Araç Test Cihazı / Akü Test Cihazı PCE-CBA 10

Sip.no.: PCE-CBA 10
1.447,00 TL
1.707,46 TL
4250348719713
PCE-CBA 10
Net fiyat. (Kdv dahil degildir). Arti nakliye bedeli 47,00 TL) net ( Havale / EFT )
Teslimat süresi: 1-2 iş günü

Araç Test Cihazı PCE-CBA 10
12 V marş akülerinin testi için / LCD ekran / Marş ve şarj devresi ölçümü / Sağlam tasarım / Kolay kullanım

ABS, motor kontrolü ve sürücü destek sistemleri: Günümüzde otomobiller giderek daha fazla elektronik cihazla donatılmaktadır. Bu da onları araç aküsüne daha da bağımlı hale getirmektedir. Bu nedenle, güçlü bir akü, güvenli ve güvenilir bir sürüş için belirleyici bir faktördür. Ancak zaman içinde akü giderek zayıflayabilir ya da tamamen arızalanabilir. Bu nedenle, herhangi bir arızanın önlenmesi için araç aküsünün performansı düzenli olarak kontrol edilmelidir. PCE Instruments’ın sunduğu araç test cihazı ile bu kontrol kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir ve etkili sonuçlar elde edilebilir.

Kullanımı kolay araç test cihazı ile 12 volt gerilime sahip aküler hızlı bir şekilde test edilebilir. Bir araba yolculuğunun başlangıcında akü ağır bir şekilde zorlanır. Çalıştırma işleminin haricinde araç içi elektronik sistemlerin de enerjiye ihtiyacı vardır. Yolculuğun başlangıcından itibaren konforun keyfini çıkarabilmek için akü voltajı düzenli aralıklarla araç test cihazı kullanılarak kontrol edilmelidir. Özellikle soğuk havalarda ya da araç uzun bir süre kullanılmadığında araç test cihazını kullanmak iyi bir fikirdir.

Araç test cihazında akünün durumunu etkili bir şekilde belirlemek için çeşitli test modları ve çok dilli bir menü bulunur. Araç test cihazı, DIN, JIS, EN, IEC, SAE, GB ve MCA akülerini test etmek ve marş ve şarj devresi ölçümleri gerçekleştirmek için uygundur. Araç test cihazında kullanıcının test sırasında doğrudan aküye takabileceği Kelvin klips olarak adlandırılan özel klipsler bulunur. Bir kablo ile renkli klispler (artı için kırmızı kablo, eksi için siyah kablo) araç test cihazına bağlanır. Araç test cihazının büyük LCD ekranı, kullanıcıyı menüde sezgisel olarak yönlendirir. Kaydedilen değerler ekranda hızlı ve net bir şekilde görüntülenir.

12.7 voltta akü en iyi şekilde şarj edilmiştir. Ancak, 11.6 voltluk bir şarj kapasitesinden itibaren durum kritik hale gelir ve akünün acilen şarj edilmesi gerekir. Araç test cihazında 10.5 volt görüntülenmesi, akünün tamamen boşaldığı ve değiştirilmesi gerektiği anlamına gelir. %50’nin altındaki şarj seviyesi sorunludur. Düşük kapasiteli bir akünün şarj edilmesi uzun vadede hasara yol açabilir. Bu durumu önlemek için araç test cihazı kullanılarak araç aküsünün şarj seviyesi düzenli olarak kontrol edilmelidir. Bu şekilde, araç test cihazının desteğiyle akü gerektiğinde erken şarj edilebilir ve kalıcı hasardan kurtarılabilir. Güvenilir bir sonuç elde etmek için bir yolculuktan hemen sonra şarj seviyesi kontrol edilmemelidir çünkü bu aşamada anlamlı sonuçlar alınmayacaktır. Araç test cihazı ile araç kullanımda değilken kontrol yapılması daha uygundur. Bu nedenle, son kullanımdan en erken iki saat sonra test gerçekleştirilmelidir.

Araç test cihazı uygulama alanları
PCE Instruments’ın sunduğu araç test cihazı arızaları önlemeye yardımcı olur. Eski ya da nadiren kullanılan araçlar için akünün düzenli olarak araç test cihazı ile kontrol edilmesi son derece önemlidir. Araç test cihazının kompakt ve kullanışlı tasarımı esnek kullanım garanti eder. Bu nedenle, araç test cihazı, araç atölyeleri, araç filoları olan şirketler ve uzmanlar için idealdir. Araç test cihazı, kolay kullanımı sayesinde özel sektörde kullanım için de idealdir. Böylece, akünün kritik şarj durumu hızlı ve kolay bir şekilde tespit edilebilir ve araç aküsünün arızası önlenebilir.


- LCD ekran
- Çok dilli menü
- 12 V marş aküleri için
- Farklı test modları
- Hızlı ölçüm
- DIN, JIS, EN, IEC, SAE, GB & MCA standartları

Ölçüm Nesnesi
12 V marş aküleri
Akü StandartlarıDIN, JIS, IEC, EN, GB, SAE, MCA
Test Süresi
3 ... 10 saniye
Soğuk Marş Akımı CCA100 ... 1700 A
Akü Kapasitesi30 Ah ... 100 Ah
Ekran2.4 inç LCD ekran
Güç KaynağıTest voltajı ile 12 V DC
BağlantıKelvin klips
Kablo UzunluğuYaklaşık 100 cm
Boyut
124 x 73 x 22 mm
AğırlıkYaklaşık 250 g

1 x Araç Test Cihazı PCE-CBA 10,
1 x Kullanım Kılavuzu.