Defektoskop PCE-USC 30

Numer zamówienia: PCE-USC 30
13.417,00 zł
16.502,91 zł
4250348715968
PCE-USC 30
Cena netto (nie zawiera kosztów dostawy)
Czas dostawy: 1-2 dni
Przenośne urządzenie wiroprądowe do badań NDT / NDT powierzchni / pomiaru grubości powłok za pomocą prądów wirowych / pomiaru przewodności metali zgodnie z IACS / sortowanie materiałów

Urządzenie do badań prądami wiroprądowymi PCE-USC 30 służy do nieniszczących badań materiałów. Za pomocą urządzenia do badania wiroprądowego można uwidocznić defekty powierzchniowe i defekty znajdujące się blisko powierzchni. Badanie prądami wirowymi to elektryczna metoda badania materiałów przewodzących prąd elektryczny. W teście prądów wirowych sonda z przyłożonym napięciem przemiennym jest umieszczana na badanej próbce przewodzącej prąd elektryczny.

Linie pola magnetycznego generowane prostopadle do powierzchni przedmiotu obrabianego indukują kołowe, bliskopowierzchniowe prądy wirowe, powodując wtórne pola magnetyczne w badanym elemencie. Pola drugorzędne przeciwdziałają polom pierwotnym i zmieniają je wymiernie pod względem amplitudy i fazy. Niejednorodności i wady przedmiotu obrabianego zmieniają krzywe prądów wirowych i przepuszczalność materiału, a tym samym także pola wtórne. W ten sposób można zlokalizować i sklasyfikować defekty blisko powierzchni.

Urządzenie do badania prądów wirowych PCE-USC 30 jest przeznaczone do odpowiednich badań materiałów NDT i może być również używane do pomiaru przewodności i grubości warstwy

Ergonomiczna konstrukcja wiroprądowego urządzenia testowego, waga poniżej 1 kg, żywotność baterii ok. 8 godzin, duży wybór sond do pokrycia szerokiego zakresu częstotliwości do 3,5 MHz i oprogramowanie do tworzenia raportów są dobrymi warunkami efektywnej i przyjemnej pracy.

Wiroprądowe urządzenie testujące jest zatem idealne do nieniszczących badań materiałów w sektorze lotniczym, do testowania elementów łopatek turbin lub otworów, na przykład do badania spoin spawalniczych i badania pęknięć, do badania rurociągów i zbiorników w przemyśle chemicznym, naftowym i gazowym lub w obszarze inżynierii mechanicznej do kontroli jakości półproduktów, Taf el, produkty taśmowe lub pojedyncze komponenty. Właściwości materiałów można również przetestować za pomocą porównania strukturalnego, dzięki czemu można również przeprowadzić testy pomieszania.


- duży zakres częstotliwości
- 4,3" duży kolorowy wyświetlacz (TFT)
- badania NDT powierzchni
- sortowanie materiałów
- zakres częstotliwości do 3,5 MHz
- czas pracy baterii ok. 8 h

Zakres częstotliwości

0 , 01 ... 16000 kHz

Sonda napięcia zasilania

0, 5, 1, 2, 4, 6 V

Przesunięcie fazowe sygnału

0 ... 360 °

Częstotliwość próbkowania

0 ... 10 kHz

Czas wyświetlania sygnału

0 / 0,5 / 1 / 2 / 3 / 4 sekundy

Alarm

okrągły
linia pozioma
wycinek koła
wycięcie- wył.

Wyświetlacz

Kolorowy wyświetlacz (TFT)

Rozmiar wyświetlacza

4,3 " (przekątna)

Wyświetlanie rozdzielczości 

800 x 480 pikseli

Regulacja wzmocnienia

0 ... 100 dB

Filtr

Filtr dolnoprzepustowy (1 ... 4000 Hz)
Filtr górnoprzepustowy (1 . . . . 4000 Hz)
filtr pasmowy
filtr różnicowy
filtr wartości średniej

Średni odstęp między błędami pomiaru

4000 godzin

Zasilacz

Akumulator 12 V

Pojemność baterii

4500 mAh

Czas pracy na jednym ładowaniu baterii   

>8 godzin

Temperatura robocza

-20 ... +45 °C

Waga

<0,9 kg

Wymiary

230 x 135 x 98 mm


1 x urządzenie do testowania wiroprądowego PCE-USC 30
1 x sonda wiroprądowa
1 x wzorzec kalibracyjny
1 x oprogramowanie
1 x kabel sondy
1 x sonda do pomiaru przewodności
1 x bateria
1 x ładowarka do baterii
1 x futerał
1 x instrukcja obsługi