 x 1.5V AAA pil
Çevre KoşullarıMaks. 50°C, maks. 85% n.o
Boyut155 x 76 x 62 mm
Ağırlık320 g

1 x pH Metre Kiti (Yüzme Havuzu için) PCE-PH 16-TUM 20-KIT,
1 x Bulanıklık Ölçer PCE-TUM 20,
1 x Tornavida,
2 x Kalibrasyon Standartları (0 NTU ve 100 NTU),
2 x Ölçüm Küveti,
1 x Temizleme Çözeltisi,
1 x Temizleme Bezi,
3 x 1.5V LR44 AG-13 Pil,
6 x 1.5V AAA Pil,
1 x Taşıma Çantası,
1 x Kullanım Kılavuzu.