İş Güvenliği Ölçüm Cihazı / Akustik Kamera PCE-MSV 10

Sip.no.: PCE-MSV 10
99.898,00 TL
117.879,64 TL
4250348716996
PCE-MSV 10
Net fiyat. (Kdv dahil degildir). Arti nakliye bedeli 25,00 TL) net ( Havale / EFT )
Teslimat süresi: 10 - 14 gün

İş Güvenliği Ölçüm Cihazı PCE-MSV 10
Gerçek zamanlı görüntü kaydı / Otomatik kapanma / Ses kaynaklarının görsel tespiti /
Kolay kullanım / Kompakt ve hafif

Gürültülü ortamlarda ses kaynağını tam olarak bulmak güç olabilir. İş güvenliği ölçüm cihazı PCE-MSV 10, görsel ses seviyesi ölçümlerinin gerçekleştirilmesini sağlar. Cihaz, ses kaynaklarını bulmak ve ses basıncı ölçmek için mükemmel bir araçtır. İş güvenliği ölçüm cihazında sesi ölçmek için çeşitli ölçüm mikrofonları bulunur. PCE-MSV 10, görsel ses analizi için özel bir ürün yazılımına sahip 10 inç tabletten oluşur.

Ses basıncının gerçek zamanlı ölçümünün yanı sıra görüntü ve video kaydı da gerçekleştirilebilir. Kayıttan sonra ses ölçüm verileri analiz edilebilir. İş güvenliği ölçüm cihazında bulunan ölçüm mikrofonu ile cihaz, görselleştirme olmadan basit bir kamera olarak da kullanılabilir. İş güvenliği ölçüm cihazı ile kaydedilen görüntü ve videolar kablosuz internet üzerinden bilgisayara aktarılabilir.


Akustik Kamera
Gürültülü ortamlarda ses kaynağının yerini tam olarak belirlemek güç olabilir. Kullanımı kolay akustik kamera, sesi gerçek zamanlı olarak görselleştirerek ses kaynağına ilişkin görsel bir harita çıkarır. Gürültü ölçüm cihazı, ses ölçüm cihazı ve ses seviyesi ölçer olarak da adlandırılan akustik kamera, mühendislik araştırma ve geliştirmesinden (AR-GE) önleyici bakıma kadar makine ve ekipman tasarımı ve üretiminin çeşitli aşamalarında kullanılabilir. Bazen duyduğumuz sesin nereden geldiğini ve bize ne mesaj verdiğini standart bir akustik kamera ile tespit edemeyebiliriz. Akustik kamera, sesin tam olarak nereden geldiğini bulmaya yardımcı olur. Akustik kameranın bir avantajı da taşınabilir olması ve her yerde kullanılabilmesidir. Mikrofon kısmı sayesinde ses haritaları çok kolay bir şekilde oluşturulabilir. Akustik kameranın bilgisayara doğrudan bağlanması kullanıcıya ölçüm sonuçlarını bilgisayar ekranında görme imkanı tanır. Belirli bir alandaki ya da konumdaki ses durumuna ilişkin bilgilerin sonradan incelenebilmesi ve işlenebilmesinin yanı sıra işlem sırasında frekansları ayarlamak ve diğer ayarları yapmak da mümkündür. Akustik kamera ile ses kaynağı epey hassas bir şekilde belirlenebilir ve yardımcı görüntü ve video kaydı ile detaylı bir analiz sonrasında sorunlar tamamen çözülebilir.

Genel Bilgiler

Akustik kamera, tek seferlik ya da uzun süreli işlemlerin gerçek zamanlı ölçümlerini gerçekleştirmek için kullanılan bir cihazdır. Taşınabilir bir cihaz olarak kullanılabileceği gibi sabit ölçümler için de uygundur. Akustik kamera yardımıyla hem gerekli ölçümler hem de video kaydı gerçekleştirilir. Cihaz, hareketli nesneler de dahil tüm nesnelerin haritasını çıkarabilir. Akustik kameranın uygulama alanı çoğunlukla ses kaynağının ve ses şiddetinin tespiti ile ilgilidir. Cihaz bir kamera olduğu için ses resmi, görüntü ya da video ile birlikte değerlendirilebilir. Böylece, farklı şiddette ses üreten çeşitli olaylar kaydedilebilir. Akustik kamera ile elde edilen tüm veriler, kaydedilebilir ve sonrasında incelenebilir. Akustik kamera, ulaşılması imkansız olan kısıtlı erişim alanlarındaki ses kaynağını tespit etmede epey kullanışlıdır.

Ses, ciddi arızaları işaret edebilir ve yaklaşmakta olan bir ekipman arızasının işareti olabilir. Elektroniklerden ya da mekanik cihazlardan gelen tuhaf sesler ve arabalardaki, odalardaki ya da ortamdaki alışılmadık sesler göz ardı edilmemelidir. Akustik kamera, standartlardan sapmaların tespit edilmesini, ölçülmesini ve belgelenmesini sağlayarak sorunun gizli kaynağını (HVAC sisteminde bir çatlak, kırık, sızıntı gibi) ortaya çıkarır.

Akustik kamera, çeşitli arızaların, üretim hatalarının ve problemlerinin araştırılmasında ve ortadan kaldırılmasında güvenilir bir araçtır. Böylece, gürültünün meydana gelebileceği ekipmanların, ürünlerin ve diğer alanların kalitesi sağlanır.


- Gerçek zamanlı görüntü kaydı
- Çoklu ölçüm mikrofonu
- Görsel ses tespiti
- Geniş frekans spektrumu

Ölçüm Aralığı
30 … 130 dB A
Frekans Aralığı

20 … 20000 Hz (mikrofon frekans aralığı)
160 … 6000 Hz (donanım yazılımı sınırlaması)

Ölçüm ModuEn yüksek ses kaynağının görüntülenmesi
Geçişlerin görüntülenmesi
Otomatik
Filtre modu

Odak Aralığı

Otomatik: 0.2 … 5 m
Manuel: 0.2 … 50 m
Ekran Boyutu10 inç
Hafıza1 GB RAM
Video KaydıYaklaşık 60 dakika
Pil Ömrü

Sürekli çalışma: 4 saat
Aralıklı çalışma: 15 saat
Boyut300 x 250 x 40 mm
Ağırlık
Yaklaşık 850 g

1 x İş Güvenliği Ölçüm Cihazı PCE-MSV 10,
1 x Ölçüm Mikrofonu,
1 x Yazılım,
1 x Taşıma Çantası,
1 x Kullanım Kılavuzu.