Uniwersalny kontroler PCE-RE82

Numer zamówienia: PCE-RE82
1.247,52 zł
1.534,45 zł
PCE-RE82
Cena netto (nie zawiera kosztów dostawy)
Universaleingang
Relais / SSR / Analog
RS485
Czas dostawy: 1-2 dni
Kontroler uniwersalny/ dwa wykresy słupkowe / programowalna sekwencja sterowania/
Kontroler uniwersalny z dodatkowym wejściem analogowym, interfejsem RS485 / 
opcjonalnie z ciągłą kontrolą wyjścia 

Uniwersalny sterownik Może być używany do kontrolowania temperatury lub innych zmiennych fizycznych, takich jak ciśnienie, wilgotność lub poziom napełnienia. Wejście analogowe tego uniwersalnego sterownika może przetwarzać różne wspólne sygnały i jest dowolnie skalowalne. Używając wejść cyfrowych, na przykład sterownik PLC może wpływać na uniwersalny sterownik.

 

Uniwersalny sterownik oferuje cztery wyjścia, którym można przypisać różne zadania w zależności od zastosowania. Oprócz funkcji sterującej można je również wykorzystać jako wyjście sygnałowe lub alarmowe. Dzięki dwóm wewnętrznym pętlom regulacji, z których każda ma własne parametry regulacji, można również zaimplementować regulację trzypunktową. Wartość zadana regulatora temperatury może być kontrolowana przez trzy źródła. Oprócz stałej wartości zadanej ustawionej przez operatora, można ją również kontrolować za pomocą opcjonalnego dodatkowego wejścia analogowego.

 

Jako trzecia opcja, w pamięci wewnętrznej sterownika uniwersalnego można zapisać 15 programów z każdych 15 segmentów, zgodnie z którymi zmienna odniesienia sterowany. Możliwe jest również zdefiniowanie 4 różnych zestawów parametrów dla regulatora PID, które są następnie używane przez użytkownika lub w zależności od wartości zadanej dla sterowania. W trybie programowania każdemu segmentowi można przypisać zestaw parametrów.

 

Interfejs człowiek- maszyna składa się z czterech klawiszy na froncie, które służą do parametryzacji uniwersalnego sterownika. Aby wyświetlić zmierzoną wartości i innych parametrów, regulator uniwersalny wyposażony jest w dwa 4-cyfrowe, 7-segmentowe wyświetlacze. Są one wspierane przez dwa różnokolorowe wykresy słupkowe, które mogą wyświetlać różne parametry procesu regulacji. Bieżący stan przełączania wyjść sygnalizowany jest za pomocą diod LED.

Sterowniki uniwersalne znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagane jest monitorowanie i sterowanie zmiennymi procesowymi. Uniwersalne wejście może być używane dla prawie wszystkich sygnałów procesowych i  Stosowane są typy czujników. Na przykład podczas wymiany czujników można nadal używać uniwersalnego sterownika i nie jest wymagane żadne nowe urządzenie.

Oszczędza to koszty i czas w procesie operacyjnym, ponieważ konieczna jest tylko zmiana krzywej charakterystycznej. Sterowniki uniwersalne znajdują również zastosowanie w mobilnych systemach kontrolno-pomiarowych, gdzie określony proces regulacji przebiega przez określony czas, a warunki zmieniają się po pewnym czasie. Uniwersalny regulator może być stosowany w wielu obszarach procesowych dzięki różnym typom wejść i warunkom wyjściowym, takim jak regulacja ciągła i nieciągła.


- Z siedmiosegmentowym i wykresem słupkowym
- Automatyczne wyszukiwanie optymalnych parametrów reguły
-  ;możliwość regulacji 3-punktowej
- Uniwersalne wejście analogowe
- Pamięć na 15 programów
- PCE-RE82 dostępny z interfejsem RS485 i wyjściami regulacji ciągłej


WejściaCzujniki rezystancyjne: 2- lub 3-przewodowe PT100 i PT1000
Termopary: Typ J, T, K, S, R , B, E, N
Napięcie: 0 ... 5/10 V
Prąd: 0/4 ... 20 mA
Prąd: 0/ 4 ... 20 mA
Zachowanie sterowaniaP, PD, PI, PID, sterowanie włącz/wyłącz z histereza
Wyświetlacz2x 4-cyfrowy wyświetlacz LED
2x wykres słupkowy (21 segmentów)
Wyjścia

2/4 przekaźniki, zwierniki,
2 A, 230 V
2x stałe wyjścia sterujące: 
0/4 ... 20 mA

SSR:
0/5 V
Interfejs RS485

Temperatura otoczenia    Praca: 0 ... 50 °C
Wilgotność< 85% RH (bez kondensacji)
Wymiary96 x 48 x 93 mm
Wycięcie w panelu 92 x 45 mm
Napięcie zasilania85...253 V AC/DC
n 20. ..40 V DC
Klasa ochronyPrzód: IP 65
Tył: IP 20
Waga< 200 g
Montaż

Klipsy montażowe ze śrubami zaciskowymi,

Podłączenie za pomocą listwy zaciskowej

Normy EN 61010-1 CAT III


1 x uniwersalny kontroler PCE-RE82
1 x materiał mocujący
1 x instrukcja obsługi