Nem Ölçer PCE-MWM 230

Sip.no.: PCE-MWM 230
38.709,00 TL
45.676,62 TL
PCE-MWM 230
Net fiyat. (Kdv dahil degildir). Arti nakliye bedeli 13,00 TL) net ( Havale / EFT )
Teslimat süresi: 1-2 iş günü

PCE-MWM 230 VHF band sensörü / betonlarda sürekli nem ölçümü (konteynır / mikser)


Endüstriler için; sürekli beton üretimi, aynı eksende denetlemede nem ölçümü ve karıştırılma evresi önemlidir. Beton santrallerinin tutarlı özellikleri, çimento tüketimindeki azalma ve en kısa karıştırılma süreleri beton üretiminde önemli olan kriterlerdir. PCE Teknik Cihazların bu sensörü yüksek doğruluktaki nem ölçümü ile bu kriterlerin karşılanmasına yardım ediyor.
Beton üretimi, ham ve yedek materyaller(kum kütleleri) içermesi sebebiyle oluşan nem değişimi sonucunda büyük dalgalanmalara maruz kalır. Bu nem dalgalanmalarını depolama esnasında azaltmak mümkündür, fakat uygulaması kolay değildir. Bu sebeple, ilgili bileşende nem veya kum neminin tespit edilebilmesi için nem ölçümünün karıştırma işlemi boyunca sürekli devrede olması daha doğru etki yaratır. Akabinde, su dozajı kontrol edilir. Bu prosedür sadece beton santrallerindeki kalite denetimini içermez, anı zamanda karıştırma süresini de azaltır.
PCE Teknik Cihazları düzlemsel sensörler zeminde bir nokta için veya beton mikserlerinin (yassı mikser, vidalı mikser) duvarına montelenmek için uygundurlar. Ayrıca diğer tür veya tipleri kullanılırken de, örneğin katkı maddelerinin nem ölçümleri yapılırken, kullanılabilir.
Nem ölçümü için, kontrol sistemi (DCS) ile oluşan kombinasyonu veya beton nem ölçme sensörü kontrolü & PCE Teknik Cihazları kontrol birimi doğru kontrol sensörleridir.

Monte edilmiş olan sıcaklık sensörü sürekli olarak beton sıcaklığını ölçer (Okunanlar görüntülenir. Bunlar sıcaklığın dengelenmesi için içten yapılır.).
Lütfen son fiyatı oluşturmamız ve uygulamamız için bize daha fazla bilgi sağlayınız. Hangi materyallerin ölçüleceğini bilmemiz gerekmektedir, materyallerin numunelerine ve cihazın ölçüm esnasında nereye monte edileceğine dair teknik çizimler gerekmektedir.


Ölçüm Aralığı0 ... 100 %
Ölçümlerin izin verilen mutlak hata sınırları suyun kütle fraksiyonunun sonuçlarıΔ= 0.02 +0,025·W
Çevre koşulları

0 ... +90 ° C (endüstriyel versiyon)
0 ... +155 ° C (geniş sıcaklık aralığı)
0 ... + 250 ° C (kurutma fırınları)

Çalışma ModuSürekli
Ölçüm Periyodu0.3 ... 1.5 s
Gerilim beslemesi - Nominal / - İzin verilen24 (18 ... 36) VDC
Tüketim Akımı200 mA
Giriş Gücü<0,1 W
Çalıştırmada Isınma Süresi30 min
ÇıkışRS 485 Modbus RTU, 4-20 mA [RS485: maks. kablo uzunluk 1,000 m; 4-20 mA: maks. Kablo uzunluğu 100 m
GirişDijital 24 VDC
Sensörün Boyu, uzunluğuL 500 ... 1000 mm, Ø 15 ... 30 mm 
(Varyanta bağlı olarak)
Koruma SınıfıIP54
Ağırlık5 kg