Nem Tayin Cihazı PCE-WP21

Sip.no.: PCE-WP21
2.759,00 TL
3.255,62 TL
4250348701565
PCE-WP21
Net fiyat. (Kdv dahil degildir). Arti nakliye bedeli 13,00 TL) net ( Havale / EFT )
Teslimat süresi: 1-2 iş günü
Nem Tayin Cihazı / İnşaat malzemeleri (Beton / Şap) için Nem Tayin Cihazı

Nem Tayin Cihazı PCE-WP 21, betondaki nemi tespit etmek için kullanılan bir cihazdır. Bu Nem Tayin Cihazı PCE-WP 21’in ölçüm işlemi, dielektrik sabiti veya yüksek frekans prensibine göre yapılır. Elektromanyetik dalgalar, yaklaşık 50 mm bir derinlikte yüzeye nüfuz eder. Ölçüm sonucu, yüzeyin 50 mm'sinde hesaplanan ortalama değer olacaktır. Bir sonuç elde etmek için yapılması gereken tek şey bir beton çeşidi seçmek ve elektrodları yüzeye dayamaktır. Nem Tayin Cihazı kalibre olmuş olarak teslim edilir ve (ölçüm prensibi yüzünden) uzun süre stabil durabilir. Bu yüzden tekrar kalibre olması gerekmemektedir.

Özellikler
- Kolay kullanım imkanı
- Beton Nemin yerinde hızlı ölçümü (Beton Üzerine Temas Ettirin - Düğmeye Basın - Çıkan Değeri Okuyun)
- Tahribatsız çalışır
- Ölçüm derinliği yaklaşık 50 mm
- Kolay ve ağır beton için seçme şalteri
- Saniyeler içinde sonuç alma
- Herhangi bir hazırlık gerektirmez
- 3-pozisyonlu LCD-Ekran
- Yerinde hemen ve güvenli kullanım
- Pil durum göstergesi

Teknik Özellikler
Ölçüm Aralığı1 ... 8  Mutlak Beton Nemi
Çözünürlük0,1 
Hassasiyet±0,7 
Ölçüm DerinliğiYaklaşık 50 mm
Gösterge33 ½ pozisyonlu LCD-Ekran
GövdePlastik
Güç Kaynağı1 x 9 V Blok-Pil
Boyut165 x 80 x 30 mm
Ağırlık500 gr.

Kullanım Örnekleri

Fayans döşenmesinden önce anhidrit şapın nemi 1 % ve çimento şapın nemi 3 % olması gerekli. Nerede materyal nemi hızlı ve güvenli ölçülmesi gerekirse orada bizim Ölçüm Cihazımızı kullanabilirsiniz
Nem Tayin Cihazı PCE-WP21 ile fayans döşemeden önce beton nemi ölçümü.. İnşaat'da veya evlerdeki nem sorunları için ölçüm. Uzman, bilirkişi, zemin döşeyen, fayans döşeyen, boyacı, eski ev restoratörler, restoratörler,... için gerekli. Parket ve Laminat döşemede çimento şapın nemi yaklaşık 2,0 % (mutlak) olması gereklidir. Nem Tayin Cihazı PCE-WP21 herzaman şap nemi ölçümü için kullanılması gereklidir.Şap'ın nemi belirli yerlerde ölçülmesi gerekmektedir (odanın ortasında, ölçüm noktasından yaklaşık 10 cm etrafından). Atılan şap'ın nemi yüksek ise folya ile ara denetlemeler tavsiye edilir. Böylece işaretlenmiş olan ölçüm yerlerin sayısı nemin kesin ölçümü için yeterli olduğunu garanti eder. Buna dikkat etmeniz gerekmektedir çünkü çimento şap kuruma esnasında küçülme süresi geçirmektedir ve böylece materyalde güçlü deformasyona ve büyük yırtılmalara yol açmaktadır. Kalsiyum sülfat şapın nemi maks. 0,5 CM-% olması gerekmektedir, ve ısı şapın nemi maks. 0,3 % olabilir / magnezyum şapın nemi oluşumuna bağlıdır (böyle durumlarda lütfen Şap imalatçısına yapıştırmadan önce en uygun nem için sorun). Her türlü durumda Ölçüm Cihazı size yardımcı olacaktır.

Teslimat İçeriği;
1 x Nem Tayin Cihazı PCE-WP21, 
1 x Pil,
1 x Taşıma Çantası,
1 x Kullanım Kılavuzu.