Miernik napięcia pasa PCE-BTM 2000-ICA wraz z certyfikatem ISO

Numer zamówienia: PCE-BTM 2000-ICA
3.389,00 zł
4.168,47 zł
4250348725219
PCE-BTM 2000-ICA
Cena netto (nie zawiera kosztów dostawy)
Czas dostawy: 5-7 dni

Miernik napięcia paska PCE-BTM 2000

Miernik naprężenia paska do szybkiego i dokładny pomiar napięcia paska
pamięć 750 odczytów / wyświetlacz graficzny / prosta obsługa / pomiar w Hz i N

Pasy napędowe są niezastąpione w przemyśle i budowie maszyn. Maksymalna żywotność paska napędowego zależy od jego optymalnego napięcia. Awaria silnika spowodowana uszkodzeniem paska może spowodować znaczne koszty. Regularne sprawdzanie napięcia paska jest zatem niezbędne, aby zapobiec uszkodzeniu silnika i paska. Naprężenie pasków napędowych można szybko i niezawodnie zmierzyć za pomocą cyfrowego urządzenia do pomiaru naprężenia pasków. Miernik napięcia wstępnego służy do szczególnie skutecznego testowania systemów pasów poprzez pomiar częstotliwości.

Miernik naprężenia pasa to optyczne narzędzie pomiarowe służące do określania naprężenia pasa. Ten miernik obciążenia wstępnego składa się z urządzenia wyświetlającego i głowicy czujnika. Głowica czujnika miernika napięcia paska jest przymocowana do gęsiej szyi. Dzięki ruchomej gęsiej szyjce głowicę czujnika miernika naprężenia pasów można elastycznie ustawić, a także mierzyć napięcie pasów napędowych w trudno dostępnych miejscach.
Urządzenie do pomiaru napięcia pasa mierzy siłę pasma i częstotliwość pasa, gdy jest on nieruchomy. Wystarczy mały impuls na pasku, aby wprawił go w wibracje. Miernik naprężenia pasa dzięki swojemu czujnikowi rejestruje częstotliwość drgań własnych generowanej w ten sposób taśmy i wizualizuje ją na dużym, podświetlanym wyświetlaczu. Na podstawie częstotliwości pasa oraz opcjonalnie wprowadzonej długości i masy pasa urządzenie do pomiaru napięcia wstępnego może bezpośrednio określić siłę naciągu pasa. Miernik napięcia paska pozwala użytkownikowi określić napięcie paska w kontrolowanym układzie koła pasowego i podjąć natychmiastowe działania w celu dostosowania napięcia do pożądanej wartości. Pomiar naciągu paska wymaga dużej precyzji, napinacz wykonuje go szybko i niezawodnie.

Użytkownik ma do wyboru dwie jednostki miary podczas korzystania z miernika naprężenia paska: N (jednostka SI ) i funtów -Siła (jednostka amerykańska). Graficzny wyświetlacz miernika naprężenia pasa pokazuje zmierzoną wartość jako częstotliwość pasa w Hz Podczas wprowadzania masy i długości pasa, napinacz pokazuje również siłę w niutonach. Intuicyjne menu graficzne jest wizualizowane na kontrastowym wyświetlaczu wskaźnika naprężenia paska w sześciu językach do wyboru. W celu dalszej analizy iw celu zapewnienia jakości urządzenie do pomiaru naprężenia pasa jest wyposażone w pamięć. W pamięci urządzenia do pomiaru napięcia pasa można zapisać do 750 rekordów danych w 15 folderach z 50 zmierzonymi wartościami każdy. W ten sposób dane nie są tracone po pomiarze w czasie rzeczywistym i można je zapisać w mierniku naprężenia pasa do przyszłych pomiarów.

Obszary zastosowań urządzeń do pomiaru napięcia pasów

Zakres zastosowań miernika naprężenia paska jest duży. Na przykład można testować duże kombinacje wału silnika, systemy przenośników, wciągniki, windy, przemysł motoryzacyjny lub maszyny rolnicze.
Pomiar napięcia pasa jest zawsze konieczny, gdy maszyny i systemy mają być optymalnie konserwowane. Przyrząd do pomiaru naprężenia paska firmy PCE Instruments może być używany do określania naprężenia paska zarówno w przypadku pasków zębatych, jak i pasków klinowych. Napięcie pasa jest ważnym parametrem podczas instalacji, konfiguracji, konserwacji i naprawy napędu pasowego. Dlatego napięcie paska powinno być regularnie sprawdzane przez cały czas pracy za pomocą kompaktowego urządzenia do pomiaru napięcia paska iw razie potrzeby regulowane. Maksymalną żywotność wszystkich elementów maszyny można zagwarantować tylko za pomocą urządzenia do pomiaru napięcia wstępnego. Zarówno zbyt wysokie, jak i zbyt niskie napięcie paska może doprowadzić do jego uszkodzenia. Regularne kontrole mogą znacznie obniżyć koszty następcze wynikające z nieplanowanych przestojów spowodowanych uszkodzeniem łożysk lub uszkodzonymi pasami. Zastosowanie urządzenia do pomiaru naprężenia pasa jest zatem odpowiednie do zastosowań w dziedzinie technologii silników, produkcji przemysłowej, silników krokowych, w inżynierii narzędziowej i mechanicznej lub w dziedzinie konserwacji i napraw. W celu zapewnienia długiej żywotności i wysokiej wydajności urządzeń, maszyn i instalacji ważne jest regularne mierzenie napięcia pasów napędowych.

PCE Instruments oferuje czujnik na gęsiej szyi PCE-BTM 2000 SHL jako dodatek do urządzenia do pomiaru zakresu. Czujnik posiada długą gęsią szyjkę oraz spiralny kabel, dzięki czemu może dotrzeć również do trudno dostępnych punktów pomiarowych w zainstalowanych systemach.

Zamienny czujnik PCE-BTM 2000 SHS z krótkim gęsiej szyi można łatwo przymocować do urządzenia pomiarowego Przykręcić PCE-BTM 2000. Elastyczna szyjka czujnika umożliwia dotarcie do trudno dostępnych punktów pomiarowych.

Jaka jest siła napinania/napinania pasa?

Ponieważ na napęd pasowy działa kilka sił, poniżej wymieniono najważniejsze siły działające na napędy pasowe, aby zrozumieć znaczenie siły wstępnego naprężenia. Pasek łączy koło napędowe z kołem napędzanym. Koło pasowe napędzane jest przez silnik, który wytwarza moment obrotowy i przekazuje go na koło pasowe. Pas przenosi ten moment obrotowy na wyjściowe koło pasowe w postaci siły obwodowej. Ważne są następujące siły.

Siła obwodowa: Siła obwodowa odpowiada skutecznej sile, która ma być przenoszona przez pas. Siła obwodowa zależy od zastosowanej mocy silnika, a tym samym od momentu obrotowego, a także od prędkości obrotowej silnika i średnicy koła pasowego. Aby zachować równowagę sił, siła obwodowa powoduje powstawanie różnych sił w pasmach taśmy. Różnica sił między stroną napiętą i luźną odpowiada sile obwodowej przenoszonej na pas napędzany.

Siła tarcia: Siła tarcia działająca na koło pasowe zapewnia że moment obrotowy silnika jest przenoszony przez pasek, przenoszone jest napędzane koło pasowe. Na napędzanym kole generowany jest użyteczny moment obrotowy, który odpowiada iloczynowi siły obwodowej i połowy średnicy napędzanego koła pasowego.

Siła odśrodkowa. Siła odśrodkowa wzrasta wraz ze wzrostem prędkości obrotowej silnika, co powoduje rozciąganie paska i utratę przyczepności. W tym przypadku siła odśrodkowa działa przeciwnie do siły przyczepności.

Siła naprężenia wstępnego: Naprężenie wstępne jest różne w warunkach dynamicznych po stronie napiętej i luźnej. W stanie statycznym naprężenie wstępne jest identyczne w obu żyłach. Naprężenie wstępne należy ustawić w stanie statycznym za pomocą przyrządu do pomiaru naprężenia wstępnego w taki sposób, aby w warunkach dynamicznych przyczepność do kół pasowych była wystarczająca, aby zapewnić przenoszenie mocy z paska na koło pasowe przy jednoczesnym z uwzględnieniem sił odśrodkowych działających na taśmę w stanie roboczym. Naprężenie wstępne nie może być jednak zbyt wysokie, w przeciwnym razie pod obciążeniem może dojść do uszkodzenia pasa i/lub łożyska. Właściwe napięcie wstępne jest specyficzne dla każdej taśmy i zastosowania. Producenci pasów zwykle określają odpowiednie napięcie wstępne w postaci sił lub częstotliwości. Za pomocą przyrządu do pomiaru naprężenia wstępnego można dokładnie określić wymagane naprężenie wstępne po instalacji i przed uruchomieniem napędu pasowego.


- pomiar częstotliwości drgań pasa
- intuicyjna obsługa
- obliczenie siły cięgna/naprężenia wstępnego
- wyświetlanie naciągu pasa w N
- 6 języków menu
- pamięć na 750 odczytów
- czujnik na gęsiej szyi
- wprowadzanie długości pasa i pasa masa

 
Zakres pomiarowy10 ... 900 Hz
Dokładność± (1% odczytu + 4 cyfry)
Powtarzalność± 1 Hz
Rozdzielczość<100 Hz: 0,1 Hz
>100 Hz: 1 Hz
Długość paskamaks. 9,999 m
Masa pasamaks. 9,999 kg/m²
Pamięć750 odczytów
15 Folder z 50 punktami pomiarowymi
Języki menuniemiecki, angielski, hiszpański,
francuski, włoski, holenderski
Zasilacz   3 baterie 1,5 V AAA
Warunki pracy0 ... 50 C; maks. 95 % RH
Warunki przechowywania   -20 ... 65 C; maks. 95% wilgotności względnej
Wymiary150 x 80 x 38 mm
Wagaok. 200 g z bateriami

1 x miernik napięcia pasa PCE-BTM 2000
1 x standardowa głowica czujnika
1 x uchwyt magnetyczny
3 x bateria 1,5 V AAA
1 x instrukcja obsługi
1 x futerał
1 x certyfikat kalibracji ISO