İletkenlik Ölçer PCE-228P

Sip.no.: PCE-228P
4.344,00 TL
5.125,92 TL
4250348717337
PCE-228P
Net fiyat. (Kdv dahil degildir). Arti nakliye bedeli 13,00 TL) net ( Havale / EFT )
Teslimat süresi: 1-2 iş günü

PCE-228P İletkenlik Ölçer< 0,00 ... 14,00 arası pH değerlerini ve 0,0 ... 65,0 ° C (32 ... 149 ° F) arasındaki sıcaklıkları ölçer / PH elektrodu, sıcaklık sensörü, SD hafıza kartı ve kart okuyucu dahildir

PCE-228P, şampuan, saç kremi, losyon ve krem gibi kozmetik ürünlerin pH ve sıcaklığını ölçmek için elektrotlu, taşınabilir bir el tipi Data Loggerdır. Bu kullanımı kolay kozmetik Data Logger, ölçülen tüm değerleri, birlikte verilen bir SD kart belleğine Microsoft Excel uyumlu bir biçimde kaydeder. Bu sayaca özgü daha fazla bilgi için lütfen özellikleri ve teknik özellikleri okuyun.
Kozmetik üretimi güzellik ve bilim hassas denge gerektirir. Kozmetik ürünler duyulara hitap etmenin yanı sıra cildin veya saçın durumunun iyileştirilmesinde etkili olan güvenli maddeleri içermelidir.
Bunu sağlamak için viskozite, renk ve raf ömrü gibi özellikler, kozmetik üretim işlemi sırasında test edilir. Buna ek olarak, bir kozmetik ürünün pH seviyesi, vücudun kendi pH değerleriyle uyumluluğu sağlamak ve ürünün kalite ve güvenliğini doğrulamak için ölçülür. Örneğin, bir şampuanın pH seviyesi çok asidik veya fazla alkalik ise, en azından şampuan, diğer istenmeyen veya zararlı etkiler arasında cilt tahrişine neden olabilir.
PH değerinde sapmalar, özellikle yeni bir kozmetik ürünün gelişme aşamasında ortaya çıkar. Sürecin bu aşamasında pH seviyesini ölçerek, pH istenen pH seviyesine ulaşılıncaya kadar formülü daha asidik veya daha fazla alkalik hale getirerek ayarlanabilir. Bu artımlı değişiklikler, tüm bir partiyi üretmeden (ve potansiyel olarak israf etmeden önce) gerçekleşebilir.
Bu nedenle, kozmetikteki pH seviyesi, sadece nihai üründe değil ayrıca formülasyondan emülsifikasyon, stabilizasyon, koyulaştırma, renklendirme, parfüm ve ötesine kadar kozmetik üretim sürecindeki farklı aşamalarda da dikkatle izlenmelidir.
Çoğumuz, zamanla bir krem veya losyonun kokusunu rahatsız edici bulduğumuz için değiştirmişizdir. Bu değişiklik ürünün bitim tarihinden önce gerçekleşmiş olsaydı, muhtemelen üretici, kozmetik üretim süreci boyunca, örneğin pH seviyesini doğru olarak ölçmede ve düzeltmediyse, iyi üretim uygulamalarını (GMP) takip etmemiştir.
Organik ya da "biyo" olarak sunulan saç ve cilt bakım ürünleri kozmetik üreticileri için daha zorlayıcıdır. Doğal içeriklerin koruyucusu yoktur, bu nedenle pH seviyeleri sıkı bir şekilde izlenmelidir. Buna ek olarak, bazı kozmetikler belirli bir sıcaklığa sahip olmalı ve ısıya ve doğrudan güneş ışığına maruz kalmayı önlemek için bir buzdolabında saklanmalıdır. Bu açık depolama talimatları, çoğu zaman, ürünün pH dengesini korumak için gerekli koşulları özetler.
Standart kozmetik ürünler (hem saç hem de cilt için) için, ideal pH seviyesi tipik olarak 4.5-5.5 arasındadır. PH seviyesi, ürünün tasarlanan saçlarına veya cilt tipine ve fonksiyonuna bağlı olarak daha düşük veya daha yüksek olabilir (diğer bir deyişle, kimyasal cilt peelinglerinin pH seviyeleri, cilt nemlendiricilerinin pH düzeylerinden büyük ölçüde farklılık gösterebilir).
Kozmetik endüstrisinde pH ölçümünde en yaygın olarak bilinen ve kabul gören yöntemlerden biri, cam elektrotlu bir Data Logger kullanmaktır. Bu yöntem, yüz temizleyicilerinden saç jölelerine ve köpüklere (su içeren) kadar her şeyin pH düzeylerini ölçerken doğru ve güvenilir test sonuçlarını sağlar.
Kozmetiklerin pH düzeylerini ölçmek için kullanılan Data Logger cihazları genellikle taşınabilir, hafiftir ve kullanımı kolaydır. Bir cam elektrot, cam zarın iyon değişimi doğası gereği gerekli bir bileşendir. Bununla birlikte, bir cam elektrotun yüksek hassasiyeti ve kırılganlığı nedeniyle özel kullanım gerektirir. Bir önlem olarak, modern cam elektrotların çoğunda ilave güç ve dayanıklılık için koruyucu bir kaplama bulunur. Herhangi bir cam pH elektrodunun ömrünü uzatmak için dikkatli temizlik ve bakım yapılmalıdır. Buna ek olarak, sıcaklık sapmaları hatalı sonuçlara yol açabileceğinden pH ölçümleri yaparken ve elektrod da saklanırken gerekli ortam sıcaklığını korumak zorunludur.

Bu nedenle, uygun bakım ve kullanımla bir Data Logger, sadece pH dengesini değil aynı zamanda güzellik ve bilim arasındaki dengeyi koruyarak bir kozmetik ürünün kalitesini ve güvenliğini sağlayabilir.

 


- Optimum fiyat / performans oranı
- SD kart hafızası (1 ... 16 GB) - kayıtlı veriler doğrudan SD kartta bir Excel dosyası olarak kaydedilir    
  (değerlendirme için yazılım gerekmez)
- Çevrimiçi Veri Transferi için RS-232 arayüzü
- pH, ORP ve pH'ı ölçer. Sıcaklık
- Yüksek hassasiyet
- Geniş LCD ekran
- Sağlam muhafaza
- Özel pH elektrodu IJ-44C dahil
- Otomatik kalibrasyon
- Manuel veya otomatik sıcaklık telafisi
- BNC konektörü
- Laboratuvar ve yerinde pH ölçümü için uygundur
- Ek REDOX elektrot
- Ayarlanabilir ölçüm oranı
- Kullanımı kolay
- ISO kalibrasyon sertifikası
pH Ölçüm Aralığı0.00 ... 14.00 pH
Çözünürlük0.01 pH
Hassasiyet± (0.02 pH + 2d)
Sıcaklık Ölçüm Aralığı0.0 ... 65.0 ° C (32 ... 149 ° F)
Çözünürlük0.1 °
Hassasiyet (@ 20 ° C)± 0,5 ° C
KalibrasyonOtomatik üç nokta kalibrasyonu
Sıcaklık KompanzasyonuSıcaklık sensörü çıkarılarak otomatik olarak 0 ... 65 ° C (32 ... 149 ° F) veya 0 ... 100 ° C (32 ... 212 ° F) arasında otomatik olarak
ElektrotpH elektrodu (IJ-44C)
Elektrot Sıcaklık Aralığı0 ... 60 ° C (32 ... 140 ° F)
Ölçüm Oranı1 saniyeden 8 saat 59 dakika 59 saniyeye kadar ayarlanabilir
Ekran52 x 38 mm (2 x 1.5 ") LCD ekran
HafızaSD kart (1'den ... 16GB)
ArayüzRS-232
Yazılımİsteğe bağlı
Güç Kaynağı6 x 1,5 V AA pil / 9 V güç adaptörü (isteğe bağlı - aksesuarlara bakın)
Çevresel Koşullar0 ... 50 ° C (32 ... 122 ° F), maks. % 85 bağıl nem
Boyut177 x 68 x 45 mm (7 x 2.7 x 1.8 ")
Ağırlık490 g (1.1 lbs)

1 x İletkenlik Ölçer PCE-228P,
1 x pH Elektrodu (IJ-44C),
1 x Sıcaklık Sensörü,
1 x SD Hafıza Kartı,
1 x Kart Okuyucu,
6 x 1,5 V AA Pil,
1 x Kullanım Kılavuzu.