pH Metre Kiti (Yüzme Havuzu için) PCE-PH 16-TUM 20-KIT

Sip.no.: PCE-PH 16-TUM 20-KIT
4.787,00 TL
5.648,66 TL
PCE-PH 16-TUM 20-KIT
Net fiyat. (Kdv dahil degildir). Arti nakliye bedeli 13,00 TL) net ( Havale / EFT )
Teslimat süresi: 1-2 iş günü

Yüzme havuzu için pH metre kiti
pH metre / Bulanıklık ölçer / Kolay kullanım / Çeşitli parametreler
Yüzme havuzlarında ve havuzlarda iyi su kalitesi için nötr pH değeri temel bir gerekliliktir. Suyun pH değeri yanlışsa, diğer şeylerin yanı sıra cilt ve göz tahrişine neden olabilir. Bu nedenle havuz suyunun pH değeri için düzenli olarak kontrol edilmesi önemlidir. Bu, yüzme havuzlarında ve havuzlarda kullanıma uygun, PCE Instruments'ın kullanıcı dostu havuz pH metresi ile özellikle kolay, hassas ve rahattır.

 

± 0.1 pH hassasiyeti ve 0.01 pH çözünürlüğü ile Havuz pH metre ile hassas ölçümler yapılabilir. Havuz pH metre ile pH değerinin düzenli olarak kontrol edilmemesi, bağlantı parçalarına ve diğer metalik malzemelere zarar verebilir. Yetersiz bir pH değeri de havuz kimyasallarının olumsuz etkisine sahiptir.


Havuz pH metresinin kullanılması, pH değerinin belirlenmesini özellikle kolaylaştırır. Havuz pH metre ile ölçüm yapmak için önce elektrotun koruyucu başlığı çıkarılmalıdır. Elektrot hızlı ve derinlemesine temizlenebilir. Elektrodu pH nötr bir sıvıyla temizledikten sonra havuz pH metre hemen kullanıma hazırdır. Havuz pH metre, bir düğmeye basılarak hızlı ve kolay bir şekilde etkinleştirilebilir. Artık elektrot havuz suyuna daldırılabilir. Havuz pH metresinin ekranı, birkaç saniye içinde ölçüm sonuçlarını net bir şekilde okunaklı olarak gösterir. Havuz pH metrenin pratik veri tutma işlevi, ölçülen değerlerin kaydedilmesini sağlar. Ölçülen değeri dondurmak için, "HOLD" düğmesine bir kez basılması yeterlidir.

Üretici, havuz pH metrenin elektrodunun her ölçümden sonra pH nötr bir sıvıyla temizlenmesini önerir. Alternatif elektrotlar, BNC konektörü kullanılarak havuz pH metreye de bağlanabilir. Kullanım kolaylığı sayesinde, pH metre kolaylıkla başka bir elektroda ayarlanabilir.
Hassas uzun vadeli ölçüm sonuçları sağlamak için havuz pH metre düzenli aralıklarla ayarlanmalı veya kalibre edilmelidir. Havuz pH metre, herhangi bir zamanda çok fazla çaba harcamadan manuel olarak ayarlanabilir. Havuz pH metrenin ölçüm elektrodunu pH 7 solüsyonuna daldırmak yeterlidir. Değer sabitlendiğinde, sağlanan tornavida kullanılarak ekranın üst kısmındaki kalibrasyon vidası kullanılarak doğru ölçülen değer ayarlanabilir. Kullanıcı, diğer kalibrasyon solüsyonlarını (ör. PH 4 ve pH 10) kullanarak sonucu kendisi kontrol edebilir.
 

 

Ekipman
PH elektrotları zamanla kayabileceğinden, ölçüm hataları meydana gelebilir. Yüksek ölçüm  hassasiyetini sağlamak için havuz pH metre, PCE Instruments'tan temin edilebilen kalibrasyon çözümü (pH 4.01 ve pH 7.01) kullanılarak düzenli olarak yeniden kalibre edilmelidir. PCE Instruments, pH ölçere ek olarak, pH ölçerler için CAL-PCE-PH ISO kalibrasyon sertifikası sunar. Kalibrasyon sertifikaları özellikle müşteriler için verilir; yıllık yenilen kalibrasyon, PCE Instruments'ta da gerçekleştirilebilir. PH test cihazının ölçüm hassasiyeti, kalibrasyon sertifikası ile doğrulanabilir ve belgelenebilir.


Havuz pH metrenin optimum temizliği için, pepsin / hidroklorik asit PCE-GCS-500 (500ml) temizleme solüsyonu da PCE Instruments'tan temin edilebilir. Kontaminasyonu ve bunun neden olduğu ölçüm hatalarını kalıcı olarak önlemek için elektrot, ideal olarak her kullanımdan sonra temizleme solüsyonu ile düzenli olarak temizlenmelidir.
 

PCE-PH 16
- Küçük ve kullanışlı ölçüm cihazı
- Mobil kullanım için ideal
- BNC bağlantısı üzerinden değiştirilebilir elektrot
- 3 x 1,5 V (LR44 AG-13 akü)
- ± 0.1 pH hassasiyeti
- Çok kolay kullanım

PCE-TUM 20
- Geniş LCD ekran 41 mm x 34 mm
- Gerçek zamanlı saat
- Yüksek hassasiyet
- ISO 7027 uyumlu
- Kızılötesi - bulanıklık ölçüm yöntemi
- Dağınık ve iletilen ışık ölçümü
- Veri tutma
- Max ve Min hafıza
- 0 NTU ve 100 NTU kalibrasyonu
- Kompakt, darbeye dayanıklı gövde
- Otomatik. Kapatma (5 dakika sonra)


PCE-PH 160,00 ... 14,00 pH
Ölçüm Hassasiyeti± 0.1 pH (20 ° C'de), ± 0.2 pH
Çözünürlük0,01 pH
AyarlamaManuel tek nokta ayarı
Güç Kaynağı   3 x 1,5 V (LR44 AG-13 Pil)
Çalışma Ortamı0 ... 50 °C
Boyut175 x 51 x 25 mm
AğırlıkYaklaşık. 57 g
PCE-TUM 20 
Ölçüm Aralığı0,00 - 50,0 NTU ve 50 - 1000 NTU
Çözünürlük0,01 ve 1 NTU
Hassasiyet±% 5 ölçüm aralığı veya ± 0,5 NTU
Işık KaynağıLED, 850 nm'de kızılötesi
Hizmet ÖmrüNeredeyse sınırsız
Işık DedektörüFotodiyot
Ölçüm Süresi< 10 sn.
Pil6 x 1,5 V AAA Pil
Çevresel KoşullarMaks. 50 °C, Maks. 85 % n.o
Boyut (HxBxT)155 x 76 x 62 mm
Ağırlık320 g

1 x PCE-PH 16-TUM 20-KIT,
1 x PCE-TUM 20 Bulanıklık Ölçer,
1 x Tornavida,
1 x Kalibrasyon Standardı 0 NTU,
1 x Kalibrasyon Standardı 100 NTU,
2 x Ölçüm Küveti,
1 x Temizleme Solüsyonu,
1 x Temizlik Bezi,
3 x 1.5 V LR44 AG-13 Pil,
6 x 1.5 V AAA Pil,
1 x Cihaz Çantası,
1 x Kullanım Kılavuzu.