Bakteri Ölçüm Cihazı PCE-ATP 1-KIT3 (Yüzeyler ve Sıvılar için)

Sip.no.: PCE-ATP 1-KIT3
15.336,00 TL
18.096,48 TL
PCE-ATP 1-KIT3
Net fiyat. (Kdv dahil degildir). Arti nakliye bedeli 13,00 TL) net ( Havale / EFT )
Teslimat süresi: 1-2 iş günü

ATP ölçüm cihazı / Hızlı hijyen ölçümü / Basit örnekleme / USB ve Bluetooth arayüzü / Açılışta kendi kendine kalibrasyon 

Bakteri Ölçüm Cihazı PCE-ATP 1-KIT, yüzeylerin temizliğini hızlı ve kolay bir şekilde kontrol etmek için kullanılır. Bakteri Ölçüm Cihazı, yalnızca 10 saniye sonra büyük LC ekranda ölçüm sonucu gösterir. Saat ve tarihle birlikte 10.000'e kadar ölçüm veri seti bakteri ölçüm cihazının dahili belleğinde saklanabilir.

İlgili PCE-ATP swabının kullanıldığı bakteri ölçüm cihazı PCE-ATP 1, temizlik ve dezenfeksiyon önlemlerinin bir etkinlik testi olarak ürünle temas eden tüm yüzeylerde gıda veya mikrobiyolojik kalıntıların hızlı bir şekilde tespit edilmesini sağlar. Hücre içi ve hücre dışı adenozin trifosfatın (ATP) kantitatif tespiti, taşınabilir bakteri ölçüm cihazı PCE-ATP 1'de gerçekleştirilir.

Bakteri ölçüm cihazından alınan ölçüm verileri kaydedilebilir. Bakteri Ölçüm Cihazı, eczane, ilaç, gastronomi, toptan satış vb. alanlarda hijyen kontrolü için kullanımda idealdir.

Bakteri ölçüm cihazı ile ölçümler, özel olarak temin edilebilen ATP test swaplarıyla gerçekleştirilir. Yüzey, swapta bulunan sürüntü ile örneklenir. Eküvyon daha sonra tüpün içine tamamen itilir ve böylece reaksiyon sıvısı ve gerçek reaktif ile temas eder. Yavaşça sallayarak reaksiyon sıvısı tüpün reaksiyon odasında toplanır. Tüm test tüpü daha sonra bakteri ölçüm cihazı PCE-ATP 1'in ölçüm odasına itilir. Ardından ölçüm başlatılır. 10 saniye sonra, ölçüm sonucu bakteri ölçüm cihazı ekranında RLU'da (Göreceli Işık Birimleri) gösterilir.

Bakteri ölçüm cihazı PCE-ATP 1, çeşitli iş kollarında kullanılabilir. Bakteri ölçüm cihazı, gıda endüstrisinde tam kontrol ve dokümantasyon sağlar. Örneğin, büyük bir mutfakta temizliği kontrol ederken veya büyük bir endüstriyel şirkette yiyecekleri işlerken olabilir. Bakteri ölçüm cihazı PCE-ATP 1, HACCP konseptinin uygulanmasına yardımcı olur.

Bakteri ölçüm cihazı, gıda sektöründe kullanılmasının yanı sıra temizlik firmaları tarafından temizlik hizmetlerinin hijyen ispatını sağlamak için de kullanılabilir. PCE-ATP 1 bakteri ölçüm cihazının belleği, ölçüm zamanını tarih ve saatle belgeler. Ayrıca, ölçüm verilerini ayırt etmek için farklı kullanıcılar eklenebilir.

Ek olarak, bakteri ölçüm cihazı PCE-ATP 1 sağlık sektöründe kullanılmaktadır. En saf yüzeylerin ve sterilliğin gerekli olduğu her yerde, bakteri ölçüm cihazı temizliği hızlı bir şekilde kontrol etmek için kullanılabilir.


- HACCP konsept uygulaması
- Düşük ağırlık ve kısa ölçüm süresi
- Değerlendirme yazılımına veri aktarımı
- 10.000 ölçüm sonucu için ölçüm belleği
- Otomatik kalibrasyon
- USB ve Bluetooth arayüzü
- Sıvılar için test swapları
- Yüzeyler için test swapları

Algılama YöntemiFotodiyotlar aracılığıyla analog entegrasyon
Veri ÇıkışıRLU (Bağıl ışık birimleri)
Arka Plan Karışımı± 5 RLU
Ölçüm Aralığı0 ... 999999 RLU
Ölçüm Zamanı10 saniye
Ekran3,5" Grafik LCD
Arayüz USB
Bluetooth
Depolama256 Kullanıcı
10000 Kayıt
Otomatik Teşhis EtmeHer kullanımdan önce otomatik temizlik kontrolü
Çevresel Koşullar+5 ... +40 °C, 20 ... 80 % n.o.
Depolama Koşulları-10 ... +40 °C, max. 60 % no.
Voltaj Kaynağı3,7 V / 2300 mAhLi-Ion Pil
Pil Ömrü

Çalışma:10 saat 
Bekleme süresi: 600 saat

Boyut189 x 70 x 35 mm
AğırlıkYaklaşık. 280 g

1 x Bakteri Ölçüm Cihazı PCE-ATP 1-KIT3,
1 x 3.7V / 2300 mAh Li-ion Pil,
1 x USB Kablosu,
1 x USB Şarj Cihazı,
1 x El Kayışı,
1 x PC Yazılımı,
1 x Sıvılar için PCE-ATP SWAP Test Tüpü (100 adet).