Malzeme Test Ölçüm Cihazı - PCE-RT 1200

Sip.no.: PCE-RT 1200
8.423,00 TL
9.939,14 TL
4250348701275
PCE-RT 1200
Net fiyat. (Kdv dahil degildir). Arti nakliye bedeli 13,00 TL) net ( Havale / EFT )
Teslimat süresi: 1-2 iş günü
Malzeme Test Ölçüm Cihazı PCE-RT 1200
Ra, Rz, Rq ve Rt’nin hızlı tespiti için portatif pürüzlülük ölçer / Büyük OLED ekran / Mikro-USB arayüzü / Kalibrasyon plakası ve pürüzlülük standardı ile / Ölçüm yazılımı / Kalıcı olarak yerleştirilmiş li-ion pil

Pürüzlülük ölçer, yüzey pürüzlülüğünü belirlemek için kullanılır. Kompakt pürüzlülük ölçer mobil kullanım için taşınabilir bir cihazdır. Güçlü bir batarya ile sağlanan güç kaynağı sayesinde doğrudan sahada kullanılabilir.
Pürüzlülük ölçer laboratuvarda, üretimde ve genellikle yüzeylerin pürüzlülüğünün belirleneceği her yerde kullanılır. Ölçülen değerler doğrudan cihaz üzerinde büyük ve çok net olan OLED ekranında görüntülenir. Ek olarak, pürüzlülük ölçer, daha sonra mikro USB  arayüzü aracılığıyla okunabilen, 20 ölçüme kadar ölçülen değer için bir depolama seçeneğine sahiptir. Bu amaçla, USB kablosunun yanı sıra teslimatta bulunan ölçüm yazılımı da kullanılabilir. Dahili şarj edilebilir pil, mikro USB arayüzü ile de şarj edilir. Daha önce bahsedilen ölçüm yazılımı, bir dizi ölçüm beklemede olduğunda özellikle uygundur. Veriler daha sonra yazılıma aktarılır ve doğrudan ekranda değerlendirilebilir.

Pürüzlülük ölçer, harici etkilerden koruyan ve cihaza kolayca vidalanabilen sensör için koruyucu bir başlığa sahiptir. Pürüzlülük standardı olan bir kalibrasyon plakası da standart ekipmanın bir parçasıdır ve ölçüm sonuçlarının hassasiyetini kontrol etmeye yarar.

Pürüzlülük ölçümü, pürüzlülüğü belirlemek için farklı teknolojiler ve yüzey pürüzlülüğü ölçüm cihazları kullanır. Dokunma ve temassız yöntemler arasında geniş bir ayrım yapılır; bu iki ayırt edici özellik içerisinde yine yüzey pürüzlülüğü parametrelerinin belirlenmesi için farklı yaklaşımlar pratikte kullanılır. Portatif pürüzlülük ölçer PCE-RT1200, ISO 3274 ile uyumlu dokunma yöntemine göre çalışır. Prob ucunun yatay olarak yer değiştirmesi aynı anda dikey sapmasına yol açar. Bu kayma elde tutulan pürüzlülük ölçerdeki endüktif yer değiştirme ölçümü ile kaydedilir ve iş parçasının yüzey profiline karşılık gelir. Elde taşınan pürüzlülük ölçer, yüzey profilini algılar, şekildeki sapmaları tespit eder ve pürüzlülük parametrelerini ve profillerini hesaplayana dayanır. 

Prob ucunun pürüzlülük parametrelerinin belirlenmesinde önemli bir parametre olduğunu takip eder. Seçilen uç açısına ve elmasın prob ucu yarıçapına bağlı olarak, elde tutulan pürüzlülük ölçer yüzey profilini aşağı yukarı doğru şekilde eşleyebilir. Büyük bir açı ve geniş bir yarıçapa sahip olan elmas ucu yalnızca kaba oyuklar, oluklar ve oyukları algılar; açı ne kadar keskin  ve yarıçap ne kadar küçük olursa, elmas profilin içine o kadar derine girebilir ve yüzey profilinin tam bir görüntüsünü elde edebilir. Bununla birlikte, burada uygun bir ölçüm cihazı seçerken değerlendirilmesi ve dikkate alınması önemlidir. Sivri elmaslı ve küçük yarıçaplı bir el tipi pürüzlülük ölçer, keskin olmayan bir geometriye sahip bir el pürüzlülüğü ölçüm cihazına göre aşınmaya ve kırılgan kırılmaya karşı çok daha hassastır. Düzenli yüzey incelemesi için PCE Instruments'ın 90 ° nokta açısına ve 5 μm uç yarıçapına sahip pürüzlülük test cihazı, hassasiyet sınıfına göre sağlam, düşük aşınma dayanıklılığı ve hassas pürüzlülük endeksi belirlemesi arasında çok iyi bir uzlaşmayı temsil eder. Bu nedenle DIN ISO 5436'ya göre bir kalibrasyon, yüzey pürüzlülük ölçer için kolayca mümkündür.

Rz = Ortalama pürüzlülük
Ortalama pürüzlülük Rz, birkaç bitişik bireysel ölçüm bölümünün en büyük tek pürüzlülük derinliklerinin aritmetik ortalamasıdır.
Ra = Aritmetik merkezlerin pürüzlülüğü
Ra, genel kabul görmüş ve uluslararası olarak uygulanan pürüzlülük parametresidir. Referans çizgisindeki profil sapmalarının mutlak değerlerinin aritmetik ortalamasıdır. Ölçülen Ra değeri her zaman aynı pürüzlülük profilinde belirlenen Rz değerinden daha küçüktür.

Özellikler
- Çok kompakt
- Kullanımı kolay
- Büyük bir OLED ekran
- 4 ölçülebilir pürüzlülük parametresi
- Pürüzlülük ölçerin probu, yüksek kalitede bir pırlantadan yapılmıştır
- Pürüzlülük ölçerin ekranı ölçülen değerleri tablo halinde gösterir
- Ölçülen değerler pürüzlülük ölçer tarafından grafik olarak da gösterilebilir.
- Bir PC'ye çevrimiçi veri iletimi için mikro-USB arayüzü (örneğin seri ölçüm veya laboratuvar ölçümü için faydalıdır) 
- Dahili bir şarj edilebilir pil (bir pil şarjı ile 3000 ölçüm (Li-ion))

Teknik Özellikler

Ölçüm ParametreleriRa, Rz, Rq, Rt
Ölçüm AralığıRa, Rq: 0.005 ... 16.00 µm
Rz, Rt: 0.002 ... 200.0 µm
Yarıçapı Prob Ucu5 µm
Malzeme Prob UcuElmas, 90 ° açılı
Maks. Statik Ölçüm için Önerilen Kuvvet4 mN (0.4 gf)
Yarıçapı Boyuna Kılavuz Çubuğu45 mm / 1.77"
Maksimum Sürüş Mesafesi15 mm / 0.59"
Ölçüm Prensibiİndüktif
Kesme Dalgaboyu

0.25 mm / 0.8 mm / 2.5 mm 
0.009" / 0.03" / 0.098"

Test HızıKesimde 0,35 mm / s dalga boyu: 0,25 mm
Kesme dalgaboyunda 0,5 mm / s:0.8 mm
Kesik dalga boyunda 1 mm / sn: 2,5 mm
Geri hız: 1 mm / s
Ölçüm Hassasiyeti< ± 10%
Tekrarlanabilirlik< 6%
EkranOLED
Birimlerμm / μinch (değiştirilebilir)
ArayüzMicro-USB
Güç KaynağıŞarj edilebilir Li-ion pil
Boyut L x W x H150 x 60 x 43 mm / 5.9 x 2.36 x 1.69 inç
Ağırlık370 g / < 1 lb

Teslimat İçeriği;
1 x Malzeme Test Ölçüm Cihazı PCE-RT 1200,
1 x Mikroprob,
1 x Düğmeler için Koruyucu Kapak,
1 x Sıkma Cihazı,
1 x Yazılım,
1 x Kalibrasyon Plakası,
1 x Pürüzlülük Standardı,
1 x USB Kablosu,
1 x Şarj Adaptörü,
1 x Taşıma Çantası,
1 x Kullanım Kılavuzu.