Muayene Kamerası PCE-VE 900N4

Sip.no.: PCE-VE 900N4
135.678,00 TL
160.100,04 TL
PCE-VE 900N4
Net fiyat. (Kdv dahil degildir). Arti nakliye bedeli 13,00 TL) net ( Havale / EFT )
Teslimat süresi: 1-2 iş günü

Muayene Kamerası çapı 2 mm / Makine parçalarının, oyukların muayenesi için ideal ölçüm cihazı / Kısılabilir LED aydınlatma / 4 yollu kamera kafası / Veri depolama / IP67

Muayene Kamerası, 1.5 m uzunluğunda bir kabloya sahiptir. Sadece 2 mm çapında olan bu muayene kamerası, çok küçük boşlukları görüntülemek için kullanılabilir. Muayene kamerasının başlığı 4 yönde serbestçe hareket ettirilebilir. Özellikle motorların, türbinlerin vb. bakımında, muayene kamerasının yüksek çözünürlüklü ekranı boşluklar ve ulaşılması zor yerler hakkında iyi bir fikir verir. Hareketli kamera 400 x 400 piksel çözünürlüğe sahiptir. Görüş alanı 80 ° 'dir, bu da çok büyük görüntülerin kontrol edilecek nesneden nispeten kısa bir mesafede muayene kamerası ile kaydedilebileceği anlamına gelir. Muayene kamerasından alınan tüm kayıtlar görüntü veya video olarak kaydedilebilir. Bu, bileşenlere verilen hasarın tam olarak belgelenmesine yardımcı olur. Çok küçük olan kameranın odak mesafesi 5 ile 50 mm arasındadır.

Muayene Kamerası bir Li-İyon pil ile birlikte verilir ve isteğe bağlı olarak bir güç kaynağı ünitesi ile de çalıştırılabilir. Kamera kablosunun koruma derecesi IP67'dir. Bu, muayene kamerasının zor ve zorlu endüstriyel ortamlarda da kullanılabileceği anlamına gelir.

Muayene Kamerası hakkında genel bilgiler

Muayene Kamerası 1806'da Alman doktor Philipp Bozzini tarafından tıbbi teşhis için geliştirilmiştir. İlk versiyon sertti ve ışık kaynağı olarak bir mumla çalıştı. Yıllar geçtikçe, gözlem kamerası, sürekli olarak geliştirilerek birçok farklı alanda önemli bir bileşen haline geldi. Muayene kamerası sadece muayeneler için kullanılmaz, mikro aletlerin yerleştirilmesi entegre kanallar aracılığıyla mümkündür, bu da muayene kamerası çok işlevli bir araç haline getirir ve ulaşılması zor yerlerde işlemler sağlar.

Muayene kamerası için çok önemli bir diğer uygulama alanları ise; otomotiv endüstrisinde motor kontrolü, sıhhi tesisat alanında kanalizasyon muayenesi veya evlerin haşere istilasına karşı kontrol etmek için muayene kamerası tüm bu alanlarda vazgeçilmezdir, Muayene kamerası şuan ki popülaritesini bugün piyasada bulunan birçok farklı tasarıma borçludur. Temel tipleri sert gözlem kamerası veya gözlem kamerasıdır.


- 2 mm kamera kafası
- 1,5 m boroskop kablosu
- 4 yönlü kamera
- 5 "monitör
- Görüntü ve video depolama
- IP67 kamera kablosu
- 400 x 400 piksel görüntü çözünürlüğü
- 5 ... 50 mm odak mesafesi

Kablo / Kafa Çapı2 mm
Kamera Kafasının Hareket Yönü4-Yönlü
Kamera Kafasının Uzunluğu8 mm
Bükülme Yarıçapı7 mm
Kamera Kafasının MalzemesiTitanyum alaşımı
Kamera Merceği MalzemesiCam
Görüş Alanı80°
Görüş Yönü
Odak Alanı5 ... 50 mm
Görüntü Sensörü1/18" Renkli
Çözünürlük160000 Piksel
Yenileme Hızı30 Hz
Boroskop Kablosunun Uzunluğu1,5 m
Boroskop Kablosunun MalzemesiTungsten
Boroskop Kablosu Koruma DerecesiIP67
Çalışma KoşullarıAna ünite: 0 ... 45 °C / 15 ... 90 % n.o.
Kablo: 0 ... 60 °C
EkranLC 5 " 16:9 Ekran
ArayüzMicro USB
Video ÇıkışıHDMI
Depolama64 GB'a kadar SDHC hafıza kartı
Güç KaynağıLi-Ion Pil 3550 mAh
Güç Adaptörü 5 V
Boyut33,5 x 14,5 x 8 cm
AğırlıkYaklaşık. 700 g

1 x Muayene Kamerası PCE-VE 900N4,
1 x Güç Kaynağı Ünitesi Şarj cihazı dahil,
1 x Taşıma Çantası,
1 x Kart Okuyucu,
1 x Hafıza Kartı,
2 x Li-Ion Batarya,
1 x HDMI Kablosu,
1 x Temizleme Seti,
1 x Kullanım Kılavuzu.

Dikkat: Muayene Kamerası tıbbi amaçlar için uygun değildir!